Új patch, pick/ban és a magyar erőviszonyok, nyilatkoznak a profik

Új patch, pick/ban és a magyar erőviszonyok, nyilatkoznak a profik

Hi im mate, Benji és LifeFish nyilatkozott nekünk mit is gondolnak a mostani metáról, patchről, a banrendszerről és persze a hazai erőviszonyokról.

A ma induló Esport1 Winter Cup előtt kíváncsiak voltunk, mit gondol pár magyar profi játékos a jelenlegi LoL helyzetről, több szempontból is, így felkerestük a MyRevenge dzsungelesét Benjit (ő egyébként ma beugróként játszik a THR-ben), a WiLD lövészét hi im mate-t és a Rift Esports dzsungelesét LifeFisht. Bár ugyanazt a játékot játsszák, mégis más-más véleményük van bizonyos kérdésekben.

Esport1: Mit gondolsz a 7.3-as patchről, mennyire sikerült kiegyensúlyozni az OP hősöket?

Benji: A 7.3 frissítésről személy szerint az a véleményem, hogy nem sokat változtatott a már meglévő metán, inkább csak kisebb gyengítések lettek de a fő játékmechanika nem sokban változott. Talán 1-2 új pick bejöhet , de nagy változást nem okozott.

hi im mate: Szerintem nem sikerült annyira kiegyensúlyozni őket, a lethality-s karakterek még mindig ugyanolyan erősek. Malzahar, LeBlanc és Camille... nekik sem számítottak ezek a kis nerfek annyira, hogy ne legyenek választva vagy tiltva minden meccsen.

LifeFish: A 7.3 -as patch picit  jobbá tette a játékot , de még így is ugyanolyan erősek azok a hősök és soloqban még így is ugyanazokat kell bannolni, mert nem történt nagy nerfeles, és más hős sem kapott buffot, de picit kiegyensúlyozottabb lett.

Esport1: Te személy szerint mit preferálsz, a nemsokára érkező 10 bannos rendszert, vagy inkább maradnál az eddig megszokott 6 ban mellett és miért?

Benji: Mindenképpen a 10 bannos rendszert preferálom, mert mindenképp haladni kell a korral és a játékban is egyre több új hős jön be. Egyre több erős hős lesz a játékban és erre lepnie kellett a Riotnak. Tökéletes választás a 10 bannos rendszer.

hi im mate: Mindenképpen a 10 bannos rendszert preferálom. Már volt szerencsém kipróbálni és sokkal taktikusabbá válik úgymond a champion select is. Egy-két játékost olyan karakterre lehet esetleg szorítani, amivel nem szívesen játszik, kedvező matchupokat lehet kihozni, stb... Emellett nagyobb szerepük lesz az edzőknek is.

LifeFish: 10 ban vagy 6 bannos rendszer? Erre igazábol nem tudok mit mondani, soloqban sok értelme nem lesz szerintem, csak időpazarlas, de 5v5ben több taktika lehet , de nincs benne tapasztalatom.

Esport1: Sok tagcsere történt a MEB után, ezek fényében ki lehet most a top 4 csapat Magyarországon?

Benji: Személy szerint a top 4 csapatba a : THR , Wild, myR , N6 csapatok lesznek bent és a sorrend az előbbivel egyezhet meg. Persze ez ágrajz kérdése is de az ágrajz sosem befolyásolja a legjobb csapat kilétét.

hi im mate: Szerintem nem befolyásolja majd a sok csere a már eddigi top csapatok teljesítményét. Ennek fényében a top 4 csapat szerintem jelenleg (nem sorrendben) a  myRevenge, Rift Esports, THR és a WiLD.

LifeFish: A top 4 csapat sorrend nélkül: WiLD, RIFT, MyR, N6.

A nyereményjátékra egyébként egészen a kupa végéig tudtok jelentkezni itt

A kupa maga 15:00-kor indul, az első mérkőzésekbe kb. 18:00 óra körül fogunk becsatlakozni, a top 8-tól kezdve. Az adás a Magyar EsportTV csatornáján lesz követhető, kommentátoraink a mai napon Zsozéatya, Garyan és jómagam Aioween fognak kommentálni.

Élő videó megtekintése innen: esporthuLOL – www.twitch.tv

TETSZETT? KÖVESD AZ ESPORT1-ET FACEBOOK-ON!

Kövess Minket!



Közvetítések