Fogászati kezelések: áremelkedést okozhat a járvány

Fogászati kezelések: áremelkedést okozhat a járvány

2019 végén még senki sem gondolta, hogy még 2021 vége felé is a koronavírus-járvány újabb, immár negyedik hullámával kell küzdenie a világnak.

A pandémia negatív hatásai minden gazdasági ágazatban érvényre jutottak - így a fogászati turizmusban is.

Magyarország célország volt, de vajon az is marad?

Az egészségügyi turizmus hazánkban a vezető gazdasági ágazatok közé tartozott. Ez a gyógyfürdők mellett a legnagyobb arányban a fogászati szolgáltatások terén mutatkozott meg. A koronavírus előtt ezen a területen a világ élvonalába tartoztunk. Ennek az volt az oka, hogy az uniós átlaghoz képest extrém keveset kellett az ide érkezőknek a fogászati beavatkozásokért fizetni.

Azt, hogy a járvány mekkora csapást mért a turizmusra, és ezen belül a fogászati szegmensre, már most nyilvánvaló. A korlátozások, a karantén, a határzárak, a védettségi igazolvánnyal, védőoltásokkal kapcsolatos állandó változások nagyon sok potenciális ügyfélnek elvették a kedvét. Az egészségügyi szolgáltatásokra pedig a turizmuson belül komplett iparág szakosodott.

A külföldi fogászati turistáknak nagyon megérte hazánkba látogatni

Magyarország nem véletlenül vált a fogászati turizmus célpontjává. A kezelések ára lényegesen alacsonyabb - csupán csak a negyede - az észak- vagy nyugat-európainak, és még akkor is megéri, ha a repülőjegy és a szállás költségeit is beleszámoljuk. Összehasonlításképpen: itthon egy implantátumos fogpótlás 105 ezer, egy cirkónium fogpótlás 70 ezer forintba kerül. Ugyanezekért a beavatkozásokért Franciaországban ezen összegek többszörösét kell kifizetni: az implantátumért 500 ezret, a cirkóniumért 200 ezer forintot.

Miért tudunk ennyire olcsók lenni? Mert itt kisebbek a fenntartási költségek, olcsóbb a munkaerő, és az alapanyagokat beszállító cégek sem tudnak akkora árréssel dolgozni, mint külföldön.

Alacsonyabb árak mellett is kiváló minőség

De nemcsak az ár volt az, ami miatt a magyar magánrendelőket vagy magánklinikákat választották a fogsorukat rekonstruálni szándékozók. Óriási lendületet adott mindenkinek az a tudat, hogy itt professzionális körülmények között, tapasztalt szakemberek kifogástalan minőségű munkát végeznek. Sok magánklinikán, mint a budapesti Jildent Clinique francia nyelvű praxisában is - már a nyelvi akadályokkal sem kellett számolnia a külföldről érkező fogászati turistáknak.

Mi lesz a fogászati turizmussal, ha a járványhelyzet nem alakul kedvezően?

A szakemberek szerint azoknál a magánrendeléseknél vagy magánklinikáknál, amelyek direkt a fogturizmusra voltak specializálódva, hatalmas visszaesés következett be eddig is. A külföldi páciensek elmaradása jelentős problémákat okoz. A hazai betegek pedig eddig is drágának tartották a fogászati kezeléseket - ami meg is látszik a magyarok fogsorának elhanyagolt állapotán.

A forgalom visszaesése mellett még az egyes alapanyagok árának növekedése is meghatározó tényező, ami együttesen óhatatlanul dráguláshoz vezethet.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Közvetítések