A kísérlet során 100 meccs adatait összesítette a szerző.
A LoL meccsek, de főleg a ranked mérkőzésekre sokszor emlékszik az ember. Van amikor azért, mert sikerült valami szép megmozdulást eltolni, de olyan is előfordul, hogy azért mert igazán szoros meccset mentünk, a végén egy versenyfutással. Viszont azt is megjegyezzük, ha valaki a csapatból bunkó, állandóan meghal vagy csak egyszerűen magasról tesz arra, hogy mi nyerni szeretnénk. Ha most visszagondoltok, akkor szinte tuti, hogy eszetekbe jut egy olyan eset, amikor valaki a saját vagy az ellenfél csapatából toxic volt. Sőt, mivel ezek általában élénkebb meccsek, mikor erősebb érzelmek értek minket, ezért lehet, hogy úgy érezzük, hogy ezekből van több. De van erre bizonyíték, valamilyen kimutatás, hogy ez tényleg így van-e? Nos egy Plat játékos úgy döntött, hogy megy 100 meccset és mindegyik esetén megnézi, hogy volt-e valamilyen fajta negatív élménye és végre valós adatok alapján elemzi, hogy mi a tényállás. Ebben a cikkben az ő eredményeit nézzük meg.
Módszer
100 ranked meccset játszott, amiben ha akármilyen nem megfelelő viselkedés volt, akkor azt a 1-essel, ha nem volt akkor 0-val jelölte. Ezen kívül azt is jegyezte, hogy mennyire szeretett vagy utált egy-egy összecsapást (piros, sárga és zöld színekkel).
Definíciók
Ezek azok az esetek, ami már toxikus viselkedésnek számított. Ez annyit jelent, hogy a következő dolgok miatt rakott egy-egy meccset a rosszak közé:
- AFK: Ha valaki kilépett a játékból.
- Toxikusság: Mikor valaki sértegette a másik játékost. Ez lehetett durva beszólások tömeg, de olyan kis dolog is, mikor azt mondták, hogy "De rossz vagy!"
- Negatív hozzáállás: Amikor valaki egy kis dolog miatt fel akarta adni a meccset, akár elég korán.
- Sima int: Amikor valakit nem érdekelt a csapat, azt csinált, amit akar és általában elég sokszor meghalt.
- Durva int: Amikor gyakorlatilag a játékos ment az ellenség tornya alá, hogy megölesse magát.
- Trollkodás: Amikor valaki troll buildet tolt (Pl. AP Cait) vagy akár kibannolt olyat, akit valaki el akart hozni.
Az eredmények
A 100 meccs után 59 olyan eset volt, mikor valamiért 1-est kellett beírnia. Ezek alapján elmondható, hogy kicsit több, mint minden 2. meccsen volt valami gond.
- AFK: 9/100
- Toxikusság: 40/100
- Negatív hozzáállás: 28/100
- Sima int: 5/100
- Durva int: 1/100
- Trollkodás: 7/100
Az már viszont érdekes, hogy a negatív dolgok 67,8 %-a volt azért mert valaki beszólt, korán feladta vagy simán csak trollkodott. A következő viszont még érdekesebb adat, miszerint azt is lejegyezte, hogy hányszor nyert az a csapat, akinél volt toxikus viselkedés.
- 28 esetben nyert a toxikus csapat
- 48 esetben vesztett a toxikus csapat
Ezek alapján már elmondható, hogy ez a viselkedés a legtöbb esetben nem segíti a győzelmi esélyeinket. Végül pedig volt még pár dolog amit figyelt.
- 19 esetben a toxikus játékos smurf volt
- 9 esetben a report után jött a feedback, hogy a rendszer megbüntette a jelentett játékost
- 26 olyan játék volt, ahol több gond is volt
Konklúzió
Ezen minta alapján el lehet mondani, hogy a hipotézis, miszerint a ranked meccsek többnyire toxikusak, bizony igaz. Viszont a legtöbb ilyen meccs könnyen sokkal jobbá tehető. A mérkőzés elején mehet a mute all parancs és a a gondok nagy része már el is tűnt. Persze a fenti 'tanulmány' nem lehet reprezentatív, hiszen nem fed le minden rangot. Alapvetően maga a minta is relatíve kicsi, viszont ebből azért lehet következtetni, hogy mégis milyen lehet a ranked környezet.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!