Napjainkban rengeteg eljárásban vehetnek részt a gyógyulásra vágyók, s ebben különféle technológiák segédkeznek.
Hallott például az UV-sugarú, terápiás céllal alkalmazható lámpákról? Ezek számos betegség kezelésében részt vesznek.
A következő cikkben tehát most utánajárunk, hogy mely lámpatípust mire használhatjuk, és hogy mennyire hatékonyak!
UV-terápia bőrbetegségek kezelésére
Nem hiszem, hogy meglepi Önt, hogy az UV-sugaras terápiákat előszeretettel vetik be bizonyos bőrproblémák kezelésére.
Az egyik legkellemetlenebb bőrbetegség például a psoriasis, vagy más néven pikkelysömör. Ilyenkor a bőr fokozott elszarusodásával kell szembenéznie a betegnek. A háttérben gyakran a szervezet túlzott gyulladási készsége áll. A psoriasis lámpa egy olyan keskeny spektrumú, UV-B lámpa, amely egyenes és kompakt fénycsövekből áll. Ennek a fényterápiának hála a betegség egy időre tünetmentesíthető.
Aztán ott van a vitiligo is, amely ugyancsak egy nagyon ritka bőrbetegségnek számít. Ebben az esetben a bőr a melanintartalmát veszíti el, s megjelennek a hívatlan fehér foltok. A PUVA UV lámpa ennek a kezelésében is segédkezik.
Kollagéntermelés ösztönzése egyszerűen
A kollagén az izmok, kötőszövetek és a bőr állapotának fenntartásában segíti a szervezetet, nem véletlen tehát, hogy számos biológiai funkcióért felelős. Sajnos azonban előfordul, hogy bizonyos betegségek hatása miatt csökken a kollagéntermelődés és pótolnunk kell azt. A különféle étrend-kiegészítők alkalmazásáért nem mindenki van úgy oda, főleg, hogy manapság ezeknek a 80%-a tele van méreganyagokkal.
Ez a keskeny sprektumú, infra közeli sugárzás beindítja a test természetes kollagéntermelési folyamatait.
Próbálja ki a fentebb említett UV terápiák valamelyikét és meglátja, nem fog csalódni! Használat előtt azonban mindenképpen tájékozódjon, mivel a legtöbb darabot kizárólag orvosi felügyelet mellett alkalmazhatjuk, illetve a szem védelmére is fokozottan ügyelni kell!