Egy legenda története - Rekkles

Egy legenda története - Rekkles

Rekklest senkinek sem kell bemutatni. A legendás adc elképesztő karriert járt be mindeddig, és ezt egy fantasztikus videóban nem rég össze is foglalták.

A kisfilm átöleli teljes eddigi karrierjét, az első lépésektől, egészen a 2017-es nyári szakasz jelen állásáig. Rekkless útja sem volt túl zökkenőmentes, míg elért arra a szintre, ahol éppen tart. A megannyi siker mellett rengeteg küzdelem, csalódás és idegőrlő pillanat is társult a karrierjéhez, amelyek mind hozzájárultak ahhoz, hogy azzá váljon, aki ma. Na de honnan is indult ő?

Rekkles 1996 szeptember 20-án látta meg a napvilágot Svédországban. Eleinte, mint a gyerekek nagy többsége, focizni kezdett. Nagyon jól bánt a bőrrel, roppant tehetségesnek tartották, aztán egy térdsérülés keresztbe tett. 14 éves korában ott kellett hagynia a hétköznapi sportokat, ekkor ismerkedett meg a League of Legends-el. Ügyessége itt is megmutatkozott, olyan gyorsan mászta a ranglétrát, hogy több profi csapat is felfigyelt rá, és ritka tehetségként üdvözölték az e-sport világában. Hamarosan olyan csapatok kérték fel beugró játékosnak, mint az SK Gaming, vagy a Team Black. Utóbbival részt vett a 2012-es MLG-n, amivel meg is kapta első betekintését az igazi profi szcénába, hiszen ellenfelei közt ott volt az Azubu Blaze, a TSM és a Team Curse.

Rekkles karrierje végül 2012 novemberében vett nagy fordulatot, amikor 16 évesen leigazolta őt a Fnatic. Nemcsak az volt különleges, hogy rögtön a Fnaticnak írt alá az ifjú Rekkles, hanem a kora is, hiszen így ő lett a valaha volt legfiatalabb profi játékos. Első élményei a csapatnál nagyon pozitívak voltak, élvezte, hogy hátrahagyhatta az iskolát, és csak a játéknak élhetett. Még a csatlakozásának évében hiába csak egy-két hónap volt hátra az évből, csapatával behúzott három kupa győzelmet még gyorsan. A Thor Open 2012-t, a RaidCall Dominance-t és a Dreamhack Winter 2012-t. A következő évben magasabb szinteken is jól szerepeltek, másodikok lettek a legendás IGN Pro League-ben, és az IEM Cologne hetedik szezonjáról is ezüst éremmel távoztak.

Rekkles karrierje nagyon szépült épülgetett, de aztán megkapta az első pofont az LCS-től. Az LCS szabályaiban szigorú megkötések vannak a játékosok korát illetően, Rekkles pedig még túl fiatal volt. Kivált a klub kezdőfelállásból, a helyét Yellowstar vette át, és sikeresen kvalifikálta is magát a csapat az LCS első szezonjába. Rekklesnek egy évet kellett várnia ahhoz, hogy visszatérhessen a Fnatic soraiba, ám nem akarta, hogy ez idő alatt kiessen a ritmusból, így összeállt YoungBuckkal, Unlimiteddel, Shookkal és cowTarddal, az új ötösre pedig nagyon hamar fel is figyelt a Copenhagen Wolves. Megegyezés született a Fnatic és a CW között arról, hogy amíg Rekkles be nem tölti a 17. életévét, addig kölcsönjátékosként náluk játszik. Rekkles-szel az élen a CW gárdája hatalmas sikereket ért el. Minden versenyen, amin csak indultak jó esélyük volt győztesként távozni, 2013-ban bezsebeltek egy Dreamhack győzelmet és számtalan EU West Challenger cup-ot. Végül aztán 2013 november 22.-én Rekkles visszatért a Fnatichoz, és egy nappal később már játszott is az IEM Cologne nyolcadik felvonásában a CLG ellen. Rekkles számtalanszor bizonyított az ilyen versenyeken, de most már az LCS-en is megmutathatta, hogy helyt tud állni. Csapatával bekerült a 2014-es LCS tavaszi szezonjának rájátszásába, ahol elpusztították az Alliance-et és az SK Gaminget, ezzel a teljesítményével pedig ő lett a rájátszás MVP-je.

A nyári szakasz során is nagyon szépen teljesítettek, Reckless Vayne-je és Lucian-je tizedelte a mezőnyt, ám itt az Alliance ellen végül elbuktak, de így is volt elég pontjuk kijutni a VB-re. Itt a C csoportba kerültek, olyan csapatok mellé, mint a Samsung Galaxy Blue, vagy az OMG. Elég hamar kiestek a mezőnyből, mindössze 2 mérkőzést tudtak nyerni, ez pedig változásra késztette a csapatot. Cyanide, sOAZ és xPeke elhagyták a Fnaticot, utóbbi kettő pedig áttért az Origenbe. Rekkles döntés előtt állt, és úgy határozott, hogy átigazol az Alliance csapatába, akikből később lett az Elements. A rajongók nagy dolgokat vártak az erős játékosokat felsorakoztató klubtól, ám a debütálás elég csúnyára sikerült. Rekkles reményei a csapat felé nem váltak be, olyannyira nem, hogy egyszer az egyik közösségi média felületén hangot is adott ennek.

A 2015-ös nyári szakaszra a Fnatic felajánlotta Rekklesnek, hogy térjen vissza hozzájuk, ő pedig nagyon szívesen rá is bólintott. Ez igazán kifizetődő döntés volt, a nyári szakaszt egy hibátlan 18-0-val vitték végig, ők voltak az első csapat a világon, akik ezt meg tudták csinálni. A 2015-ös világbajnokságon megnyerték a B csoportot majd az elődöntők során elpusztították 3-0-ra a kínai bajnokot, az Edward Gaminget, de aztán a következő fordulóban ők kaptak ki 3-0-ra a Koo Tigerstől, így a 3-4. helyen zártak akkor. Rekkles a 2015-ös világversenyen hozta először a mára már védjegyévé vált AD Kennent.

Erről a vb-ről hősként távoztak a srácok, ám nem volt minden rózsaszín és felhőtlen, érkezett is a következő nehézség. Huni, Reignover és Yellowstar elhagyta a csapatot, és Észak-Amerikába igazoltak. Rekkles és Febiven ketten maradtak, a Fnaticot pedig újjá kellett építeni. Mindeddig Yellowstar volt a csapat irányítója, ám ezúttal már Rekklesen volt a sor, hogy vezetővé váljon. Nagy tapasztalata ellenére elmondása szerint ez sokszor okozott nehézséget. Az új csapat a következő IEM Cologne-on mutatkozott be, és nem arattak túl nagy sikert. Gamsu és Spirit még csak-csak elment, de NoXiAK és Rekkles között nagyon nem volt meg az összhang. Olyannyira nem, hogy a Fnatic hamar le is cserélte a supportot, NoXiAK helyére jött Klaj, akivel a dolgok már ígéretesebbnek tűntek, a csapat teljesítménye láthatóan javult. Ám ez még mindig kevés volt, a 2016-os tavaszi szakasz során épp csak bejutottak a rájátszásba a hatodik helyen, ahol aztán legyőzték 3-1-re a Vitality csapatát, viszont a G2-n már nem tudták magukat átverekedni, és végül a bronzmérkőzést megnyerve az H2K-el szembe, a harmadik helyet szerezték meg.

A nyári szakaszra visszatért a klubba Yellowstar, ám ez se javított sokat a helyzeten. A csapat bejutott a playoffba, de folyamatosan vereséget szenvedett ott. Először az H2K-től kaptak ki 3-0-ra, majd az UOL is átgyalogolt rajtuk egy hasonló végeredménnyel. A 2016-os szezon mind a Fnatic, mind Rekkles számára egy abszolút mélypont volt. Ez az év arról szólt Rekklesnek, hogy újjáépítse csapatát, és vezetővé váljon. Az év végére rengetegen megkérdőjelezték, hogy ő volt-e az alkalmas ember erre a feladatra, hiszen láthatóan nem ért el túl nagy sikert.

A 2017-es szezon kezdete se volt egyszerű, a csapat ismét teljesen összeomlott, Rekkles lényegében egyedül maradt. Febiven visszament az H2K-hez, Gamsu még 2016 májusában otthagyta a csapatot, az ő pótlására érkezett Kikis, aki most átkerült a Fnatic B csapatába, és Spirit is visszaigazolt Koreába, míg Yellowstar visszavonult. Rekklesnek ismét új rostert kellett összehoznia. SOAZ, Amazing, Caps és Jesiz lettek a négy kiválasztott, és velük a tavaszi szakasz során már sokkal jobban muzsikált a csapat. Caps-nak ez jelentette a nagy kitörést, Rekkles pedig elkezdte visszaszerezni a hírnevét. A későbbiekben Amazing átkerült a Fnatic Academy-hez, míg a helyére Broxah jött. Az a stressz, ami a maximális teljesítmény nyújtással, folyamatos megfelelni akarással és a vezetői szereppel járt, nagyon leterhelte Rekkles-t mentálisan, ezért a tavaszi és nyári szezon közti off-szezont otthon töltötte Svédországban, annak érdekében, hogy szellemileg teljesen felkészüljön a nyári szakaszra, és erősebben térjen vissza, mint eddig bármikor. Egyelőre azt láthatjuk, hogy a taktikája bevált, hiszen a Fnatic jelenleg magabiztosan vezeti az A csoportot. 

Rekkles egyike azon kevés játékosoknak, akiknek a karriere sok nehéz szituációt és megpróbáltatást tartogatott, de ő kiállta a próbát, és mára már nem csak egy elképesztően tehetséges játékos, hanem egy vezető is. Egy olyan vezető, akinek az idegeit erős lelki terhek edzették, és kétszer is a nulláról kellett indulnia. Rengeteg minden van már mögötte, ám legalább ennyi dolog vár is még rá, hiszen a legendás ad carry még csak idén fogja tölteni 21. életévét.

TETSZETT? KÖVESD AZ ESPORT1-ET FACEBOOK-ON!

Kövess Minket!



Közvetítések