Nem tudod mikor és kivel kell Conquerort használni? Segítünk!

Nem tudod mikor és kivel kell Conquerort használni? Segítünk!

Nem is oly régen jelent meg a rúna Precision fán a Conqueror/Hódító, de sokan még mindig nem tudják, hogy pontosan mikor hasznos, vagy hogy kinek fekszik igazán.

Egy jó ideje meglengették nekünk ezt a rúnát, de sokáig csak a PBE szerveren volt elérhető. Mivel már az élő szervereken is megjelent, nézzük meg a működését, hogy mire jó pontosan és mikor, illetve kikre érdemes ezt elhozni.

Ebből már most látható, hogy elsősorban közelharci egységeknek, vagyis jó eséllyel bruisereknek érdemes elhozni, azokból is inkább olyanoknak, akik szeretnek folyamatos harcokban részt venni. Szintén fontos kiemelni, hogy ez elsősorban a tankok ellen lett kitalálva, persze mások ellen is hasznos lehet, de tankokkal szemben szinte kötelező, mivel a sebzésünk 20%-a tényleges sebzéssé válik, vagyis true damage-ről beszélhetünk. Mivel a tankok a sok HP mellett általában rengeteg ellenállást is vásárolnak, köztük páncélt, ez egy nagyon hatékony eszköz lehet velük szemben.

Leköszönőben a tank support meta, újra jöhetnek a Zyra supportok

Huzsi | 18/04/14 09:32 A történet főszereplője jelen esetben 2 hős, Braum és Tahm Kench. Az egész ott kezdődött, amikor a 8.7-es frissítésben az Ereklyepajzs és a kapcsolódó tárgyak után kapott arany mennyisége 10 másodpercenként 4-ről 1-re csökkent. Ha ez még nem lenne elég, a Riot most úgy döntött, hogy a 8.8-ra hozzányúl a support tank meta már fentebb említett legerősebb hőseihez.

Három dologra kell leginkább figyelni ennél a rúnánál. Az egyik, hogy bónusz AD-t ad, tehát olyan hősökre érdemes választani, akik AD alapúak, és jó AD rátákkal rendelkeznek a képességeiken is, úgy mint Riven, vagy Darius. Szintén jól használható az olyan karakterekkel, akik sok kritikus csapással is rendelkeznek, hiszen 25 AD-nál az már plusz 50 sebzés minden krit találat után, tehát Yasuo és Tryndamere is szóba jöhet. Ezt csak tovább erősíti egy Infinity Edge/Határtalan Penge. 

Érdemes azt is figyelembe venni, hogy azzal könnyű ezt kihasználni, aki amúgy is folyamatosan tud interakcióba lépni a minionokkal, majd onnan tud kezdeményezni harcokat, mint ahogy Yasuo csúszkál ide-oda. Nézzük meg sorban tehát, a teljesség igénye nélkül, hogy kik jöhetnek szóba igazán a Conquerornál.

Állandóan a minionokkal harcol, hogy a W-je készen álljon, tehát könnyen aktiválja a rúnát és jól cserél. Az E-vel lassítunk, a Q-val feldobunk, majd szétpüföljük az ellenfelünket. 

Neki nem kell a szomszédba mennie AD rátákért, ráadásul a Bleed passzívja önmagában feltölti a négy stack-et a rúnán, tehát bármikor bemehetünk és mivel ez folyamatos, akár egy-két másodpercre vissza is vonulhatunk, a hatás nem fog megszakadni a vérzés miatt. 

Klednél sokan Press the Attack-et választanak, mert könnyű felstackleni a W-vel, csak aztán nem marad semmi, ami azt a plusz sebzést kihasználná. Éppen ezért jobb választás rá a Conqueror, hiszen a rúnát már a minionokon is felölthetjük képességhasználat nélkül és azt követően a bónuszokkal együtt csapunk háromszor az ellenség fejére. 

Ha létezik mozgékony és magas AD rátákkal rendelkező hős, az Riven. A minionokon simán felölti a stackeket, csak arra figyeljünk, hogy a képességek között szakítsunk időt egy-egy alaptámadásra is, ahogy ezt minden Riven main tudja és folyamatosan hatalmas sebzésünk lesz. 

Nem egy gyakori választás, de attól még nagyon jól működik ez Tryndamere-en is. Mivel ő egy "jobb klikk" hős, a minionokon folyamatosan fel tudja stackelni a rúnát. Ezzel a kritikus találta is felmegy a passzívjának hála, amit még a tárgyai is kiegészítenek. Mindezek után annyi a dolgunk, hogy bepörögjünk, ami szintén fájdalmas, mivel 130%-os AD ráta van rajta, az alaptámadásaink pedig garantáltan fájni fognak, főleg a kritikus találatok. 

Tryndamere-hez hasonlóan ő is szereti a kritikus találatokat és jó AD rátákkal rendelkezik. Ráadásul a Q-ja is alaptámadásnak minősül, tehát ezzel is aktiválhatjuk a rúnát. Egy jól irányzott tornádó és ulti után a tényleges sebzés, valamint a bónusz páncéltöréssel kevés ellenfél fog talpon maradni velünk szemben. 

Ezek azok a hősök, akiknek szinte kivétel nélkül megéri ez a rúna, mert annyira passzol rájuk. Van pár olyan is, akiknél már el kell gondolkozni a választáson, de bizonyos esetekben jó lehet. 

Ilyen például Fiora, akinek szintén jó AD rátái vannak, valamint egy biztos kritikus találat az E képességén és szereti a hosszú cseréket, ami alatt minél több Vital Pointot szeretne eltalálni. És pontosan emiatt nem biztos, hogy megéri, hiszen ezek tényleges sebzést okoznak amúgy is, tehát annyira sokat nem nyerünk vele. Neki sokszor hasznosabb a Kleptomancy, hogy a plusz arannyal minél hamarabb meglegyen a két alapvető tárgya, a Trinity Force és a Ravenous Hydra. 

Illaoi is hasonló. Könnyen aktiválja a rúnát a lelkekkel is, és a csápoknak is jó AD rátája van. De a probléma nála is az, hogy egyszerűen túl jó rá a Kleptomancy és nem nyer annyit a Conquererből. 

Jax-re természetesen csak topon van értelme a rúnának, mivel állandóan a minionokat ütlegeljük. Ráadásul ott a passzívja és az ulti passzívja, amik elősegítik a támadási sebességet és a sebzést is, amit a rúna átalakít. Dzsungelben viszont semmi értelme, mert a gankek során a harcok jó eséllyel nem fognak addig tartani, hogy aktiváljuk, mert addigra vagy elmenekül az ellenfél, vagy megöljük, inkább maradjunk a Press the Attacknél.

Master Yi is rendelkezik beépített tényleges sebzéssel, emellett a passzívjának és a Q-nak jobbat tesz még a Lethal Tempo is, hiszen gyorsabban fog támadni, ergo gyorsabban tud újra Alfázni is. 

Elsőre jó használónak tűnhet és valóban jól tudja használni a rúnát, viszont sok Renekton main továbbra is a Press the Attack-et preferálja egyszerűen azért, mert a W-vel túl könnyű felstackelni és a plusz sebzést kihasználni.  

Végezetül pedig oszlassunk el néhány tévhitet, bemutatunk két hőst, akire semmiképpen sem érdemes ezt hozni, mégis sokan megteszik. 

Camille-nak sokkal jobban passzol az Arcane Comet, amit ráadásul nagyon könnyen tud aktiválni a W-vel. Ha hosszabb cseréket akarunk, arra ott a Press the Attack tankok ellen, vagy Electrocute, ha a dzsungelbe mennénk vele. Hozzátenném még, hogy a megfelelően kivárt Q amúgy is tényleges sebzés, tehát nem sokat nyerünk a Conquerorral.

A másik ilyen hős Wukong. Nála túl rövid ideig tartanak a cserék ahhoz, hogy tényleg kihasználjuk, mivel vele nem a hosszas harcok a cél. Beugrunk E-vel, csapunk egy Q-t, esetleg egy alaptámadást és már jövünk is ki láthatatlanul, -hacsak nem ölni szeretnénk, maradjunk az Electrocute-nál inkább.

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!


Kövess Minket!



Közvetítések