Érdekes ötlet pattant ki a fejlesztők fejéből, a játékosokon is múlik, hogy beválik-e.
Egyik pillanatról a másikra döntötte el a Riot Games csapata, hogy a 10.4-es frissítésben felpezsdítik a jungler metát. Ennek eszközeként már régi, jól ismert hősöknek adtak olyan plusz képességeket és értékeket, amik segíthetnek abban, hogy megállják a helyüket az erdőben lapuló szörnyek között. A palettán egyelőre Darius, Garen, Talon, Zed, Diana, Mordekaiser és Gnar szerepel. Ezek a hősök biztosan kapnak buffokat a 10.4-es patchben, ami február 20-án élesedik a szervereken.
Mark Yetter, azaz Riot Scruffy Twitteren osztotta meg a közösséggel, hogy az új patchben érkező "jungle pool" bővítés csak a kezdet. Két feltételnek kell teljesülnie ahhoz, hogy járható maradjon az út, amit fejben elterveztek a Riotnál.
- Először is szükség van arra, hogy a kifejezetten dzsungelezéshez erősített hősöket pickeljék a játékosok
- Másodsorban az egész "még több választható jungler" koncepciónak nem szabad felborítania a játékmenetet és a hősök közötti egyensúlyt
Ha ez a két kitűzött cél sikeresen teljesül, akkor nem látja akadályát Scruffy annak, hogy még több olyan hős találja meg a helyét a jungle-ben, akit eredetileg nem oda terveztek. A kommentek között többen jelezték, hogy nagyon szívesen látnának Ornn jungle-öket a jövőben, amíg mások Malzahart várják vissza az erdőbe. A Riot terve önmagában egy jó kezdeményezés, de ott motoszkálhat mindenki fejében a kérdés, hogy minek is kéne lecserélni a bevált erdészeket (Gragas, Olaf, Lee Sin, Jarvan, Elise) olyan hősökre, akik inkább szóló ösvényen arattak eddig.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!