A sportcsapatok után mi lehet a következő lépcsőfok?
Lassan már meg sem lepődünk azon, hogy egy profi sportcsapat esport játékosokat szerződtet, hiszen a Dignitasból nemrég "kidobott" Rubino és társait a koppenhágai futball klub szerződtette le, ezzel létrehozva a North csapatot, akik - igaz, változatlan felállásban, de mégis - új színekben játszanak majd a Majorön. De vajon fejlődhetnek-e tovább az esport csapatok? Esetleg mi van, ha később már egyszerű városi sportegyesületek formájára alakulnak majd esport csapatok is. Sőt, már volt is erre egy kisebb kezdeményezés City Clash néven, a Meltdown szervezésében.
Talán az egyik, ha nem a legnagyobb előnye az, hogy így egyszerűbbé tenné az esport elfogadását azok számára, akik ebben a témában nem kompetensek. Hiszen így olyan szervezet működteti (vagy jól, vagy rosszul) az adott csapatot, ami egyáltalán nem idegen az olyan átlagember számára, akitől ez eddig távol állt, mert olyan lesz az egész például egy szülőnek, hogy a gyereke nem focizni megy, hanem játszani. Persze ez még mindig nem ugyanaz, de mindenképpen ez is egy előrelépés lenne, főleg, hogy ez még inkább növelné az esportból élők számát.
Emellett arról is érdemes szót említeni, hogy ezzel többféle verseny is megjelenhet a jövőben, szintén az igazi sportok példájára. Természetesen eddig is voltak versenyek tier, illetve régiós lebontásban, de így az alacsonyabb tier ténylegesen szervezettebb és még nagyobb ugródeszkává válhatna, ugyanúgy, mint ahogy Amerikában egy profi jégkorongozó végigjárja a ligákat, még jóval azelőtt, hogy valamelyik NHL-es csapatba kerülne. Viszont ennek megvan az a kockázata, hogy az ellentétek kiélesednek azáltal, hogy egymást kitúrva ugrálnak a játékosok a ligák között.
Mindez természetesen még a jövő, hiszen ha csak a North esetéből indulunk ki, a szervezet inkább egy új brandet hozott létre, viszont mindenképpen egy érdekes téma. Nektek mi a véleményetek erről?
TETSZETT? KÖVESD AZ ESPORT1-ET FACEBOOK-ON!