Egyetemi bajnokság eddig is volt Észak-Amerikában, most azonban komolyat lökött rajta a Riot.
Úgy tűnik, kezd egymásra találni az egyetemi világ és az esport. Magyarországon a napokban jelentette be a Coca-Cola, hogy FIFA17 egyetemi bajnokságot indít, míg most Amerikában a Riot dobta be a uLOL Rivalries egyetemi bajnokságot. A uLOL már eddig is létezett Észak-Amerikában, egyetemek már eddig is küzdöttek egymással, a Rivalries azonban egy teljesen új kezdeményezés. Idáig főleg ösztöndíjakról és a tehetség csillogtatásáról szólt az egyetemi liga, a Rivalries viszont a Riot Games és a Yahoo! Esports együttműködésében az eddigi legkomolyabb egyetemi esport verseny lesz.
24 híres, rivalizáló egyetemet állítanak szembe egymással (pl. Harvard vs. Yale, Michigan vs. Ohio, California vs. Stanford, a teljes lista ITT), közülük pedig közönségszavazással dől majd el, melyik az az 5 páros, akiket szeretnének látni megküzdeni. A széria november 4-én kezdődik, a meccseket minden héten magyar idő szerint este 10 órakor lesznek majd.
Ez a verseny végre egy pozitív precedens lehet. A Riot régóta hírhedt arról, hogy az engedélyük nélkül nem lehet nagyobb LoL bajnokságot tartani. Ez arról az oldalról nézve, hogy a bajnokságok minősége így konzisztensen kimagasló, mindenképpen pozitív. De a másik oldalról nézve vannak olyan rajongók, akik többet akarnak és ezt nem kapják meg, mert nincs elég esemény. Talán ez az egyetemi bajnokság lehet a jelzés, hogy a Riot hajlandó lazítani a szabályain. Ha minden jól megy, akkor ez a torna rendszeres lesz és nem egy egyszeri próbálkozás.
A nagy esport játékok közül a League of Legends figyel oda leginkább az egyetemi közegre, a Rivalries pedig további kapukat nyithat majd az egyetemisták (és velük együtt az egyetemi szervezők) számára. Amerikának komoly egyetemi sportkultúrája van, gondoljunk csak az amerikai focira, a Riot célja egyértelműen az, hogy ezzel egyenrangúan legyen kezelve a League of Legends is. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen rendezvénysorozattal komoly egyetemi játékosközösségeket lehet kialakítani és új célcsoportot bevonzani, hogy ezzel is időtállóbbá tegyék a játékot. Itthon ez még egyelőre nem jellemző és így nem is tudni, hogy mekkora igény lenne rá, azt majd a fent említett FIFA-s bajnokság eldönti.
Titeket érdekelne egy hazai, egyetemek közötti LoL bajnokság?