Sokan még mindig abban a tévhitben játszanak, hogy a counterpick elegendő a győzelemhez.
A játékban –immár több, mint 140 hőssel– néha nehéz válogatni, hogy éppen most kit is vigyünk arra az adott ösvényre, ahol játszani tervezünk. Természetesen általában mindenkinek megvan a saját kis kedvenc hőse, mint az én személyemben Annie, azonban néha vannak olyan választások, mint egy Orianna, egy Brand, akik ellen néha még én is elgondolkozok, hogy jó lesz-e az én kicsi Annie-m.
5 dolog, amit low eloban nem értékelnek eléggé
Öt olyan dolgot gyűjtöttünk össze, melyek fontossága megkérdőjelezhetetlen, –azonban a low elo játékosok hajlamosak szándékosan figyelmen kívül hagyni, vagy épp megfeledkezni róla. Aioween,Huzsi | 18/10/02 09:31 Minden játékos életében van, hogy elfelejt igenis fontos dolgokra figyelni egy mérkőzés során. Elhoztunk öt olyan dolgot, melyek a legnagyobb rendszerességgel becsülnek le, –szerepük mégis fontos a győzelemhez vezető úton.
Azonban nem szabad mindig statisztikára alapozni, főleg abban az esetben, ha azzal a hőssel, akit választanánk a megszokott és kedvelt hősünk helyett, nem is igazán tudunk jól teljesíteni. Sok játékos elköveti azt a hibát, hogy ellátogat a hőskiválasztás során statisztikai oldalakra és kizárólag a saját ösvényére választ az ellenfele karaktere ellen egy counterpicket, –pusztán azért, mert az átlagadatok szerint jól teljesít vele. Ez azonban sokszor fatális hibának minősülhet, főleg ha egyébként nem gyakran próbálunk szerencsét az adott karakterrel.
Sokkal biztosabb egy már jól ismert hős, még ha az adott helyzetben, az ösvényen picit talán passzívabban, vagy épp defenzíven kell majd játszanunk. Kivételen, mint mindenhol, itt is akadnak, de sokszor a kényelemérzet nagyon fontos, főleg low eloban. Egy megszokott hős esetében ugyanis már reflexből cselekszünk, akár már tudat alatt is tudjuk, hogy melyik képessége meddig tart, gondolkodás nélkül vásároljuk meg neki azokat a dolgokat, amiket az adott szituációban jónak látunk. Egy teljesen idegen, vagy kevésbé használt hősnél azonban ez nem vezet megoldáshoz, ugyanis amennyiben egy tapasztalt ellenféllel találjuk magunkat szemben az ösvényen, aki jobban ismeri a saját hősét, mint mi, elég könnyedén pórul járhatunk. Emellett a mentális kapacitásunk meglepően nagy részét az fogja elvinni, hogy próbáljuk kitanulni a karaktert. Ez alatt nem arra kell gondolni, hogy most olvassuk el először, hogy miket tud, ha ez így van, inkább ki se válasszuk. Sokkal inkább arra, hogy a legtöbb motorikus funkció –mint a farmolás, vagy az egyszerű cserék– tudat alatt menjenek; ne kelljen minden lépésünket 10-szer átgondolni.
Az olyan helyzetekben, ahol inkább nem szeretnénk kockáztatni a counterpick-es hőssel –mert nem ismerjük eléggé–, javasolt a saját teamcompunkra építeni, hogy gördülékenyebben működhessen együtt a csapat, egy egyszerű példára vetítve: Yasuo mellé knock up-os hős. Ne csak önállóan, a saját ösvényünkre gondoljunk, hanem gondolkoznunk kell előre is, amikor már a csapatharcok során a többiekkel együtt kell harcolnunk, ott pedig sokszor nem elengedő az, hogy az ösvényünkön épp esetleg nyertünk egy counterpick-el. Így bánjatok mindig óvatosan a counterpick fegyverével, –ugyanis könnyedén visszafele is elsülhet.
Mielőtt bárki félreértené, a counterpickek igenis működnek, nem véletlenül találták ki őket, csak míg profi szinten feltételezzük, hogy bármilyen hős is merül fel, mint ellenválasztás, azzal tud játszani az adott ember. Solo queue kalandjaink közepette viszont ez nem mindig lesz így, lehet, hogy papíron például Caitlyn egy tök jó counter lehet a kis hatótávval rendelkező Vayne-re, ettől függetlenül ugyanúgy kikaphatunk vele ösvényen, hiába a papírforma. Mindig mérlegeljük, hogy ha már utána nézünk a dolgoknak, hogy kellő magabiztossággal tudjuk-e irányítani az adott hőst, vagy sem.
Ha nem tudjátok, hogy hol keressetek egyébként counterpicket, vagy ami azt illeti jó tanácsokat egy-egy adott karakterrel szemben, például, hogy mire kell figyelni nála, mik a buktatói,vagy gyengéi, akkor nyugodt szívvel ajánljuk a Blitz Appot. Rengeteg hasznos funkcióval rendelkezik, de többek közt már hősválasztás alatt rámutat fontos tippekre, esetleges counterekre, ajánlott buildekre stb. Ha még nem próbáltátok, érdemes adni neki egy esélyt. A programot ingyen és bérmentve szedhetitek le innen, arra figyeljetek, hogy még bétában van.
Ti milyen gyakran hoztok csak azért egy hőst, mert counter?