Az új ládák legritkább skinjeit átlagban 80 évenként lehet kinyitni

Az új ládák legritkább skinjeit átlagban 80 évenként lehet kinyitni

A mesterséges ritkaság teremtése nagyon komoly piacot jelent a PUBG-ban is.

Egyáltalán nem meglepetés, hogy az új frissítéssel a PUBG növeli a dobozok állományát és két új láda kerül be a játékba: az egyik fizetős, míg a másik ingyenesen lesz nyitható.

Megérkeztek az új ládák a teszt szerverre, bLYYY pedig ki is nyitotta a hat ingyeneset

Wolfi | 18/01/09 11:43 Az 1.0 óta ez lesz a második nagy patch a PUBG háza táján. Ma reggel megérkezett a 6,2 GB-os patch a teszt szerverre. A patch leírásában rátérnek arra, hogy mindig egy fair környezetet szerettek volna készíteni a játékban, és ezért hozzáadtak még egy report lehetőséget is.

Ez persze többek között a piac kiépítésében és a játék életben tartásában is sokat segít, amellett, hogy a kiadónak is plusz pénzt termel. Az egyetlen „meglepetés” csak az, hogy statisztikailag mennyire ritkák a legértékesebb skinek. Az átlag komoly játékosnak 80 évente egyszer fog "biztosan" kiesni a skin a Biker ládából, míg a másiknál legértékesebb skin 1600 dollárnyi kulcsba és 5 év folyamatos játékba fog kerülni.

Ezt onnan tudjuk, hogy a PUBG Corp. felfedte az összes drop esélyét, ami lehet merő véletlen is, de valószínűleg a kínai kormány követelései miatt köteles megosztani mindenkivel a dropok pontos adatait. A Biker ládákban a legértékesebb skinnek 1 a 10 000-hez az esélye, míg a fizetősnél csak 1 a 625-höz, ez még talán nem is lenne annyira komoly, de tekintve, hogy heti maximum hat dobozt tudunk kiszedni az ingyenes ládánál szinte lehetetlen megkapni a legkomolyabb skint. Ha kulcsokért és a ládákért is fizetünk, körülbelül 5 évnyi intenzív játék kell, ahhoz hogy megszerezzük a Leopard sálat.

Persze ez nem igazán probléma, hiszen két okból ilyen ritkák a skinek. Az első, hogy egy mesterséges piacot építsenek ki a semmiből, hiszen az az elenyésző százalék, aki több száz dollárt is költ a játékra, mindig megfogja ezeket venni, így minél ritkább, annál több ember szeretné őket megszerezni. Ezzel nyer a kiadó, az eladó és a vevő is, hiszen megszerezte álmai skinjét, ami ugyan nem részesíti őt előnyben, de „szebbé” teszi karakterét. Reméljük, azért a szerencsejáték nem furakodik be ide is, és senki nem fog komolyabb pénzeket veszteni egy-egy hőn áhított skin vadászata közben.

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Ha szeretnél egy igazán jó PUBG közösségbe tartozni csatlakozz a PUBG - Hungary csoportba.

Kövess Minket!