Zeri győzelmi mutatói ijesztőek - Masszív nerfek várhatóak

Zeri győzelmi mutatói ijesztőek - Masszív nerfek várhatóak

Erre már szükség volt.

A Riot egy kicsit már megint beleesett a saját csapdájába, amikor hivatalosan is megjelent Zeri. Nyilvánvaló, hogy amikor valaki új érkezik, akkor nem lehet balanszba rakni, mert akkor senki nem játszana vele/senki nem venné meg. Kell egy kis plusz, ami miatt vonzó lesz a karakter. De sajnos, ahogy általában lenni szokott, Zerit is sikerült úgy kiadni, hogy szinte pillanatok alatt a győzelmi listák elejére kerüljön. Az OP.gg adatai alapján ebben a pillanatban övé a második hely a bot ranglistán.

Ha pedig valamit sikerült túltolni, akkor szokásosan jöhetnek a nerfek. Ennek a terveit pedig nemrég Riot August osztotta meg velünk.

Mi változik?

De mi az amit meg lehet változtatni? Anélkül, hogy ne Zeri legyen a következő áldozata a túlzott nerfeknek. A fejlesztők szerint a válasz az egyensúlyban van. 

  • Alap AD: 58 => 50
  • HP: 500+85/szint => 480+90/szint
  • Armor: 23+3,5/szint => 20+3/szint
  • Q sebzés: 9-25 => 10-30 
  • Feltöltött alaptámadás % max életerő sebzés: 3-15% (lvl 18) => 1-10% (lvl 13)
  • E CD: 23-19 mp => 23 mp
  • Másodlagos sebzés %: 80-100% => 60-100%
  • R Támadási sebesség/stack: 2% => 1,5-2%
  • Stack/eltalált karakter: 3 => 4

Mi a cél?

August szerint a legfontosabb, hogy Zeri sebzését megfogják és egy picit a mobilitását is korlátozzák. Hozzá kell piszkálni az alapsebzéséhez is, mert most a Sheen passzív miatt egyszerűen nincs balanszban a kiadott sebzés. Végül pedig az Armor változásokkal azt akarják elérni, hogy a rajta lévő passzív pajzsok és életerőben ne legyen annyi érték.

Első pillantásra ezek a nerfek jónak tűnnek. A kérdés csak az, hogy nem sikerült-e átesni a ló másik oldalára? Lehet, hogy a következő frissítés után már a legrosszabbak között lesz a győzelmi ráta alapján. Nem ez lenne az első ilyen eset. 

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Közvetítések