Három jó tanács, hogy ne legyen csalódás a szárítógép használata

Három jó tanács, hogy ne legyen csalódás a szárítógép használata

Amikor beköszöntenek a hűvösebb napok, sokaknak okoz problémát a tiszta ruhák teregetése, szárítása.

Nem csak az lehet a gond, hogy lassabban száradnak meg a textilek. A penészedéshez is hozzájárulhat a téli, lakásban történő teregetés.

Egy szárítógéppel, azonban egy csapásra megoldódhatnak a fenti problémáink. A ruháink rövid idő alatt puhák és szárazak lesznek, és nem terheljük nedvességgel a levegőt sem. Azonban ahhoz, hogy elégedettek legyünk a készülékünk teljesítményével és a szárítás végeredményével, be kell tartanunk néhány szabályt. 

Tanulmányozzuk a címke utasításait

Még a legtapasztaltabb háziasszonyokkal is előfordulhat, hogy mosási vagy szárítási baleset következik be. Minden textília, legyen az ruhanemű vagy lakástextil, rendelkezik mosási, szárítási és vasalási útmutatóval. Mivel nem minden anyagot tehetünk be a szárítógépbe, és a hőfok sem mindegy, mindig olvassuk el a címkét.

Ez informál minket arról, hogy az adott textilt hogyan kezeljük. A piktogramok egyértelműek, ha át van húzva a szárítógép jelzése, ne tegyük a ruhát a gépbe. Lehet, hogy szeretnénk hamar felvenni a kedvenc darabunkat, de ne siettessük magasabb hőfokkal a száradását. Ha a ruhák címkéje szerint járunk el, minimálisra csökkenthetjük annak az esélyét, hogy tönkremegy az anyag.

A megfelelő program használata

Ugyancsak a ruháink címkéje ad felvilágosítást arról, hogy milyen alapanyagokból készült az adott darab. Az onlineMárkaboltok Whirlpool szárítógépein anyagoként különféle programok kerültek feltüntetésre. Hangoljuk össze a textilek anyagát a szárítógép programjával. 

A műszálas ruháink általában hamarabb megszáradnak. A farmerok ugyan strapabírónak tűnnek, de ajánlott a hozzájuk igazított programot használni. Vannak olyan anyagok, például a selyem vagy a kasmír, amivel nagyon óvatosan bánjunk. Arra is érdemes odafigyelnünk, hogy hogyan válogatjuk szét a ruhákat, mielőtt a mosógépbe és a szárítógépbe tesszük őket. Igyekezzünk az azonos színű és alapanyagú textileket együtt kezelni.

Ezt ne tegyük soha a szárítógépbe

Vannak olyan ruhadarabok, amelyeket semmi esetre se tegyünk a szárítógépbe. A flitterekkel, gyöngyökkel díszített textilekről szárítás közben lepotyoghat a dekoráció. Ne tegyük szárítóba a nylonharisnyákat, a tornadresszeket, a fürdőruhákat sem. Ezek az anyagok ugyanis túl kényesek a gépi szárításhoz. Ráadásul enélkül is nagyon hamar megszáradnak, anyagösszetételüknek hála.

A bőrt sem ajánlott szárítógépben szárítani. Legyen szó akár mű, akár igazi bőrről, hő hatására megrepedezhet. Ez egyrészt tönkreteszi a ruhát, másrészt ha túl nagy felületről volt szó, akkor a bőrdarabok beszennyezhetik a többi textilt. Olajjal, zsírral átitatott felmosókat, konyharuhákat, kötényeket vagy egyéb rongyokat se szárítsunk gépben. Ezek ugyanis mosás után is meggyulladhatnak a melegtől.

Kövess Minket!



Közvetítések