A franciák törvényben szabályozzák az e-sportot

A franciák törvényben szabályozzák az e-sportot

Megkötéseket szabtak a profi játékosok szerződéseire.

Nem újdonság, hogy a komolyabb e-sport kultúrával rendelkező országokban igyekeznek minél biztosabb alapokat teremteni az iparágnak és az egész közegnek: hasonlónak lehetünk most szemtanúi Franciaországban, ahol törvényi szabályozás alá került a kompetitív videojáték.

Első körben definiálták, hogy ki számít profi e-sportolónak Franciaországban: az, aki a Digitális Minisztérium által elismert szervezet szárnyai alatt játszik videojátékokkal, ezért pedig fizetést kap.

Szabályozták a szerződéseket is. Az új törvény szerint legalább 12 hónapos, legfeljebb 5 éves megállapodásokat köthetnek a szervezetek és a játékosok. Kikötötték emellett azt is, hogy 12 év alattiak nem indulhatnak pénzdíjas versenyen.

Európában korábban még nem volt példa arra, hogy törvényi szinten is szabályozzák az e-sportot, így nem kizárt, hogy a franciáknak hamarosan követőik is lesznek az ilyen téren fejlesztett országok közül.

TETSZETT? KÖVESD AZ ESPORT1-ET FACEBOOK-ON!

Kövess Minket!



Üzlet - Amikor az élelmiszer útja is tervezett

Egy jól működő ellátási lánc kicsit olyan, mint egy összeszokott csapat. Akkor teljesít jól, ha minden szereplő tudja a dolgát. Az élelmiszerek feldolgozása, hűtése és tárolása ritkán kerül reflektorfénybe, pedig sok múlik rajta.

Üzlet - Az 50 feletti férfiak vitalitása

Amikor az öregedésről van szó, sokan automatikus energiaszint-csökkenést feltételeznek az 50 év feletti férfiaknál. Tényleg így van? A valóság az, hogy az életkor előrehaladtával új egyensúlyi állapot érhető el, ha figyelmet fordítasz tested jelzéseire és életmódodra. Az életminőség javítása számos módon lehetséges, és lehet, hogy néhány módszer meglepetésként fog hatni.

Közvetítések