6 különleges szám a LoL világbajnokságról!

6 különleges szám a LoL világbajnokságról!

360; 8,41; 100; 1; 36; 4853: mind a vb-hez kapcsolódó számok, mutatjuk, mit jelentenek!

Ha esportról van szó, akkor nem kérdés, hogy ma a világ legnagyobb bajnoksága a League of Legends World Championship. Alig két hét múlva szám szerint már a 6. világbajnokság jön és ahhoz képest, hogy egy svéd DreamHack része volt az első szezon döntője, amit kb. 50-en néztek a helyszínen, azóta egyetlen évet leszámítva (az időzónák miatt) folyamatosan nőtt az érdeklődés a #Worlds iránt. A szervezők megint azt ígérik, hogy a mostani bajnokság még nagyobb és grandiózusabb lesz, mint tavaly. Íme 6 megdöbbentő szám az eddigi tornákról.

360 millió

A fenti számadat azt az időt reprezentálja (óra), amit a nézők a 2015-ös bajnokság követésével töltöttek el. Igen, ez bizony egyharmad milliárd óra, amit ha átváltunk, akkor 41 095 évet kapunk. Ez az idő elég arra, hogy egy anya kihordjon és megszüljön 54 794 babát, elég arra, hogy valaki megnézze a Gyűrűk Ura rendezői változatát 32.37 milliószor és ezalatt 4 566-szor lehet elsétálni a Holdig és vissza. Azért mondjuk az is meglepő, hogy ez az idő nem elég arra, hogy valaki egymaga felépítsen egy piramist. Ahhoz 131 200 év kell. 

8.41 millió

Több millió dollár a tét. Az utóbbi 4 évben a LoL vb összedíjazása minden évben meghaladta a 2 millió dollárt. Ez pedig annyit jelent, hogy a Riot 2011 óta több, mint 8 millió dollárt osztott ki a profi csapatoknak. Ez hatalmas különbség az első bajnoksághoz képest, ahol az összedíjazás mindössze 99.500 dollár volt, de igaz, eltörpül pl. a Dota2 világbajnoksága, a The International mellett, amelynek csak idén több mint 20 millió dollár (!) volt az összdíjazása. De tegyük hozzá, hogy ez nem teljesen a fejlesztők hozzájárulása, a legtöbb pénz a Compendium eladásából folyik be. Ebben az évben (is) 2.13 millió dollár a tét, ebből 1 millió üti a győztesek markát.

100%

Ez a szám a 2015-ös bajnokságon nagyon fontos volt egy hős szempontjából. Nem csak annyit jelent, hogy Gangplank 100 százalékban megnyerte az összes meccsét, ahol engedték játszani, de azt is mutatja, hányszor hozták a meccseken vagy tiltották ki. A 73 lejátszott meccs közül a kalózkapitányt egyszer sem felejtették el a résztvevő csapatok. Ilyen magas prioritás értéke szinte egy karakternek se volt előtte és ’valószínűleg’ nem is lesz soha magasabb ennél. De tény, hogy a mostani metában is bőven benne van, szóval tuti, hogy látjuk majd idén is. GP után szorosan ott volt az egyébként azóta egyáltalán nem használt Mordekaiser a maga 98.6 %-os részvételével (és most emlékezzünk meg egy pillanatra minden Mordekaiser ADC-ről) és persze Elise, aki 97,3 %-ot tudott felmutatni, a pókkirálynőt GP-hez hasonlóan most is biztosan látjuk majd. 

1

A legkisebb természetes egész szám, összesen ennyiszer esett el Trója és a 2015-ös bajnokságon az SKT T1 elvesztett meccseinek a száma is ez. Ide tartoznak a meccsek a csoportkörökből és a kieséses szakaszból is. A csapat 16 meccset játszott le és csak egyszer kapott ki a KOO Tigers csapatától a döntőben. Ezzel a csapat nyerési aránya 93.75% volt. A csapat stratégiájában senki nem talált gyenge pontot. Az SKT egy morzsányi helyet sem engedett az ellenfélnek és mindig halálpontos manőverekkel szerezték meg az előnyt, amit utána persze nem hagytak elveszni. 2013-ban 3 meccset vesztettek, de mellé 15-öt nyertek, szóval az összesített statisztikájuk a két vb-n 30-4, ami 87%-os győzelmi arányt jelent. Ebben az évben az MSI-t már megnyerték, de közel se tűntek olyan dominánsnak, ráadásul a koreai bajnokságban se döntőztek, így csak a 2. kalapból vágnak neki a tornának. Ettől függetlenül simán esélyesek a döntőre idén is, ha nyernek, ők lennének az első csapat, amelyik két egymást követő évben vb-t tud nyerni.

36 millió

A nagyon picitől ismét a hatalmasig tart az ugrás. A 36 millió az egyéni nézők számát jelenti, akik figyelemmel kísérték az SKT T1 és KOO Tigers közti döntő mérkőzést tavaly Halloweenkor. Ez a szám hatalmas, ha levetítjük az USA lakosságára, akkor az annyit jelent, hogy az Államokban minden tizedik ember ezt nézte. Ez persze nem a folyamatos nézőszámot jelenti, hanem az összes egyedi látogatót. Hogy ez a szám idén magasabb lesz-e, azt nehéz megjósolni, főleg két tényezőtől függ: az időzónától és a két döntős csapat marketing értékétől. Ha észak-amerikai vagy ázsiai csapat döntőzik, akkor jó eséllyel új rekord lesz. A Riot nemrégiben nyilvánosságra hozta, hogy havonta 100 millió játékos ül le a gépe elé, hogy az Idézők Szurdokába léphessen (ez minden 70-edik ember a Földön). Ha ennek már csak a fele elindítja a közvetítést, akkor is megdől az eddigi csúcs.

4 853

Ez a mérföldek száma, ami az idei versenyhelyszínek között van. A távolság bőven meghaladja a tavalyi állomások közötti utat, pedig akkor London, Párizs, Brüsszel és Berlin volt az útvonal. Idén San Fransico városában kezdünk, a negyeddöntő Chicagoban, az elődöntő New Yorkban és végül a döntőre Las Vegasban kerül sor. 

Tetszett a cikk? Akkor kövess minket Facebook-on!

Kövess Minket!



Közvetítések