A népszerű Master Yi main szemszögéből nyertünk betekintést a koreai szerverre. Nem túl fényes a helyzet.
Az ember azt gondolná, hogy a világ legfejlettebb League of Legends országában, az e-sport világ csúcsának számító Dél-Koreában mindenki tüneményes és mindenki tisztelettudó a másikkal szemben. A távol-keleti kultúra egyébként is a kölcsönös tiszteletre épül, ahol nagyon szigorú hierarchia szerint tagozódnak az emberek, és ez a szigor átszövi az ottaniak mindennapjait. Éppen ezért meglepő Cowsep hosszan kifejtett posztja arról, hogy mégis mennyire toxikus a légkör a koreai LoL szerveren, aminek egyébként pont a szigor az oka.
Aki esetleg nem ismerné, Cowsep, avagy Joseph Osceola Hursey egy amerikai születésű, majd 2012 óta Dél-Koreában élő fiatal srác, egyébként pedig rendkívül népszerű LoL streamer nem csak Koreában, de az egész világon. Két markáns védjegye is van: állandó tehénjelmeze, amit magán hord streameken, valamint Master Yi-je, amivel talán a legjobb játékos az egész világon. Ha nem hiszed, akkor csekkold le ezt:
De végtelen hasonló videót találsz még róla a neten, ahogy mesterien űzi a játékot Yi-vel. A napokban azért került elő a neve, mert állítólag dühében kilépett játékokból, cserben hagyva csapattársait, de állítólag rasszista megjegyzései is voltak a meccsek alatt. Cowsep most saját maga jött fel a Riot fórumra rendet rakni maga körül, de posztján keresztül betekintést nyerhetünk a koreai szerver világába is, az érdekes rész pedig itt kezdődik.
Cowsep szerint a Riot pontosan tisztában van azzal, mennyire mérgező a koreai szerver, mégse tett eddig komolyabb lépéseket annak féken tartására. Ugye a nyugati világ számára, akiknek nagyon kis része beszél koreaiul vagy tudja elolvasni a koreai írást, fel se tűnik, hogy mikor beszélnek csúnyán a játékosok. Konkrét példákkal is előállt, az alábbi beszélgetés pl. SKT T1 Bang egyik meccsén jött elő, ahol ő is ott volt.
Cowsep: Anyone want to go Sion?
3rd pick: HAHAHAHA
3rd pick: Its the mother fucking yankee, look at his Korean writing.
Cowsep: Yes I got a Korean patch (its an expression in Korea)
Bang: Are you a foreigner?
3rd pick: Sorry, when I played with this guy earlier he sucked so Im gonna throw this game.
Rövid fordításban ez annyi, hogy már egy egyszerű "ki akar Sionnal menni?" kérdésre is az volt a válasz, hogy húzzon vissza a saját szerverére a k*cs*g jenki. És Cowsep szerint ez egy átlagos beszélgetés.
A koreai szerveren D1 körül kezdődik az igazi káosz, ahol, ha valakinek nem tetszel, már jön is direkt teleport+revive (illetve jött, amíg volt revive), de rendszeres az AFK is. Mégis, talán akkor a legidegesebbek, ha elviszed a kék buffot. Ha 7 perc után akár csak egyetlen kéket is el mersz vinni, buktad a meccset, mert a mides instant AFK, 4v5-ben pedig sok sikert a befejezéshez. Cowsep táblázatot vezetett arról, hogy hányszor AFKol ki a mides, de annyira sok volt, hogy gyorsan abba is hagyta az adminisztrációt. Egyszer egy D4-es accountját átnevezte "I'm taking the blue buff"-ra, gyorsan vissza is esett az accounttal egészen Plat2-ig.
Mégis, ami ennél is nagyobb probléma, az az, hogy nincs szabályozva a szerver. Nagyjából egy dologért repül a ban, ha azt írod koreaiul, hogy fuck. Cowsep persze próbált a Riot supporton keresztül segítséget kérni, akik a koreai csapathoz irányították, akik peig annyit mondtak neki, hogy erre van a reporting system, jelentse ott az esetet, szóval nem jutott vele sehova.
Visszakanyarodva a felvezetésre: a koreai kultúrában az ember értékét a sikerei, a kora és az elért eredményei határozzák meg és ha valaki ezt veszélyezteti a játékban (esélyt lát arra, hogy az adott személy miatt bukja a meccset), az olyan, mintha a személyét veszélyeztetni, ezért olyan élesek a reakciók. Koreában nincs második helyezett, vagy a legjobb vagy, vagy senki, ennek szellemében játszanak a játékosok is. Ezért ők a legjobbak, és ezért a legtoxikusabbak is
TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!
Borítókép innen