A kétszeres MondoGames bajnok lerántja a leplet a legújabb kiegészítő titkairól!
A 25-szörös Legend, kétszeres MondoGames győztes Salastro közismert szereplő a hazai Hearthstone életben: kommentátorként, streamerként és játékosként is találkozhattok vele. Ezúttal saját véleményét hozta el nektek, ahol minden HS tapasztalatát, jóindulatát beleadta, hogy jó fényben tüntesse fel az új kártyákat, ám ez nem minden esetben sikerült neki.
Spoiler lapok és használhatatlan vackok, vagyis ezekkel a lapokkal vár minket Medivh bulija:
Pontozási rendszer:
- 1-4: Gyenge, játszhatatlan vagy közel játszhatatlan lapok.
- 5-7: Közepes erősségű, játszható lapok
- 8-9: Erős, prémium papírok
- 10: Broken kártyák
Druid kártyák:
Moonglade portal (5,5): Nehéz ezt a kártyát elemezni, igazi határeset. Alapvetően szeretem az olyan lapokat, amelyek mellékesen gyógyítanak, ez mindenképp pozitívum. A probléma a kártyával az, hogy nagyon szélsőséges. Nagyon nagy value különbség van a között, hogy kapunk egy Emperort/Sylvanast/Highmanet/Sunwalkert vagy nincs velünk az RNG és érkezik a Kidnapper/Justicar Trueheart/Nerubian Prophet stb., ami így már elég gyenge 6. körnek ígérkezik. Yogg-Saron token druidba adnék neki esélyt, de nem tűnik túl nagy dobásnak. Arénában kevésbé kiélezett a játék, illetve a wild formátum miatt több jó 6 drop is rendelkezésünkre áll, így ott erős közepes picknek titulálnám.
Menagerie Warden (9): Ez a lap nagyon korrektnek tűnik és nem feltétlen csak beast druidába. Brutális tempo előnyt termel és kis túlzással máris lethal közelébe kerülünk, ha ez a lap curve-ön érkezik a 6. körünkben. A teljesség igénye nélkül íme néhány beast, amivel a Warden igen erősnek ígérkezik: Stranglethorn Tiger, Druid of the Claw, Savage Combatant, Druid of the Flame és a Mounted Raptor is. Azt hiszem nem lövök le túl sok poént ha elárulom, a kieg egyik legerősebb lapjáról beszélünk! Arénában erősen a pakli felépítésétől függ (minőségi beastek mennyisége), hogy ez a lap mennyire használható, általában gyenge lesz.
Enchanted Raven (6): Ez a lap önmagában nagyon gyenge. Egy mana 2/2 képesség nélkül nem nagy durranás. Ellenben ha úgy nézzük, hogy egy 1 manás lény a beast druidba, máris sokat javul az összkép. Ezzel a lappal megvalósulhat a második körös Mark, ami még lapot is huzat. Jelenleg a beast druid nem számít jónak, most viszont 2 új tápot is kap a pakli. Úgy gondolom, ha ezekkel az erősítésekkel ez a pakli típus eléri a „metadeck” szintet, ez a kártya mindenképp helyet fog kapni a koncepcióban. Arénában gyenge pick.
Hunter kártyák:
Cat Trick (3): Hát, elsőre nem túl meggyőző. És másodjára sem! Jelenleg a midrange hunter alig, vagy egyáltalán nem játszik csapdákkal, a Yogg-Saron hunter pedig ennél erősebbekkel van felvértezve. Nem igazán látom, melyik pakliba férne ez bele, vagy melyik hunterbe kell annyi trap, hogy az ennél erősebb kártyákon felül még ez is beleférjen. Arénában sem tűnik jónak, bár az ott még létező Mad Scientist sokat javít a kártya játszhatóságán.
Cloaked Huntress (6): Talán elsőre meglepő, hogy játszhatónak tartom ezt a kártyát, de ha egy pillanatra eljátszunk a gondolattal, hogy Yogg-Saron hunterbe kijátszunk egy Lock and Load-ot, amit Cloaked Huntress és a kezünkben lévő összes csapda követ (ingyen!), nem is tűnik olyan rossz lapnak. Továbbá midrange hunterbe is működhet ez a lap, végre nem kerülünk tempo hátrányba egy korai csapda (általában Freezing) felhelyezése miatt. Arénában is teljesen korrekt pick, jó 3 drop, értelmes képességgel.
Kindly Grandmother (5,5): A legtöbb neves játékos ezt a hunter lapot titulálja a legjobbnak, de nekem vannak fenntartásaim ezzel kapcsolatban. A képessége nagyon jó, viszont a 2 mana 1/1 nagyon gyenge 2. kör és felmerül a kérdés, hogy a kezdeti tempo hátránnyal járó deathrattle képesség vagy a jó tempo ér majd többet az elkövetkezendő metában. Tradelést segítő lapokkal lesz igazán csábító ez a lény, pl. Abusive Sergant, Direwolf Alpha vagy ha beadja a Leokot. Arénában közepes alja picknek tűnik, az aréna 100%-ban tempo orientált, nem lesz elég jó második körnek.
Mage kártyák:
Babbling Book (3): Ez a lap nem tűnik játszhatónak. Sajnos nem discover, hanem random spell, ebből kifolyólag nem tudjuk a szituációhoz igazítani a kapott varázslatot, ráadásul nagyon gyenge statokkal is rendelkezik. Arénában úgyszintén kevés.
Firelands Portal (5,5): Ha csak matematikai szempontokat figyelünk, elsőre ez egy tök jó lapnak tűnik. Ha lebontjuk a manaköltségét, 5 manáért kapunk egy 5 droppot és 2 manáért lövünk 5-t. A probléma az, hogy a véletlenszerűen idézett 5 drop a többi portalhoz hasonlóan szélsőségesen random (Doomguard; Earth elemental vs Faceless manipulator; Ram Wangler), illetve a lap manaköltsége igen magas. Kevés ilyen kártya fér be a paklik többségébe, és ezek többnyire nagyobb meccsfordító erővel rendelkeznek (pl. Flamestrike). Medivh-vel nagyon csábító kombinációt alkot és habár nem nagy spoiler, nem hiszem, hogy használhatatlan lesz. Arénában erős picknek tartom, biztosan sokat fogjuk látni.
Medivh’s Valet (7): Magáról a lapról nem kell sokat beszélni, ha nincs secretünk egy mezei 2 drop, ha van secretünk, a 2 manás lények istenévé válik. A kérdés az, hogy lesz-e újra olyan mage pakli, ami nem Freeze (abba a pakliba egyébként nem érzem szükségességét), és mégis játszik secretekkel. A Mad Scientist kiesése óta a hunter és a mage paklik többségéből szinte teljesen kiestek a secretek, nem vagyok 100%-ban biztos abban, hogy a tempo magek csak e miatt a 2 drop miatt újra elkezdenek secretekkel játszani. Én nem tenném. Érdekes lehet egy Kirin Tor Mage, secretek, Medivh’s Valet tempo mage pakli gondolata, de nem tűnik jobbnak a jelenlegi verzióknál.
Paladin kártyák:
Ivory Knight (4): Ez a lap nagyon közel van a határesethez, de sajnos nem üti meg a használható szintet. Hat mana 4/4 nagyon gyenge stat, erős képességet várunk mellé. A spell discover és gyógyítás egyben nem rossz dolog, de a paladin spell készlete elég híg, az esetek többségében ez a képesség nem éri meg a gyenge hatodik kört. Arénában sem mondanám jónak, de talán ott egy fokkal elfogadhatóbb.
Silvermoon Portal (2): Ez mi? Megmondom, egy nagyon gyenge kártya. Sokkal rosszabb, mint a Blessing of Kings, és azt a lapot sem látjuk sokat a létrán. Arénában is gyenge, kuka.
Nightbane Templar (2): Ez a lap körülbelül egy Blackwing Technician erejével bír, néha kicsit jobb, néha rosszabb. Teljesen fölösleges volt megalkotni, semmit nem változtat a dragon paladin metában elfoglalt helyzetén. Arénában is gyenge, háromból semmi, amit ez a kaszt kapott. RiP paladin.
Priest kártyák
Onyx Bishop (3): A priest nagyon hosszú ideje várja a megváltást, mivel a Lightbomb és egy erős taunt (pl. Deathlord) hiányában egyedüli classként teljesen kiesett a metából, sajnos a várva várt csoda most sem érkezett meg. Ne adjátok fel Priest kedvelők, talán 4-5 kiegészítő múlva… De hogy konkrétumokat is nézzünk, ennél a lapnál még a Ressurect is jobb, nagyon gyenge lett. Arénában nagy jóindulattal közepeske.
Priest of the Feast (4): Ez a lap nem olyan rossz, csak nem erre van a priestnek szüksége. Bár elég jó dolog a passzív gyógyítás, nem fogja a papot kiemelni a reménytelenség mocsarából. Arénában korrekt 4 drop.
Purify (1): Ennél a lapnál a 0 manás Silence nevű kártya mérföldekkel jobb. Azt sem láttam soha használatban, de ezt meg 100%-ra nem is fogom. Hiába kombózik elméletben az Ancient Watcher-rel és társaival, sosem fogunk egy olyan silence mechanikával játszani, amit nem használhatunk az ellenfél lényeire is…
Ezután a csúfos priest felhozatal után egyelőre zárjuk is sorainkat, a következő részben a hátramaradt kasztspecifikus kártyákról olvashattok!