Aurelion Sol, Aatrox, Irelia és Zac és érintettek a 8.21 során

Aurelion Sol, Aatrox, Irelia és Zac és érintettek a 8.21 során

Mire számíthatunk hamarosan? Meddler fontos információkat árult el erről!

Nem ez az első –és minden bizonnyal nem is az utolsó–, hogy Meddler, a Riot egyik vezető munkatársa megörvendeztet minket. Ezúttal két dologról osztotta meg velünk gondolatait; az egyik az előszezonnal, a másik a hősöket érintő változtatásokkal kapcsolatos.

Előszezon a teszt szerveren

Minden bizonnyal az egész közösség epekedve várja már az előszezon –na meg az új szezon– hozta újdonságokat. Azonban egy keserédes hír ezzel kapcsolatban, hogy bár maguk a frissítések nem csúsznak, a Riot csapata úgy döntött, ezúttal több mint két hétig csücsülnek majd az újítások a tesztszerver kapui mögött, távol tartva őket a teljes játékosbázistól. Ez egyrészt szomorú, hisz még tovább kell tűrnünk, hogy tőlünk karnyújtásnyira zajlanak az események, másrészt viszont lehet jobban járunk így. Az emlegetett fejlesztések nagyobb volumenűek és az utóbbi időben elszaporodott hősöket érintő hibák után, lehet mind jobban járunk ha a fejlesztőcsapat több időt kap az esetleges tragédiák elkerülésére.Meddler emellett azt is hozzáteszi, hogy bár jól haladnak, még bőven van mit átgondolni a változtatásokkal kapcsolatban, de ennek ellenére a következő hét folyamán már konkrét változtatásokat is megoszt majd az olvasókkal.

Gyengítés? Na de miért?!

Nekünk laikusoknak olykor nehéz megérteni, ki miért kapja azt a sokszor általunk szükségtelennek tartott gyengítést vagy épp erősítést. Éppen ezért, Meddler úgy döntött, kis plusz információval lát el minket bizonyos döntésekkel kapcsolatban.aaAatrox gyengítése eredetileg vagy-vagy alapú volt. Lehetséges területnek alap mozgási sebességét vagy ultija időtartamát tartották. Végül a csapat úgy ítélt, a világok pusztítója mégsem szolgált rá egyikre se. Azonban Aatrox így sem ússza meg, helyette annál több figyelemre számíthat a 8.22 érkezésekor.asAurelion Sol sosem számított az egyszerű vagy könnyen tanulható hősök közé, éppen ezért nem meglepő ha erősítést kap, az már annál inkább, ha gyengítik. Márpedig a Riot a kettőt egyszerre tervezi elérni. Az indoklás szerint szeretnék, ha Sol kiszolgáltatottabb lenne a korai all in szituációkban, miközben az életerő regenerációt megnövelik. Az utóbbira Meddler elmondása szerint azért van szükség, mert az új játékosok számára borzasztó fájdalmas lehet a Sollal való tanulópénz megfizetése. Mivel ők nem szoktak hozzá a szükséges gyakori hazamenetelhez az életerő, na meg a Corrupting poti feltöltéséhez, az extra regeneráció elengedhetetlen az újoncok számára.reA hivatalos álláspont szerint Irelia minden szempontból gyengítésre szorul. Ezt magáéba foglalja a laning phase-t, a képességei erősödését, a játék különböző fázisait (early, mid, late). Fő problémának a kiemelkedően magas mobilitása tűnik, ezért is csökkentik alap mozgási sebességét 5-el. Kis változtatásnak tűnhet, de Meddler állítása szerint sok esetben igenis elég. Amennyiben pedig ez is kevésnek bizonyul, várhatóan a W töltési ideje lesz a következő áldozat. Irelia jelenlegi népszerűségét és eredményeit megnézve, lehet még a W sem lesz elég.zacA Q alapsebzésének és szintenkénti sebzésének növelése. Az alapsebzés növelése a játék korai szakaszában jelent majd egy kis extra előnyt, míg a szintenkénti növelés csökkenti az árkot a Q másodiknak vagy harmadiknak való kimaxolása között, ahol Zac sok sebzést tud elveszteni a döntés meghozatala következtében.

Ti egyetértetek a változtatásokkal és indoklásaikkal? Miért igen, vagy éppen miért nem?

KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!

Kövess Minket!



Közvetítések