Ez a két stratégia határozza meg most a TFT-t!

Ez a két stratégia határozza meg most a TFT-t!

League of Legends - Ma megmutatjuk nektek az a két TFT stratégiát, amit a top játékosok legtöbbször használnak!

A Riot Games legújabb játéka, a Taktikus Csapatharc, átvette az uralmat a Twitch és Youtube felett, ami arra késztet mindenkit, hogy megtalálja a győzelem kulcsát. Rengeteg hős és tárgy kombináció van a játékban, ami sok eredményt hozhat ki a játékból. De mégis van egy pár stratégia, amit használni lehet bármilyen csapat összeállításnál.

Jelenleg két féle startégia dominál, amit a top játékosok használnak – az egyik a Hyperrolling, ami azt jelenti, hogy a játék korai szakaszában sokat pörgetünk és megverjük az ellenfelünk, vagy a másik, amikor a late gamere játszunk és gazdaságosan beosztjuk az aranyunk. Mind a kettő taktika, mint bármelyik nagyszerű terv, ennek is megvannak az erősségei és gyengeségei. Persze azon is múlik, hogy az early gameben mennyire tudod megszerezni a szükséges egységeket és milyen tárgyakat kapsz. Azt is el kell döntened, hogy milyen classokat és originseket fogsz használni. Összességében, ez a két stratégia nagyon jól működik, és nagyon jó eredményeket lehet velük elérni.

Hyperrolling stratégia

A Hyperrolling stratégia nagyon jó, hogy az early gamet megnyerjük és sok aranyat össze tudjunk vele szedni az interest arany mellett. Ahhoz, hogy Hyperrollt használj, nem szabad rerollolnod és szintezned egészen a PVE Krugokig. Úgy szint nem kell azon aggódnod, hogy ha esetleg elveszted ezeket a köröket. Amint túl vagy a Krugon, pörgesd el az aranyad, hogy megtalált a megfelelő egységeket a tervedhez. Ebben a körben, a játékban, elég nagy esélyed van egy és két csillagos hősöket pörgetni, így könnyedén fel tudod őket fejleszteni kettő vagy akár három csillagosra is. A három csillagos egységek egészen eljuttathatnak messzire, valamint nagy win streaket tudsz összeszedni, amivel vissza tudod gyűjteni az aranyad és azzal gazdálkodni. Ez a stratégia nagyszerű arra, hogy az earlyt megnyerjük – a három csillagos egységek iszonyatosan erősek és a legtöbb ember ilyenkor még csak 2 csillagos egységekkel fog rendelkezni. Sajnálatos módon, ezt a stratégiát nagyon nehéz hasznosítani, ha az ellenfeleink is használják, mert kevesebb egy és két csillagos hős lesz elérhető. Valamint, ha a taktika megbukik, akkor nagyon nehéz visszahozni magad, mert az összes vagyonod elköltötted egy aranyas hősökre. Még így is, a Taktikus Csapatharc teljesen arról szól, hogy kockáztass, hogy nagyot nyerhess.

Economic stratégia

Ez a stratégia teljesen az ellenkezője a másiknak. A nevéhez hűen, az egész arról szól, hogy tartogatod az aranyad a későbbi négy csillagos egységekre a játék későbbi szakaszában. Az early game során, gyorsan ki kell találnod, hogy milyen kompozíciót fogsz összeállítani és milyen tárgyakat szeretnél majd a későbbiek folyamán kombinálni. Fokuszálj az aranyad megtartására egész early game folyamán. Egy körrel a Krug PVE előtt fejlessz egy szintet. Két-három körrel később el kell érned az 50 aranyat. Az extra arannyal, fejleszd fel magad hatos szintre és keress számodra megfelelő egységeket, hogy visszahozd magad a játékba. Négy csillagos hősöket kell keresned egészen addig, amíg körülbelül 30 aranyad marad, természetesen ezek az egységek feleljenek meg a kompozíciódba. Ezek után valószínűleg elkezdesz köröket nyerni, és visszaszerezheted az elhasznált aranyad és tovább fejlesztheted egységeid. Azzal, hogy gyűjtögeted a pénzed és fejleszted magad, nagyobb esélyed lesz négy csillagos egységeket beszerezni, mint a többieknek. A late gamed rettenetesen erős lesz és annyi aranyad lesz, hogy nyugodtan váltogathatod az egységeid kedved szerint. Az egyetlen hátránya az lehet az egész stratégiának, hogy early gameben sok életet vesztesz, hogy megtartsd az aranyad.

Melyik stratégia jobb?

Mind a kettő stratégia jó a saját szempontjából, de minden a szerencséden alapul a játék korai szakaszában. Ha úgy gondolod, hogy van egy pár jó egy csillagos hősöd és tárgyaid hozzájuk, akkor érdemes a Hyperrolling stratégiára menni. Ha esetleg gyenge egységeket kapnál, akkor gyűjtögesd az aranyad, és a játék későbbi szakaszában vissza tudsz jönni az Economic stratégiával. Akárhogy is, mind a kettő nagyon jó és működő képes. Próbáljátok ki mind a kettőt, és döntsétek el melyik illik jobban hozzátok.

Ti melyik taktikát szoktátok választani?

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Közvetítések