A rajongók többsége szerint igen, valami kicsit félrecsúszott a Riot gondolkozásában az elmúlt időszakban.
Sajnos egyre inkább úgy tűnik, hogy a Riot által meghirdetett új rendszerrel operáló event pass nemhogy segítene, inkább árt a játékosoknak. Ezzel összekapcsolva a tegnap megérkező év végi "Utolsó Esély" Tekintélyboltot is elég komoly nerfekkel támadta meg az ingyenes skinek bezsebelését a Riot. Egyszerre viszont csak beszéljünk az egyikről, kezdjük az utóbbival, tehát a Tekintélybolttal!
2019 után a 2020-as bolt sem volt már az igazi, de sajnos az idei még ezen is túltett. Teljesen kikerült a 75 Prestige pontos opció, és egy nagyobb adag Tekintélypontért kapható véletlenszerű skinek mennyisége is évről-évre csökken. Alább láthattok egy táblázatot, ami az előző évit és az idei boltot hasonlítja össze:
Ahogy láthatjátok, gyakorlatilag mindenhol kevesebbet kapunk, a 100 Tekintélypontos csomag pedig a legrosszabb választás. Kár is lenne tovább húzni a szót, hisz látszik tényleg rosszabbul járunk most mint tavaly. Néhány teória szerint, mindez azért történik, mert a Twitch Prime-ból egy teljesen skint és még RP-t is kapunk ajándékként, így máshol kell meghúzni az övet.
Ami viszont talán még vérlázítóbb lehet, hogy a Debonair Event pass-sza is sokkal rosszabb lett. Ez az első olyan esemény, ahol nem csak a győzelem vagy a vereség számít, hanem az is, hogy mennyi időt töltünk el a játékban. Ahogy láthatjátok a lenti táblázatból, minden egyes perc a játékban 4 pontot ad győzelem esetén 6-ot, de persze csak a LoL-ban, a TFT-ben eltöltött percek fele annyit érnek.
Ez elméletben egy olyan változtatás lenne, ami segít a játékosokon, azonban a kliens állítólagos alaphibái miatt, ha sikerül megszereznünk a 400 pontot akkor a többi elért perc nem vándorol át a következő küldetésbe. Mindez azt jelenti, hogy ha csak minimálisan is, körülbelül 5 perccel túllépjük a lejátszott meccset, akkor elveszíthetünk 30 pontot. A küldetés 10 alkalommal megcsinálható, tehát 300 pontot is bukhatunk ha mindig csak egy kicsit lépjük át a küldetést.
Ha viszont pont szerencsétlenül jön ki és mondjuk 60 pont hiányzik a küldetés befejezéséhez, akkor 10 perc alatt már kész is vagyunk, de a meccs 40 percig húzódik, beleadunk apai-anyait, a lejátszott 30 percet pedig a küldetés szempontjából kidobjuk a kukába. Talán még ezzel se lenne baj, ha mindezt a Riot bevallotta volna az event "GYIK" részlegében, azonban ez nem történt meg...
Nagyon reméljük, hogy ez egy megoldható probléma és a következő eseményen átvándorolnak már a lejátszott percek küldetésről küldetésre.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!