Ha szereted a különleges képregényeket, akkor ezek a VB ábrázolások biztos, hogy tetszeni fognak neked!
Minden egyes évben rengeteg profi játékos veszi fel a kesztyűt és próbálja megszerezni az áhított világbajnoki címet. Hamarosan 2018-ban is elérkezik majd a pillanat, amikor új "királyt" koronáznak a League of Legends profi szcénájában. De még mielőtt mindenki erre koncentrálna, a Riot szeretné egy kicsit hangulatosabbá tenni az eseményt. Ennek érdekében a versenyszervezők borzasztó tehetséges grafikusokat kértek fel, egy-egy mini-képregény összeállítására. Meg is született hát az öt egy oldalas képregény, amelyek 2011-től egészen 2018-ig próbálják meg elmesélni a játék világbajnokságának legemlékezetesebb pillanatait. Vigyázat, mert erős nosztalgiaveszély észlelhető a képkockákon!
2011 - xPeke felemelkedése
Nem tudom ki követte már akkor is a League of Legends versenyeket, de xPeke és csapata a Fnatic volt az, aki először "megmászhatta" a hatalmas hegyet, ami a képen és szerepel. A mostani sztenderdek szerint nem biztos, hogy felérne egy igazi VB-vel, egyrészt a döntőt egy Dreamhack keretein belül rendezték meg és nagyjából 100 ember nézte élőben, másrészt itt még csak nyugati csapatok voltak. Persze valahonnan el kellett indulni és az Against All Auhority ellen aratott győzelem ugyanúgy szép volt. Szegény sOAZ ekkor még pont az aAa-ben volt, –így lemaradt egyetlen VB cím lehetőségéről a Fnatic színeiben.
2012 - A sötét ló
"Tegnap még az esélytelen fél, ma pedig már a győztes" - ez a két mondat, ami a 2012-es évet ábrázoló képregényen szerepel; szinte tökéletesen leírja, hogy egy versenysorozat alatt –pláne egy világbajnokságon– milyen forgandó a szerencse. A TPA sokak meglepetésére nyerte meg az akkori VB-t a sokkal esélyesebb Azubu Frosttal szemben. Toyz és csapata hatalmas bravúrt értek el a LoL első "igazi" világbajnokságán, ami már méltó volt ténylegesen erre a címre.
2014 - A KaBuM! végső csapása
A KaBuM! sajnos nem aratott nagy sikert a 2014-es világbajnokságon, azonban a svéd csapatot az Alliance-t magukkal rántották a "süllyesztőbe". Mindenki már elkönyvelte az Alliance győzelmét, ami több tiebreakert is eredményezett volna. Többek közt erre készült scrimmekkel a Cloud9 is, de Balls inkább ezt a meccset követte, –és egyre inkább úgy tűnt, hogy továbbjutnak. Amint bedőlt az Alliance Nexusa, már biztos volt, hogy az Alliance és a KaBum távozik a csoportokból. A világbajnokságok egyik legmeglepőbb győzelme a mai napig.
2017 - Küzdelem a csoportkörért
A 2017-et ábrázoló képregény egy csapatharcot örökít meg, amely már a csoportkörökért folyik. Ahogyan a játékosok egyre közelebb kerülnek a kijelölt célhoz, úgy változik meg az összecsapások lényege. Itt a felirat szerint is azért harcolnak, hogy bajnokokká válhassanak (mondjuk ki nem ebben a szériában?). Ez a kép inkább a "kisebb" régióknak szól, akik a Play-In stage-ben küzdöttek a csoportokba jutásért, itt van a Dire Wolves, a Rampage, Lyon Gaming, és a Fenerbahce. Végül azonban csak a "nagyok" mentek tovább, mint a C9, Fnatic, Team WE és a török Fenerbahce.
2018 - Doublelift visszatér
Már a 2018-as grafika is készen van, amelyen Doublelift visszatérését örökítette meg a készítő. A Team Liquid logójával ellátott egyenruhán kívül a képen még Tristana igen jellegzetes fegyverét is kiszúrhatják a szemfülesek (méghozzá a játékos kezében). Tavaly többen is megkérdőjelezték DL teljesítményét, ekkor született a már hírhedt Flash pillanat is, amikor teljesen rossz ütemben Flash-elt. Idén pedig szeretné megmutatni, hogy többre képes ennél. Sokan miatta érezték úgy, hogy a TSM nem tudott maradandót alkotni, talán idén a Team Liquiddel...