Bizonyára mindannyian észrevettük már, hogy egy-egy tengerparton eltöltött nyaralás során az esetlegesen légzőszervi megbetegedésekben szenvedő ismerőseink, rokonaink tünetei enyhültek.
A dohányos barátaink reggeli köhögései pedig a minimálisra csökkentek, szinte el is tűntek. Mindez nem véletlen. A só kedvezően hat legútjainkra, így egyfajta “gyógyszerként” is funkcionálhat, ha problémánk van a légzéssel.
A sóterápia történetének kezdete
Sót először az ókori Egyiptom lakói használtak a gyógyítás során. Az értékes ásványkincset mindenekelőtt a különböző gyulladások csökkentésére és a sebfertőzés ellen alkalmazták. Csak később vált ismertté a só tüdőbántalmakkal szembeni védelme.
A só légzőszervekre kifejtett pozitív hatásáról viszont Hippokratész írt először az ókori Görögországban. Már korunk orvostudományának ősatyja is támogatta az ásványi anyag belégzését. Igaz, akkoriban még csak sós forrás gőzét inhaltálták a betegek.
Sóterápia az egészségturizmusban
Később a lengyel sóbányák dolgozói hasonló dolgokról számolhattak be. Hiába töltötték idejük nagy részét a föld alatt, semmiféle légzéssel kapcsolatos problémájuk nem volt. Nemcsak a felnőttek, hanem a megszülető gyermekek sem szenvedtek semmilyen légzőszervi megbetegedéstől.
Így aztán a XIX. században a wieliczkai sóbányában megalakult az európai egészség “rezidenciája”. A föld alatt elhelyezkedő szanatórium egyúttal az egészségturizmus központjává is vált. Az intézmény megnyitását más helyek megalapítása is követte Európában, ahová számtalan allergiától, asztmától szenvedő beteg érkezett.
Légzőszervi gyógymódok a XXI. században
Mindez bizonyítja, hogy a haloterápia már a régmúlt időkben is nagy népszerűségnek örvendett. Az idő előrehaladtával a XXI. században úgynevezett sókuckók és sószobák segítették a sóterápia által gyógyulni vágyókat. Mind a tengerparti üdülés, mind pedig a sószobák azonban meglehetősen idő- és költségigényes folyamatok is.
Ha tehát nincs annyi pénzünk és szabadidőnk, hogy az előbb említett eljárásokat használjuk, érdemes beszereznünk egy sóterápiás készüléket. Az eszköz jóval olcsóbb és időtakarékosabb is, mint a sószobák vagy a tengerparti üdülőhelyek rendszeres látogatása. A GyógyászatiShop.hu minőségi sóterápiás készülékei között biztosan megtaláljuk a nekünk valót, ezért javasolt ellátogatnunk az oldalra.
Hogyan működik a sóterápiás készülék?
A termék működési elve a levegő áramlásán alapul. Ez az áramlás kis sórészecskékkel tölti meg a levegőt, amelyeket aztán belélegzünk. Ezek a mikroszkópikus méretű molekulák a tüdőnkben semlegesítik a váladékot, a nyákot és a szennyeződéseket.
A sóterápia s így a sóterápiás készülék több egészségügyi panasz esetében is jótékonyan hatnak. Így például a só allergia, asztma, sőt, még légcsőhurut esetében is segíthet. Ezenkívül egy egészséges ember immunrendszerét is kiválóan erősítheti.