A kerékpárral való biztonságos közlekedés 3 ökölszabálya

A kerékpárral való biztonságos közlekedés 3 ökölszabálya

Az elővigyázatosság a közlekedés minden formájában elvárt, legyen szó akár gyalogos, autós vagy kerékpáros résztvevőről a forgalomban.

Természetesen elsősorban a saját biztonságunk miatt van szükség a kötelező szabályok betartására, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy másokat se sodorjunk veszélybe a saját figyelmetlenségünk miatt.

Látni és látszani

Az egyik nagyon fontos alapelv a forgalomban résztvevők számára a “látni és látszani”. A bringát tekerők körében ez azt jelenti, hogy működőképes első és hátsó világítással kell rendelkeznie a járgánynak. Az első lámpa fénye legyen fehér, a hátsóé pedig piros. A világítást akár a szilikonos villogókkal is meg lehet oldani.

A láthatóságot növelik a prizmák is. A küllőprizma borostyán színű, és az oldalról érkezőknek jelzi a biciklis jelenlétét. Ez helyettesíthető reflexcsíkos külső gumival. A lámpákon kívül elöl és hátul fényvisszaverő prizmának is kell lennie. Ezeknek a színe megegyezik a lámpa fényével, tehát elöl fehér, hátul pedig piros.

Csengő

Alkalmanként szükség van a csengő jelző hangjára, hogy már messziről tudjuk jelezni a gyalogosoknak az érkezésünket. A biztonságos közlekedéshez ezért erre is szükség van.

Fék

Mivel fék nélkül nem árulnak minőségi kerékpárt, így a fékekkel kapcsolatban az a fő kérdés, hogy megfelelően vannak-e beállítva, kellően erősek-e. A haladási sebesség nem megfelelő csökkentése egy sor balesetveszélyes helyzetet idézhet elő.

Amennyiben úgy méri fel, hogy szüksége van egy megbízható kerékpár szervizre vagy alkatrészekre, akkor keresse fel bizalommal a Kerékpárwebshop.eu kollégáit, akik készségesen állnak rendelkezésére.

Nem kötelező, de erősen ajánlott

A számonkérhető alapfelszereltségen túl vannak olyanok is, amik bár nem kötelező jellegűek, további védelmet nyújtanak vagy kényelmesebbé teszik a bringázást.

  • Bukósisak: A gyerekek többségénél még komolyan veszik a használatát a szülők, hiszen nem szeretnék, hogy komolyabb fejsérülés legyen a bicajozás vége. A bukósisak a felnőtteket is pont ugyanúgy védi a sérülésektől, mint a fiatalabbakat. Annyi trendi szín és forma közül lehet választani, érdemes a saját biztonságunk érdekében a hiúságot félretenni, amíg a drótszamáron ülünk.
  • Sárvédő: praktikus, ha van, de nem tartozik az alapfelszereltséghez. Ha csapadékos időben sem mond le a kerekezésről, feltétlenül ajánlott. Szerencsére utólag is könnyen felszerelhető.
  • Kosár: Aki a bevásárlást is bringával oldja meg, az pontosan tudja, hogy mennyire nem egyszerű egy jól felmálházott kormányt egyensúlyban tartani. A küllőkre lógó szatyrok még további balesetet okozhatnak. Mindez egy praktikus kosárral megelőzhető.
  • Zár: A saját épségünk mellett még a bicajéra is gondolnunk kell. Az egyszerűbb spirál vagy láncos zárak mellett U alakú is kapható. Bármelyik mellett dönt, mindenképp jó választás, hiszen az a lényeg, hogy biztonságban legyen a kerékpár.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Közvetítések