A top 10 legmagasabb összdíjazású játék 2017-ben

A top 10 legmagasabb összdíjazású játék 2017-ben

Vajon melyik játékok végeztek 2017-ben a legjobb helyen, ha versenyeik összdíjazását nézzük? Változott valamennyit a sorrend, vagy még mindig ugyanaz a nyerő, mint 2016-ban?

A gamer-világ történetében először, az idén rendezett versenyek összdíjazása meghaladta a 100 milló dolláros határt, és végül 109 millió felett állt meg. Az Esport Observer pedig összegyűjtötte nektek azt a 10 játékot, amely a legmagasabb díjazású bajnokságot rendezte 2017-ben.Már zsinórban negyedik éve a Dota 2 a legjobban fizető cím a játékok közül, ami nem meglepő, hiszen ők szervezik az egyik leghíresebb nemzetközi bajnokságot. A verseny közel hét éve kerül megrendezésre, és ez idő alatt, több mint 81 millió dollárt osztottak szét a játékosok között. 2013-ban a Valve Corporation bejelentette, hogy megvásárolhatóvá tesznek olyan elektromos könyvecskéket, melyekben a Dota 2 játokosok tippelhetnek a bajnokságok végkimenetelét illetően, ezzel ajándékokat és plusz tartalmakat szerezve maguknak. Az ebből befolyó összegek egy részét is a versenyek lebonyolítására, díjazására fordítják a szervezők, így lehetséges az, hogy a játék minden évben egyre nagyob összdíjazású eseményeket szervez.Az első öt helyezett, ahogy látjuk, 2016-ban is mind listavezető volt, sőt a pozíciójukat is sikeresen megőrizték. A változás talán csak annyi, hogy mindegyik összdíjazásában növekedés figyelhető meg. Szintén a Valve Corporation tulajdonában álló Counter-Strike:Global Offensive, a második helyen végzett, versenyeik összdíjazása majdnem kétmillió dollárral emelkedett. Ha egy kicsit jobban belenézünk a számokba, akkor az is kiderül, hogy a 3.622 esport rendezvény közül a CS:GO az amely vezet, hiszen ebben az évben 852 különböző bajnokságot tartottak. A harmadik helyezett nem más lett mint a League of Legends, amiből csupán 100 versenyt rendeztek idén, de végül 11.8 millió dollár talált gazdára a nyertesek között. Ez 12,3 százalékos növekedést jelent a tavalyi adatokhoz képest.

A legjobb 10 helyezett között talán a Halo 5 az, ami a legnagyobb csökkenést mutatta be összdíjazás terén (idén csupán 11 versenyt tartottak, tavaly ezzel szemben még 34-et). Kíváncsian várjuk, hogy esetleg ez a szám 2018-ban változni fog e, ugyanis a Halo Esport több szerződést is aláírt például a 343 Industries-al vagy a Major League Gaming-el, hogy létrejöhessen a Halo Bajnokság Sorozata.A Hearthstone versenyek összdíjazása is jócskán csökkent az előző évhez képest, méghozzá 20 százalékkal. Reméljük, hogy a jövő év kedvezőbb lesz a játékosok számára, főleg úgy, hogy 2018-ban akarják bemutatni a már sokak által várt Masters Programot. De a Blizzardnak idén sem kell panaszkodnia, ugyanis egy másik játékuk 70 százalékos növekedést mutatott be 2016-hoz képest. Az emlegetett cím pedig nem más, mint az Overwatch. A szakértők egyenlőre azt remélik, hogy a most megindult növekedés 2018-ban is folytatódni fog.

A 2016-os listához képest az ideiről egyedül a Smite maradt le, a helyére ugyanis utolsó befutóként lépett be a H1Z1. Viszont kiváncsian várjuk, hogy 2018-ra meg tudja e tartani a helyét olyan versenytársak ellen, mint a Fortnite vagy a méltán híres PUBG.

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!


Kövess Minket!



Üzlet - Így lehet céltudatosan munkahelyet választani

Minden terület, ami koncentrációt igényel az életünkben, megfelelő előkészülettel párosul. A sportban ez a bemelegítést jelenti, mert enélkül az izmaink és az ízületeink sem bírják a terhelést. Ez nem ismeretlen fogalom a sportolóknak, mert a hiánya sérülésekkel jár.

Üzlet - Így lesz az egyszerű ügyfélből “lojális rajongó”

Az álomvevők több mint ügyfelek, inkább lelkes rajongók maratoni kitartással. Újra és újra visszatérnek, mert az első benyomásuk nemcsak kielégítő volt, hanem lenyűgöző. Mindezt egy professzionális call center teheti lehetővé.

Közvetítések