Manapság már bármilyen versenyre megyünk, szinte mindenhol lesznek TSM rajongók, akik ennek hangot adnak. Még akkor is, ha épp nincs is ott a TSM, de honnan is indult az egész?
Sok mára már ismert nevet produkált ez a szervezet, olyanokat mint Bjergsen, Reginald, Dyrus, TheOddOne stb. de mielőtt így kinőtte volna magát az évek alatt, kicsit máshogy nézett ki ez az egész. Sokan már visszavonultak, vagy más szerepet vállaltak a csapaton belül azóta, egyike azon kevés szervezeteknek, akik még a "nyugdíjasokra" gondolnak.
A TSM manapság egy igazi ikon és példakép az észak-amerikai e-sportokon belül, de eddig a státuszig bizony hosszú út vezetett. Eleinte csak egy sima weboldal volt a sok közül, amit pár olyan srác vezetett, akik nagyon szerették a League of Legends játékot. Ez az oldal a solomid.net volt, amit 2009-ben alapított a két testvér, Andy "Reginald" Dinh és Dan Dinh. Ők ketten egyben egy elit csapat tagjai is voltak még a béta teszt ideje alatt, mely a Clan All or Nothing névre hallgatott, ebből lett később a Solo Mid. Az oldal célja egyszerű volt, egy olyan közösséget összehozni, akik megosztják tudásukat ezáltal fejlesztve a játékot is.
Ekkoriban még nem létezett a ma ismert TSM, de az alapjai már alakulóban voltak, a későbbi roster már együtt játszott, bár ekkor még nem tudták mi vár rájuk. Ezek a nevek mára már nem biztos, hogy mindenkinek ismerősek lesznek, de az öt játékos Saintvicious, Chaox, TheOddOne, Locodoco és Reginald voltak. Ez volt az első felállása a hivatalos TSM csapatnak a későbbiekben. Egészen 2011-ig kellett várni, míg a Riot Games elindította első versenysorozatát, melyből később kinőtte magát az LCS. Mire ez megvalósult, addigra páran már otthagyták a csapatot egy szebb jövő reményében, ők Locodoco és Saintvicious voltak, utóbbi a CLG-hez igazolt. Így került képbe TheRainMan, őt valószínűleg kevesen ismerik, valamint Xpecial, aki azóta rengeteg csapatot megjárt, legújabban a P1 színeiben verték bucira az európai csapatokat.
Szintén 2011-ben jelent meg a csapatban általános managerként Jack Etienne. Az ő neve azért lehet ismerős, mivel manapság ő a Cloud9 CEO-ja és alapítója is egyben. Ezekben az időkben rengeteg versenyt nyert a TSM, köztük olyanokat is, amik mára már eltűntek, mint az MLG, ESL, IPL, Reign of Gaming valamint saját szervezésű versenyek.
2013-ban kezdődött az LCS harmadik szezonja, ekkor kezdte igazán kinőni magát a szervezet. Addigra már Dyrus is megérkezett, valamint Reginald visszalépett és helyett adott Bjergsennek, aki akkoriban még csak egy feltörekvő dán mides volt, így elég nagyot rizikózott a TSM, de mint azóta tudjuk, abszolút megérte. Chaox is elköszönt a csapattól, őt pedig WildTurtle helyettesítette, aki azóta megjárta az Immortalst, majd újra a TSM-et, legújabban pedig a FlyQuest-nél láthatjuk.
Azóta Bjergsent tartják a legjobb amerikai midesnek, de egyesek még azt is ki merik jelenteni, hogy az egész nyugati világban ő a legjobb. Rengeteg nemzetközi porondon állta már meg a helyét és minden alkalommal egy kicsit jobbnak tűnt, mint legutóbb. Miután Reginald visszalépett az aktív játéktól és több ideje maradt a szervezettel is foglalkozni, sorra jöttek a minőségbeli javulások a csapat hátterében. Több fontos szponzort is sikerült megszerezniük maguknak és egy elég meggyőző csapat összeállítást.
2014-ben kezdtek el más játékok irányába is terjeszkedni, úgy mint Hearthstone, ahol olyan neveket szerződtetettek le, mint Trump vagy Kripp. Nem sokkal később jött a Smash Brothers és a CS:GO is. Utóbbihoz a teljes Dignitas csapatot szerződtették le, akik szétvertek mindenki nagyjából abban az évben. Sajnos a csapat a drámát is magával hozta, hiába a sikerek, év végére a TSM elengedte CS:GO csapatát.
Dyrus 2015-ben tervezte visszavonulását és a rajongók szerették volna, ha ezt stílusosan tehetné meg a VB után. Sajnos az álmok nem jöttek össze, még a csoportokból sem jutottak ki, bár a visszavonulás így is szívszorongató lett.
Ez a teljesítmény sajnos egy elég aggasztó mintává nőtte ki magát és nem ez volt az utolsó alkalom, hogy a TSM alulmaradt nemzetközi szinten. 2016-ban sem jutottak ki a csoportokból és az idei MSI-n is csúfosan elbuktak. Ez a rossz sorozat egészen mostanáig tartott, mivel a Rift Rivals-t már bezsebelték egy 3-0-ás döntővel az UOL ellen. Saját régiójukban még mindig nagyon meghatározóak a mai napig, kisebb rossz időszakok voltak a csapatban, de egy másik szervezet se mondhatja el magáról, hogy megjárt 10 LCS döntőt is, nem, még az SKT sem.
Idén Kínában lesz a VB és minden bizonnyal szeretne végre nemzetközi szinten is bizonyítani a csapat, legyünk őszinték, itt lenne az ideje és talán ezzel a felállással sikerülhet is.
TETSZETT? KÖVESD AZ ESPORT1-ET FACEBOOK-ON!