Három bajnok-pakli a G2 játékosaitól

Három bajnok-pakli a G2 játékosaitól

Több mint 12 millió forintnak megfelelő nyereményt kártyáztak össze az elmúlt másfél hónapban a G2 Hearthstone-osai. Vajon mi lehet a siker titka? Megnéztük a bajnokok paklijait!

Nem akármilyen másfél hónapon van túl a G2 Esports Hearthstone-legénysége, hiszen a spanyol kezekben lévő esport-szervezet kvartettjéből Thijs, Rdu és Lifecoach is versenygyőzelmet ünnepelhetett az elmúlt hetekben. Vajon mi állhat a hirtelen sikerdömping mögött? Egyedi ötletek és remeklések vagy éppen a csapatszinten kioptimalizált paklik? Ezt próbáltuk megfejteni.

Thijs - Renolock

Europe Spring Championship, 1. hely, $25000 nyeremény

A hollandok ásza volt az egyetlen a csapatból, aki friss győzelme előtt szerzett már első helyet idén komolyabb versenyen (még a februári The Curse Trials-ön). Thijs pedig a Europe Spring Championshipen is magabiztosan menetelt a döntőig, hogy aztán ott egy szoros fináléban múlja felül Inert. A döntő csapást Miracle Rogue-jával mérte orosz ellenfelére, amivel csak egy mérkőzést veszített a conquest formátumban zajló versenyen. De talán ennél is jobban kellett a győzelemhez a Reno Jackson köré épített Warlockja, amivel nem veszített meccset a két napos verseny során, még a legfontosabb pillanatokban, így a döntőben sem hagyta cserben.

A szóban forgó Renolock annak ellenére is nagy hatékonysággal dolgozott, hogy különösebb meglepetéseket nem tartalmazott, csak a legjobb kasztos és semleges univerzális lapokat, mint mindig. Az eredmény azonban így is jött - ez pedig csak végletekig kioptimalizált deckkel lehetséges.



Rdu

DreamHack Summer 2016, 1. hely, $8000 nyeremény

Alig egy héttel Thijs versenygyőzelmét követően Rdu is aranyéremmel távozott a svédországi DreamHack tornáról. Pedig a legjobb 16 között úgy tűnt, idő előtt búcsúzik a román játékos, miután Guukboii már 2:0-ra vezetett ellene, jött azonban a Tempo Mage, amivel sorozatban három meccset nyerve fordított. Ezt követően már meg sem állt a döntőig, ahol végül Fr0zent győzte le egy magabiztos 3:1-es teljesítménnyel. Az említett Mage-dzsel öt meccset is nyert Rdu (két vereség mellett), legjobb deckje azonban a Zoo Warlock volt, amivel négyből négyet nyert, majd a döntőben is végső győzelemhez segítette.

A pakli ereje nem újdonság senkinek, hiszen az egyik legjobb koncepcióról beszélünk az Old Gods megjelenése óta, köszönhető a villámgyorsan meghízó Darkshire Councilmannek, na meg persze a nerf után is vígan késeket dobáló Knife Jugglernek. Meglepetéseknek bizony itt sem volt helye.



Lifecoach

SeatStory Cup V, 1. hely, $10000 nyeremény

A G2 triplázása Lifecoach révén jött össze, aki az előző héten rendezett SeatStory Cup V-ön ért oda az első helyre. A német játékos sikeréről néhány nappal ezelőtt már beszámoltunk, így magunkat nem szívesen ismételnénk. A Miracle Rogue elképesztő statisztikájára (13 meccs, ebből 11 győzelem) nem tudjuk nem felhívni még egyszer a figyelmet.



Oké, de mi a recept?

A Shaman és a Hunter létjogosultsága egyik játékos számára sem volt kérdés: mindhárom csapattag deck-pooljában ott voltak az említett kasztok legerősebb variánsai. Olyannyira, hogy Thijs és Rdu tökéletesen megegyező paklikkal játszottak ebből a két kasztból, de Lifecoach esetében is minimális változtatásokat látni csak. Két standard választás tehát úgy tűnik, megvan csapatszinten.

Mindezek ellenére mégis azt mondhatjuk, hogy a siker inkább az egyedi húzásokban, a változatosságban rejlik, hiszen ha kellett, mindegyik játékos tudott nyúlni valami kevésbé nyilvánvaló koncepcióhoz. Thijs Renolockja vagy Tempo Warriorja, Rdu Tempo Mage-e, vagy éppen Lifecoach Miracle Rogue-ja és Ramp Druidja csupa olyan deckek, melyek a jelenlegi standard metában nem tartoznak a közvetlen élmezőnybe, ám most mégis bizonyítottak - méghozzá kivétel nélkül úgy, hogy fontos szerepük volt a végső győzelem felé vezető úton.

Összességében tehát elmondható, hogy egy 4-5 paklis poolból úgy tűnik továbbra is kihagyhatatlan legalább pár top koncepció, ezek azonban inkább csak a stabilitást adják: a különbséget továbbra is a jó érzékkel megválasztott counter-deckek és meglepetés-paklik jelenthetik. Ez pedig a G2 játékosainak választásaiból is leszűrhető. Nektek melyik jön be legjobban a három kiemelt deck közül?

Tetszett a cikk? Akkor kövess minket Facebook-on!

Kövess Minket!



Közvetítések