Frusztráló, ha egy új játékos rögtön rangsorolt játékba kezd

Frusztráló, ha egy új játékos rögtön rangsorolt játékba kezd

League of Legends - A rangsorolt mérkőzéseknek elég laza feltételei vannak jelenleg a játékban.

/A cikk a szerző egyéni, szubjektív véleményét tartalmazza!/

Nincs is annál bosszantóbb dolog, mint amikor egy fárasztó nap után hazaérsz az iskolából, egyetemről, munkából, vagy bárhonnan és nem vágysz másra csak arra, hogy fentebb lépj a rangsorolt listán, de nem tudsz, mert találkozol néhány elvetemülten bátor játékossal, akik még most vágnak bele a rangsorolt mérkőzések világába.
213A kezdő, rang nélküli játékosokat ugyebár összerakhatja a rendszer akár az Ezüst, vagy Arany liga tagjaival is, és a legtöbb játékos valljuk be, itt helyezkedik el. Szóval nekik van a legnagyobb esélyük belefutni azokba, akik túl korán kezdenek el ismerkedni a rangsorolt világgal.

Na de milyen változtatás kellene ahhoz, hogy a kezdők csak később kezdjenek bele?

Nos, mondjuk a szinthatárt 30-ról emelni kellene legalább 50-re. A 20 hős, sajnos nem elég. Személy szerint ennek a dupláját vezetném be, a 40 hőst. Annak persze az, aki már ismeri a játékot és csak csinál magának egy másik felhasználót amivel szintén mászni szeretne azon a bizonyos rangsorolt létrán, de legyünk őszinték magunkhoz. Egy teljesen új játékos 20 hőssel nem lesz annyira magabiztos, nem fogja ismerni annyira még azokat a hősöket, mert csak arra fog hajtani, hogy minél több új hőst vásároljon.

Természetesen mondhatni, hogy a 40 hős már sok egy kezdő számára, de ha jobban belegondolunk, nem olyan sok idő ezt a mennyiséget sem beszerezni, főleg ha bevásárolunk az olcsóbbakból. Egyébként is kell ennyi idő, hogy megismerkedjenek a játékkal.

Kötni kellene a rangsorolt mérkőzéseket legalább három, 7-es szintű hőshöz. Lehet, hogy ez már egy picit meredeken hangzik, de csak abba gondoljatok bele, hogy ha a 7-es szint megvan már valakinek a bizonyos hőssel, akkor legalább háromszor már szerzett vele S vagy S+ osztályzatot, tehát már ismeri valamennyire a hősét.

Azokat a játékosokat, akik pedig már elkezdték a rangsorolt játékokat, de esetleg nem rendelkeznek ezekkel a feltételekkel, felfüggeszteném a rangsorolt játékoktól, míg el nem érik az új követelményeket. Amennyiben egy részleges rangsorolt visszaállítás csinálható a szezon első szakaszának a végén, akkor ez sem lehetne igazán nagy gond.

Ezek az apróbb, de alapvető változások lennének szerintem szükségesek ahhoz, hogy a rangsorolt élmény élvezhetőbb legyen.

Ti mit gondoltok, mikor ideális egy kezdőnek belevágni a rangsorolt életbe?

KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Partnereink ajánlata

Gamestar

  • Secunder 6 éve
    a 40 fős kritérium halál felesleges, mikor az emberek 99%-a ugyanazzal a pár hőssel játszik mindig. ezzel csak azt éred el hogy lesz még másik 20 db lvl 1-es hős a raktárban, amit életben nem fog játszani. 3 db level7 meg azért ***ség, mert most azért ne rankedezzen valaki, mert hőskapszulából nem esett neki olyan töredék, amivel fel tudja oldani az S-ek mellett a 7-es szintet ? ez most egy olyan sírós cikk, hogy csak azért vagyok silver mert hülyék a csapattársaim, pedig én dia vagyok félkézzel háttal
    0 0 Válasz
  • hi_im_lobotomy 6 éve
    Sztem nem segítenek a fenti kritériumok. Hiába a 7es hősismereti szint is, mert valahol az alján (vas4) előbb utóbb összejön az is egy kaotikusabb dulakodást követően. Viszont... erről eszembe jutott a WoW. Ott VoD magasságában jött be egy Porving Grounds nevű rendszer, amiben el kellett érni minimálisan egy fokozatot role-ra bontva, h be lehessen jelentkezni HC instákba. Na - sztem ezt kellene bevezetni itt is. Egy kis gondolkodás után össze is lehetne rakni egy feladatsort. Pl betesz lvl14-en ADC-vel vagy Top-al egy azonos szintű bot ellen és 1v1 bokrokkal, mindennel. Vagy Érj el ösvényen 10 perc alatt adott mennyiségű farmot egy bizonyos erősségű bottal szemben. Ilyesmi. Nem lenne kritérium a rankedhez, de ez döntené el, hogy milyen mmr-rőlk indul a climb. Azt meg hogy egy smurf tolja le helyettem úgy lehetne kiküszöbölni, hogy 20v30 trial-ból vonna átlagot.
    0 0 Válasz
  • Unskillful 6 éve
    Hát én teljesen egyetértek a cikk szerzőjével. Sajnos alacsony szinteken ( Vas-Bronz-Ezüst) nagyon jellemző, hogy egyáltalán nem veszik komolyan a ranked meccseket. Simán kilépnek meccs közben, és lesz*rják a következményeket, sokan miután a saját accountjukat már " tönkre tették" direkt trollkodni járnak fel, aztán miután esetleg kaptnak egy bann-t csinálnak új accountot. Szóval igen.... alacson szinten nagyon frusztráló ranked meccseket játszani amikor 10-ből 8-szor nem 5 v 5-ben fejeződnek be a játékok, amikor hiába hozod a lane-ed, minimum egy másikat iszonyatosan elfeedelnek.... Sokszor látom hogy lvl 2-es 3-as champ-et hoz é nem azért mert smurf, hanem mert ezt sikerült elérnie eddig. Azt is jó ötlet, hogy például normál játékban az utolsó 20-30 játéknál nézzenek egy farm átlagot ( nyilván kivéve a support pozíciót) és bizonyos szint alatt ne mehessen rankedezni... a másik probléma a rengeteg "toxic" játékos ezeken szinteken... és természetesen általánban az szid mindenki mást, aki a leggyengébben játszik....
    0 0 Válasz
  • Desaward 6 éve
    Én nem értek egyet egyik pontal sem a 3 közül. Még ha aktívan is játszol (napi 2-3 meccs) a 30-as szintet így is sok idő míg eléred. A 40 hős teljesen fölösleges, mert minnél több hőse van annál kevésbé ismeri őket (mindegyiket kipróbálja és ennyi ott is hagyja). 20 hősnél nagyrészt rá van kényszerítve, hogy a többségével mennyen 10-15 meccset és amúgy is egy kezdő úgy is azokat a karaktereket választja megvételre amik neki kinézetileg tetszik (az újabb karakterek pedig jobban ki vannak dolgozva splash art ügyileg is). A 3 darab mastery 7-es champ pedig teljesen ***ség. 2013 óta jászok season 4 óta mindig elérem a goldot és összesen ha 4 darab mastery 7-es karakterem van. Ennek lehet oka az is, hogy általában több hőssel játszok, hogy nem tudok kiemelkedő eredményeket hozni (cserébe nem feedelek eszeveszettül) vagy mert az adott hősnek amit játszol az átlagon felüliek a kda arányai. Ilyenre gondolok, hogy Kai'sa-val 15/2/10-re kaptam S- -t pedig a farmom is jobb volt az átlagnál. És amiért én leginkább nem értek ezzel egyet az az, hogy a ranked arra való, hogy tanuljunk és fejlődjünk. Nem hiszem, hogy a kezdőket ettől meg kéne vonni.
    0 0 Válasz
Lépj be, ha hozzá akarsz szólni!

Közvetítések