OG vs Splyce: Vizicsacsi továbbra is kergeti VB álmait!

Nagyon hosszú mérkőzéseket és Silver Scrapest hozott a Splyce vs Origen összecsapása a LEC Gauntlet első körében.

A legmagasabban rangsorolt magyar LoL játékos, Kiss "Vizicsacsi" Tamás még soha nem jutott ki a világbajnokságra, de most a Splyce-szal minden esélye megvan erre a történelmi sikerre. A Kígyók a LEC Regional Finalsben, azaz a Gauntletben harcolnak a VB-s kvalifikációért, de már rögtön az első körben ellenfelükre találtak. Nézzük meg röviden mit kaptunk a Splyce vs Origen összecsapástól!

Három-három pontban elemezzük a látottakat csapatonként, de előbb néhány érdekesség a Gauntlet első körének párharcáról általánosságban:

• Mind az öt mérkőzés legalább 31 percig tartott: Az izgalmakat garantálták a klubok, azonban a színvonal nem volt a legmagasabb
  • Viszonylag kevés volt a gyilkosság: A harmadik meccs vérfürdőt hozott, de a többin viszonylag kevés, vagy átlagos számú gyilkosság történt. A farmolásra és az objective-ekre fókuszáltak a csapatok, de felesleges rizikót nem igazán vállaltak be
  • Ez nem a felső ösvényesek szériája volt: Se Vizicsacsi, se Alphari nem vitte a hátán a csapatát, egyedül a negyedik mérkőzésen tették oda igazán magukat
  • Zven (TSM) és Mithy ismét Gauntlet 5. meccsen bukta el a VB-s szereplést
  • A Splyce-ból egyedül Kobbe járt csak világbajnokságon. 2016-ban, az újonc évében sikerült neki kijutnia jelenlegi csapatával

Origen

• Nukeduck továbbra is szeret variálni: Nautilus, Syndra, Sylas, Yasuo, Zed. Ezeket a hősöket választotta a norvég mides, de nem mindegyik pick jött be. A mindent eldöntő ötödik meccsen teljesen súlytalan volt Zeddel, hiába tudta, hogy mire számíthat Humanoidtól és a Corkjiáól
  • Alpharival valamit kezdeni kell: nagyon nem volt ott fejben az OG toposa a meccseken. Se a flankelés, se a farmolás nem ment neki. Egyedül az első meccses Jax volt igazán erős tőle, de ezen az összecsapáson az egész Origen nagyon nagyot játszott, így Alphari teljesítménye is elveszik a sok jó között
  • Hiányzott az agresszív stílus: tudta az OG is, hogy a Splyce-nak a late game az igazi fegyvere, de nem törekedtek arra, hogy minél hamarabb befejezzék a meccseket. Próbálkoztak az első néhány percben becsülettel, de nem tűnt úgy, hogy mindent egy lapra tesznek fel és igyekeznek az early game-ben lemosni ellenfelüket

Splyce

• Vizicsacsi és a Gangplank: továbbra is ragaszkodik a magyar topos a kalózhoz, hiába hoz a kezei között nagyon gyenge számokat. Érdekesség, hogy a három GP meccsből, mind a hármat megnyerte most a Splyce, hiába szenvedett Csacsi a meccsek elején. Sokszor gankelték le, de a farmolására nem lehet panasz. A 3-0 jól mutat, de a GP pick még mindig nem tűnik túl erősnek
  • Humanoid és a Corki. négy alkalommal is Corkit választott a középső ösvényre a Splyce, ami végül meghozta a hőn áhított sikert. Szerencséjükre az OG nem igazán foglalkozott azzal, hogy Humanoidnak elvegyék ezt a komfortos választását, ő meg köszönte a lehetőséget és lecarryzett több meccset is
  • Ez a teljesítmény nagyon kevés lesz a S04 ellen: izzadságszagú győzelmet szereztek Vizicsacsiék, de Upseték ellen valószínű ennél sokkal több kell. Kobbe sem volt kiemelkedő, Xerxe sem találta a helyét a Szurdokban és Humanoid is tud jobban játszani. A potenciál hatalmas a csapatban, de fejben össze kell szedniük magukat a ma esti párharcig

17:00-kor rajtol a S04 vs Splyce mérkőzés a mai nap, ahol nem Vizicsacsiék az esélyesebbek, de a meglepetésben bízhatnak ők is és mi is. Szurkoljunk együtt Csacsinak, hogy a győzelemmel biztosítsa a helyét legalább a VB play-in szakaszában. Ha sikerült a Fnaticot is térdre kényszeríteniük a Kígyóknak, akkor Vizicsacsi ott lesz a VB csoportkörében!

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!