Melyik régió lehet esélyesebb a Rift Rivals-on, EU vagy NA?

Melyik régió lehet esélyesebb a Rift Rivals-on, EU vagy NA?

Ma még a függetlenség napja van az USA-ban, de holnap már kezdődik a Rift Rivals és egymásnak esik a két rivális régió, vajon ki fog győztesként hazatérni?

A függetlenség napja is az EU-tól való elszakadást jelképezi az amerikaiak számára, de ezúttal a három top NA csapat ezt az ünnepet az öreg kontinensen töltötte már nagy valószínűséggel. Itt kell majd újfent bizonyítaniuk rátermettségüket az európai csapatok ellen és a hype meg a BM már el is kezdődött, amire a Riot is rátesz egy lapáttal a videók segítségével.

Már csak hármat kell aludni és kezdődik a Rift Rivals! - videó

Az IEM rendezényekről kivonultatták a LoL-t, cserébe viszont kaptunk egy Riot által szervezett Rift Rivals-t, ami biztos, hogy nagyot fog szólni.

De mit is várhatunk ettől az összecsapástól? A tavaszi európai top csapatok hellyel-közzel most is ugyanolyan stabilak, mint az előző szezonban, a harmadik helyet éppen elcsípő és feltámadó Fnatic évek óta az egyik legjobb formáját mutatja, a G2 kicsit viharvert ugyan az MSI óta, de félteni talán még őket sem kell, az UOL pedig egy-két szorosabb szériát leszámítva magabiztosan áll a lábain és vezető pozícióban van a B csoportban.

Ezzel szemben Észak-Amerikában már nem ilyen rózsás a helyzet. A TSM szokásához hűen tartja magát az élmezőnyben ugyan, de nem a legtetején, ott jelenleg a CLG csücsül, a TSM pedig holtversenyben a második az IMT-vel. A Cloud9 teljesítménye elég ingadozó. Legutóbb meg tudták verni a TSM-et is, de a CLG-től már kikaptak, ahogy az IMT-től is korábban. Meglátjuk, hogy loulex érkezése mennyit javíthat ContractZ játékán. Legjobban a tavaszi harmadik helyezett sántít, vagyis a Phoenix1. Ők meglepetésbefutók voltak és ez a meglepetés egyelőre eltűnni látszik. Bár MikeYoung érkezése kicsit felpörgette a csapatot az utóbbi időben, még így is az utolsó előtti helyen állnak a FlyQuest-tel együtt, egy győzelemmel a Team Liquid előtt.

Mi változott tehát tavasz óta? A TSM-től várjuk egyértelműen a legtöbbet, nekik kell igazán bizonyítani, miután az MSI-n beégtek elég csúfosan és a csoportkörökből végül nem jutottak tovább a G2-nak hála. Azóta WildTurtle távozott és megérkezett Doublelift. Nem mintha ő lett volna a legnagyobb probléma, leginkább Svensekeren tűnt kissé elveszve a pályán és közel sem azt a teljesítményt hozta, amit sokan vártak volna tőle. Meg kell említeni Hauntzer-t is, aki általában magabiztosan játszik és jó TP használata van, ő is nem egyszer hibázott, ami sokba került csapatának. 

Azóta sem tökéletes a játékuk, de ez betudható annak is, hogy mostanában elég sokat kísérleteznek új dolgokkal, amivel a VB-re próbálnak készülni, mivel elég magabiztosak, hogy így is kvalifikálni tudnak, főleg ha figyelembe vesszük a tavaszi pontjaikat is. Kíváncsian várjuk, hogy itt mit fognak mutatni.

A Cloud9 az a csapat, akik tavaly kijutottak a csoportkörökből a VB-n, a TSM-nek ugyanez nem sikerült. Egyelőre úgy néz ki, hogy ennyi van csak a csapatban. Tavasszal ismét döntőztek, hosszú idő után újra, de a győzelem nem jött össze, egy szoros szériában 3-2-re kikaptak a TSM-től. Náluk kérdéses a top lane kiléte is, Ray talán jobb megoldás lehet a Rift Rivals-on, mivel több topos is szeret splitpusholni nálunk, ezekre pedig Ray jobban reagál, mint Impact. A középső ösvény is ugyanúgy fontos lesz, Jensen folyamatosan stabil játékot mutat és gyakran előnyt is szerez. Ezt az előnyt kellene kihasználni, illetve meg is alapozni, mert sem PerkZ, sem Caps, sem pedig Exileh nem fogja könnyen adni a bőrét. 

Nem lesz könnyű dolguk a late game-ben sem, mindhárom EU csapat jó ebben. Míg a G2 és a Fnatic a macrojátékukkal fojtják meg ellenfeleinket, addig az UOL egész egyszerűen eltapossa őket a csapatharcokban.

A Phoenix1 az a csapat, akiktől a legkevesebbet várjuk per pillanat. Alapvetően stabilabbnak tűnik az EU élmezőnye, mint az NA, és ők még az NA-ben sem tudtak megfelelni az elvárásoknak. 0-6-ban indították a szezont. Két új tagot is próbálnak a lehető leghamarabb beépíteni, az abszolút újonc MikeYoung-ot, valamint a veterán Xspecial-t. Arrow továbbra is egy biztos pontja a csapatnak, de egyedül egyszerűen kevés. Zig próbál még csodát művelni topon, de a splitpush se elég mindenre.

Az európai csapatoknál ironikus módon pont a G2-nál rezeg leginkább a léc. Trick és Expect visszatérésük óta nem feltétlenül találják magukat a pályán, nem nézik át pontosan milyen helyzetbe mennek bele, a TP használat sem tökéletes. Olyan toposok ellen, mint Hauntzer, Impact és Ray ez még problémát is jelenthet. Miden PerkZ-nek kell valamit kezdenie a hatalmas egojával, különben sok ingyen killt fog átadni, erre nem egy példát láttunk már. Az alsó ösvényt nem kell annyira félteni, bármelyik NA párossal felveszi a versenyt Zven és mithy duója. A látható gyenge pontok ellenére a makrójuk még mindig az egyik legjobb Európában, meglátjuk ez mire lesz elég az amcsik ellen.

Egyelőre úgy tűnik nincs ellenszer a Fnatic játékára. Legalábbis valamilyen oknál fogva, nem egy félkarú óriás ellen akarnak küzdeni a csapatok, azaz nem bannolják Kennent és így szeretnék megverni őket. Meglátjuk, hogy az amerikaiak is megengedik-e ezt nekik. Shent szinte biztos, hogy elveszik sOAZ-tól, ha Kennent átengedik. Érdekes lehet a Cloud9 elleni meccs egyébként, mivel Sneaky is próbálkozott már Kennennel, igaz közel sem olyan sikerekkel, mint Rekkles. Rekkles-t egyébként Kennen nélkül sem kell annyira félteni, bár az biztos, hogy kicsit kijött a gyakorlatból a többi hőssel, mivel hetek óta szinte csak egy karaktert játszik. Caps ha jó formában van, még Bjergsen-t is simán össze tudja csukni Jensennel együtt. A képesség és a tehetség megvan benne, hogy a legjobbakkal is felvegye a versenyt, de nála ezt sosem lehet tudni, hogy milyen lábbal kel fel.

Végül, de nem utolsó sorban a Unicorns of Love egy kissé felemás mostanság. Az eredményük persze mást mutat, ténylegesen csak egy szériát vesztettek el a Splyce ellen, de legutóbb is a NiP sokkal, de sokkal jobban megszorongatta őket, mint vártuk. Az eleinte gyenge láncszemnek titulált Samux kinőtte magát és továbbra is egyik stabil pontja a csapatnak, Xerxe-vel együtt, aki fiatal kora ellenére nagyon jó teljesítményt mutat, tök mindegy, hogy mivel, vagy épp ki ellen játszik. Hylissang-tól megszoktuk az agresszív játékot, aminek a velejárója, hogy bizony néha rosszul sül el, de alapvetően többet tesz hozzá a csapathoz, mint amennyit "elvesz". Az utóbbi hetekben sajnos a két gyenge láncszem pont a két solo ösvény, vagyis Exileh és Vizicsacsi. Exileh miden néha mintha nem tudná, hogy hol ér véget az ő térfele és Xerxe közelsége nélkül is simán bemegy vakmerő szituációkba, amikbe rendszerint meghal, főleg ha nincs Flash-e. Vizicsacsi pedig egész egyszerűen túl sokat akar néha splitpusholni, ezért elkapják, sokszor van pozíción kívül, legalábbis magához képest. Ezzel alapvetően nem lenne akkora baj, de a csapat sincs erre mindig felkészülve, vagyis az elkapás idejében nincs előkészített válaszuk egy torony vagy egy sárkány képében, amit cserébe elhozhatnának. Reméljük, hogy ezeket a hibákat kikalapálják addigra, mert azon felül a mid és late game még mindig makulátlan, főleg ami a csapatharcokat illeti.

Őszintén szólva meglepődnék, ha az NA csapatok konzisztensen felül tudnának kerekedni az EU csapatokon. Egyszerűen túl nagy clownfiestának tűnik az NA LCS az EU-hoz képest, nézőszámok ide vagy oda.

Ti mit gondoltok?

TETSZETT? KÖVESD AZ ESPORT1-ET FACEBOOK-ON!

Kövess Minket!