Ha januárban a fogadalmad az volt, hogy idén egészségesebben fogsz élni, akkor legfőbb ideje, hogy a tavasz beköszöntével ne csupán az otthonodban, hanem a testedben – pontosabban az emésztőrendszeredben – is tarts egy alapos nagytakarítást!
Mikor lehet szükség a béltisztításra?
A béltisztítás elsődleges célja az, hogy eltávolítsa a bélrendszerből a felhalmozódott salak- és méreganyagokat, lerakódásokat és az ottani parazitákat. Ezenfelül a bélflórát is regenerálja.
Időnként tulajdonképpen mindenkinek szüksége lenne rá, aki civilizált életmódot folytat, hiszen a feldolgozott élelmiszerek, a gázokkal érlelt, vegyszerekkel kezelt zöldségek és gyümölcsök, mesterségesen tartott állatok húsa mind tele van méreganyagokkal.
Akadnak azonban olyan jelek, melyeknél érdemes arra gyanakodni, hogy a panaszokat a bélrendszerben található salakanyagok okozzák.
Ezeket a jeleket figyeljük:
- lassú anyagcsere
- indokolatlan fáradékonyság
- gyakori székrekedés
- sűrűn előforduló fejfájás
- sikertelen fogyókúra
- puffadás
Ha ezek közül bármelyiket tapasztalod, célszerű csinálod egy béltisztító kúrát, melynek eredményeképpen a káros anyagok kiürülnek, az anyagcsere felgyorsul, a bélmozgás élénkül, a panaszok pedig megszűnnek.
Hogyan végezd a béltisztítást?
Bár léteznek olyan drasztikusabb módszerek, mint például a szigorú léböjtkúra vagy a Kolon-hidroterápia, de ezek – annak ellenére, hogy hasznosak – bizony nem a legkellemesebb alternatívák.
A méregtelenítés viszont szerencsére lehet kíméletes, a mindennapi életet kevésbé zavaró is, hiszen számos olyan gyógynövény és természetes anyag létezik, melyeket bevethetsz a siker érdekében. A Myrobalan béltisztító készítményei is kizárólag ilyeneket tartalmaznak, így a kúra nem okoz kellemetlenséget.
A gondosan összeállított, 30 napos program 3 különböző készítményből áll, melyeket a tájékoztatóban leírt módon és mennyiségben kell alkalmazni.
A rostok eltávolítják a belek faláról az odatapadt salakanyagokat, a gyógynövény-komplex pedig serkenti a bélmozgást, ezáltal megkönnyíti a székletürítést.
Egy béltisztító kúra azonban nem lehet teljes parazitaellenes hatóanyagok nélkül, amelyek elpusztítják a bélrendszerben tanyázó élősködőket, ugyanakkor támogatják a hasznos baktériumokat, helyreállítva ezzel a bélflórát.
További tippek a program hatásosságának növeléséhez
A béltisztítás ideje alatt nagyon fontos a bőséges folyadékbevitel. Természetesen nem cukros üdítő vagy alkohol formájában, hanem ásványvíz, esetleg ízesítés nélküli gyógyteák fogyasztásával.
Az étkezésre is célszerű kiemelt figyelmet fordítani, hogy az étrend egészséges hozzávalókból álljon: többnyire friss zöldségekből és gyümölcsökből, sovány húsokból. A testmozgás szintén növeli a kúra hatékonyságát, hiszen a fizikai aktivitás hatására gyorsul a bélműködés, az oxigén pedig támogatja a sejtek működését.
Tegyük meg ezt az egészségünk érdekében, és ismét lendületesek, kipihentek, energikusak lehetünk!