Olcsópakli - OTK Warriorral a Legendig

Olcsópakli - OTK Warriorral a Legendig

Frissen induló Hearthstone rovatunkban bebizonyítjuk, hogy akár 1000 dust alatti deckekkel is elérhető a legmagasabb rank!

Az utóbbi időben a korábbiaknál is több új játékos teszi be a lábát a Hearthstone világába (köszönhetően például a Blizzard legújabb ingame promóciójának), éppen ezért úgy döntöttünk, hogy útjára indítunk egy cikksorozatot, mellyel kifejezetten az újonc, illetve szerényebb gyűjteménnyel rendelkező zsugásokat szeretnénk megszólítani. Az Olcsópakli rovatnak egyetlen szabálya van: maximum 1000 dust lehet a pakliban szereplő lapok craft-költsége. Ami nem sok - igazából baromi kevés -, de látni fogjátok, hogy még ilyen korlátok között is lehet ütőképes decket készíteni. Sőt, a mostani paklival pedig még a legend is elérhető!

Az első felvonásban egy Warrior kombó decket fogunk nektek bemutatni, mely a nevéhez híven (One Turn Kill) egyetlen jól irányzott csapással igyekszik pontot tenni a meccs végére. A pakli egyáltalán nem új keletű, hiszen kulcslapjai mind a Classic szettben találhatók, ám ez még nem jelenti azt, hogy az újabb kártyák között ne találnánk beleillőket. Íme az Old Gods kiegészítő lapjaival felturbózott változat!



A pakli dust-költsége: 920

A deck alapja a Raging Worgen, mely ár-érték arányban a játék legjobb Windfury képességgel rendelkező lénye. A dolog persze nem ilyen egyszerű, hiszen ezt "aktiválnunk" is kell valahogy, a Warrior kasztnak azonban szerencsére kiváló lapjai vannak erre a célra: az Inner Rage és a Cruel Taskmaster egyaránt tökéletes megoldás. Csak míg az egyik mellé egy 2/2-es lényt is kapunk, a másik pusztán a Worgent indítja be. Látható, hogy bármelyiket is lőjük rá kulcslényünkre, az máris 12-t lesz képes arcra csavarni egyetlen kör alatt, míg két ilyen effekttel már 16-ra nő a sebzés.

A kombót pedig a Charge teszi teljessé: lényegében ez az, ami lehetővé teszi az OTK-zást, hiszen nem kell várnunk egy körig, már a Worgen kirakását követően elkezdhetjük ütni az ellenfelet. A +2 sebzés pedig azt jelenti, hogy két buff mellett már kereken 20 életpontot tudunk lenyesni az ellenfélből. A gyakorlatban tehát egy 4 lapos kombóról beszélünk (2 lapnyi "mozgástérrel"), ami a behúzott kombóelemektől függően 6, 8 vagy 10 manából jön ki. De két Charge-dzsal és két Inner Rage-dzsel akár 24 sebzést is kihozhatunk a kombóból, ehhez azonban már 5 konkrét lap és 9 mana kell



A pakli lényege tehát a win condition megteremtése, ami két módon lehetséges:
a.) Le kell vinnünk az ellenfelet 20 HP-ra, aztán a Worgen kombóval befejezni a meccset.
b.) Életben kell tartanunk annyi lényt, hogy a Worgen mellett legyen elég sebzésünk az OTK-hoz, akár max. ÉP-ről is.

A két eshetőség közül többségében az előbbi fog teljesülni, hiszen az ellenfél sem lesz tétlen, így szépen pucolgatni fogja boardunkat. Az első körökben a Loot Hoarder, Acolyte of Pain párossal állíthatjuk meg a terülősebb indulásokat, melyek egyben beépített erőforrások is: pörgetik a paklinkat, hogy minél előbb feljöjjenek a kulcslapok. Utóbbira ez különösen igaz, elképesztően erős szinergiáink vannak rá: az Inner Rage, Cruel Taskmaster párossal például kiváló (de ne legyünk mohók, a 4 lapból 2 kelleni fog a nyeréshez!), de a Blood of Ichort is nyugodtan belelőhetjük, ha éppen üres az ellenfél asztala.

A korai board-kontroll legjobb lapja a Fiery War Axe, amivel általában lapelőnyből fogunk megoldani két lényt. De szintén óriási előnyhöz juttathat bennünket a Ravaging Ghoul, melyet sebző varázslatainkkal (Blood of Ichor, Slam) kombózva akár a komplett asztalt leírhatjuk, és még az Acolyte-tal is kombózik. Apropó, Slam: egy nagyon trükkös, sokoldalú lapról van szó, amely lehet natúr leszedés, laphúzással egybekötött leszedés-előkészítés, vagy akár a Enrage-es lényeinket is aktiválhatja, szintén laphúzással kiegészítve. Execute-tal pedig különösen jó, hiszen lényegében 3 manáért és 1 lapért le tudunk szedni szinte bármilyen lényt. Osszuk be azért okosan, hiszen a nagy lényekre csupán ez a két leszedésünk lesz a játék folyamán - különösen olyan kasztoknál kell megbecsülni, ahol azért jöhet nagy taunt az asztalra (Shaman, Druid), hiszen ezek paklink fő ellenségei. A Ravaging Ghoul szintén jól működik az egyik színtiszta erőforrás lapunkkal, a Battle Rage-dzsel, mellyel akár 3-4 lapot is húzhatunk, de általában már 2 lapért is megéri megtolni (gondoljatok bele, már ez is 1 manával jobb, mint a Mage Arcane Intellectje).

A decket néhány univerzális kiegészítő lap teszi teljessé. A Gnomish Inventor a paklit hivatott pörgetni, hogy hamarabb felhúzzuk a kombót; a Kor'kron Elite száguldhat az ellenfél arcába, hogy előkészítse a win condiciont, vagy éppen lezúzhat egy nagyobb lényt; a Bloodhoof Brave pedig bevédi lényeinket, ha esetleg az a pár sebzés hiányzik a következő körös győzelemhez, és még Enrage-potenciál is van benne.



Mulligan-stratégia, avagy ezeket tartsd meg: Fiery War Axe, Loot Hoarder, Acolyte of Pain, terülős paklik ellen Ravaging Ghoul.

A pakli első pillantásra egyszerűnek tűnik, hiszen általában mindig ugyanúgy fogunk nyerni, csak meg kell várni, hogy behúzzuk a kombót. Valójában azonban ennél sokkal komplikáltabb és mélyebb a deck. A legnehezebb éppen a két kombó-katalizátor, az Inner Rage, Cruel Taskmaster páros helyes használata. Lesz, amikor azért kapunk ki, mert minden áron meg akarjuk őket tartani, viszont emiatt elveszítjük a boardot, és mire nyerhetnénk, már rég halottak vagyunk. Vagy épp ellenkezőleg: elpazaroljuk őket a játék elején a rövid távú előny érdekében, de mikor nagyon kellenének a kombóhoz, nem jönnek fel.

Tuti recept nincs: érezzünk rá, mikor fér bele egy kis "pazarlás", és mikor kell lassabban, megfontoltabban játszani (ehhez persze elengedhetetlen a meta és az ellenfelek paklijainak valamekkora ismerete). Illetve ami még nagyon fontos: maximalizáljuk a szinergiákat! Ha az első néhány körben kellő mennyiségű lapot tudunk kisajtolni egy Acolyte-ból vagy egy Battle Rage-ből, akkor félig már nyert ügyünk van!

És hogy tényleg elérhető-e a Legend ezzel a paklival? De még mennyire: LOKShadow-nak júniusban az ázsiai és az európai szerveren is sikerült a top 100-ba kerülnie vele. Ezzel kívánok mindenkinek erőt és kitartást a létrázáshoz - van még néhány nap a hónapból, úgyhogy tessék szépen nekiveselkedni a laddernek!



Olcsópakli rovatunkban a jövőben is igyekszünk majd minél hatékonyabb, már bizonyított pénztárcabarát deckeket bemutatni. Addig is jó tanulást a friss játékosoknak, és jó mókázást az extra kihívásra vágyóknak - ne feledjétek, a Hearthstone mindig tartogat új élményeket!

Kövess Minket!



Közvetítések