Öt meccses széria után avattak királyt a LEC Summer Split döntőjében!

Kiélezett csatát hozott a G2 és a Fnatic összecsapása.

Európában minden két csapatról szól az elmúlt években. A G2 és a Fnatic már sokadik alkalommal találkozott mérkőzött meg egymással és az izgalmak ezúttal sem maradtak el. Öt meccses párharcra kényszerítették egymást a csapatok, végül csak egyikük örülhetett a bajnoki címnek. Összefoglaltuk a 2019-es LEC Summer Split döntőjét!

Augusztus 31-én már végignézhettük milyen az, amikor a G2-nak nagyon mélyről kell visszahoznia egy Bo5-ös szériát, most is hasonlóra számíthattak a semleges szurkolók. Nem megyünk bele egyesével a mérkőzésekbe, inkább azt ajánljuk, hogy nézzétek meg a rövid highlightját az összes meccsnek, helyette öt-öt pontot emelünk ki mindkét csapatnál, amik a végső eredményt kialakították.

Fnatic

1. Sokkal agresszívabb early game: tudta a Fnatic, hogy a korai szakaszban sebezhető a G2, ezért próbáltak minden meccsen kezdeményezni már az első néhány percben. Többnyire ezek az akciók gyilkossággal végződtek, így az aranyelőny birtokában nyugodtabban fordulhattak a meccsek középső szakaszára. Kivételt képez a második meccs, amikor Jankos Jarvannal nagyon csúnyán odapakolt a Fnaticnak
  2. Nemesisre lehet építeni: Capset nagyon nehéz volt pótolnia a fiatal szlovénnek, de megmutatta ez a széria is, hogy benne lehet bízni. Nem intel, nem csinál butaságokat, egyszerűen vérprofi módon teszi a dolgát. Lehet néha ki kéne zökkenteni ebből a komfortzónából, hogy bevállalósabb legyen, de ennek ellenére nem lehet rá panasz
  3. Komfort pickek: nem vállalta be a kockázatosabb draftokat a Fnatic, inkább próbált minden játékosának kezébe olyan hősöket adni, akivel már régóta jól teljesít. Talán az utolsó pick & ban volt kicsit furcsa, de addig kifejezetten jól rakta össze a csapatát YoungBuck
  4. Be kell fejezni a párharcokat: az augusztus végi meccshez hasonlóan 2-1-re vezetett a Fnatic, de nem tudta feltenni a pontot az i-re. A kritikus negyedik mérkőzésen jól kezdtek, de utána Caps és Perkz rájött, hogy ha itt nem nyernek akkor vége. Összeszedték magukat és esélyt sem adtak a Fnaticnak, így jöhetett az ötödik meccs
  5. A 2v2 jelentősége: Perkz Syndrát választotta Xayah + Shen ellen és ez a szokatlan bot lane pick kifizetődő volt. A Fnatic nem akart elszakadni a komfortzónájától és bíztak abban, hogy a Shen újra működhet. Végül rácáfolt a G2 Rekklesékre és simán lecarryzte botról az egész meccset. Mikyx kiemelkedőt nyújtott a döntő összecsapáson és Perkzzel együtt gyakorlatilag lemosták az utolsó meccsen a Fnatic duóját

G2

1. Claps vs Craps: Caps továbbra is hektikusan játszik, de több alkalommal megmutatta, hogy miért tartják Európa egyik legjobb midesének. Sylasszel játszott a legtöbbször, de igazán jól csak a negyedik meccsen teljesített vele. Mindenképp jót tesz majd a pihenő neki, de a VB-re ez a teljesítmény kevés lehet
  2. Perkz felnőtt a feladathoz: sokan kritizálták Perkzt, hogy nem is igazi ADC és mennyivel jobb nála Rekkles, vagy akár Upset és Kobbe is. Ebben a Bo5-ben rácáfolt a kritizálókra és nagyszerű teljesítményt nyújtott az egykori mides. Az utolsó meccsen kijött az a különbség a két csapat között, amit hívhatunk Perkz-faktornak is. A dupla mides összeállítás miatt megtehette a G2, hogy Syndra "ADC"-vel vág bele a végső mérkőzésbe, amivel sikerült is meglepniük a Fnaticot
  3. Fejben nagyon erős a csapat: többször lehetett azt olvasni, hogy a G2 igazából csak trollkodik, de a tegnapi összecsapáson ennek nyoma sem volt. A Fnatic megérdemelten nyerte meg a meccseit, ahogy a G2 is tanúbizonyságot tett arról, hogy 2-1 után sem szabad leírni őket. A negyedik és ötödik meccsen megmutatták valódi erejüket, ezzel ismét ők lettek Európa királyai
  4. Képesek reagálni minden helyzetre: az első és a harmadik meccs után is hátrányban voltak Wunderék, de nem estek pánikba és hagyták a Fnaticot, hogy játsszák a saját játékukat. Talán túlságosan is kényelmes pozícióból várták a meccspontot Bwipoék, de a G2 képes volt meglepni őket. Kiismerték a Fnatic gyenge pontjait és megbüntették őket, ezért lehet az, hogy idén a G2 még nem veszített Bo5-ös szériát
  5. Spring, MSI, Summer, VB?: három nagy bajnoki címet már behúzott idén a G2, de a VB győzelem sem tűnik elérhetetlennek. A nyári szezon után nem tűnnek verhetetlennek az LPL és LCK csapatok, az NA meg még mindig nem képviseli azt a szintet, mint a három nagy régió. Perkz, Caps, Wunder, Jankos és Mickyx az egyik legesélyesebb most a VB címre, ezzel Európa második alkalommal ülhetne fel a LoL világ trónjára

LEC Summer Split 2019 Finals - G2 vs Fnatic 3:2

Nektek hogy tetszett a G2 és a Fnatic döntője?

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!