Az épületek hőszigetelésének jelentősége ma már nem is kérdés.
Azonban nemcsak a homlokzati szigetelésekkel, hanem a padló hőszigetelésével is érdemes foglalkoznunk. Ennek az utólagos kivitelezése nem éppen egyszerű, mert a burkolatok bontásával járhat, de egy új építésű háznál mindenképpen érdemes számításba vennünk.
Válasszunk környezetbarát hőszigetelő anyagokat a padló hőszigeteléshez!
Napjainkban az egyik legnépszerűbb hőszigetelő anyag az EPS vagy más néven a hungarocell. Kétségtelenül kiválóak a hőszigetelő képességére vonatkozó paraméterei, illetve az ára is jutányosnak tekinthető az egyéb anyagokhoz képest.
Azonban ha az építkezés során szeretnénk figyelembe venni a környezetvédelmi szempontokat is, akkor nem ez lesz a legjobb választás. Mert sem az előállítása, sem a felhasználása nem éppen környezetbarát, és ha egy egészséges életteret szeretnénk kialakítani, akkor inkább egy természetközeli alapanyagot válasszunk.
A Naturica Group farostból készült padló-hőszigetelései megfelelnek az említett kritériumoknak. Amit egy hőszigetelő anyagtól elvárunk, az ezek esetében mindenképpen megvalósul. A lépésálló padlószigetelés kiválasztásánál ezért bátran válasszunk ilyen tömör szerkezetű, stabil és formatartó anyagot. Kiváló hővezető képességgel és nagy hőtároló kapacitással rendelkeznek.
Miért alakítsunk ki a padlón hőszigetelést?
Két olyan szempont is van, ami miatt mindenképp érdemes ezzel foglalkozunk. Az egyik inkább egy kényelmi tényező, hiszen a szigetelés nélküli padló hideg, ami kifejezetten rossz hatással van a hőérzetünkre. Amikor mezítláb közlekedünk a lakásban, akkor ezt különösképpen érzékelhetjük.
Az pedig tény, hogyha melegebb a padló, az akár két-három fokkal is csökkenti a fűtési hőmérsékletet, ezáltal pedig spórolhatunk a fűtésszámlánkon.
A páraszabályozás szempontjából sem lényegtelen a padló szigetelése, hiszen a hideg felületen könnyebben kicsapódik a felesleges víz. Ennek egy részét lehetséges, hogy a burkolat szívja fel, illetve nagyobb esélyünk van rá, hogy megjelenjen a penész. Ez a lakás levegőjének minőségére rossz hatással van, így pedig további egészségügyi problémákhoz is vezethet.
Mekkora az ideális szigetelésvastagság?
A hőszigetelés pontos vastagságát a tervező határozza meg. Ugyanis ez a felhasznált építőanyagok fényében más-más méretű is lehet.
Létezik erre vonatkozó előírás is, amely meghatározza azt a maximális hőátbocsátást, amit el kell érnünk. De tudnunk kell azt is, hogy a hőszigetelő anyag vastagsága leginkább az adott anyag hővezetési tényezőjétől függ.
Tehát nem feltétlenül a vastagság lesz a legfontosabb tényező, hanem az, hogy egy megfelelő minőségű és alacsony hővezető képességű szigetelőanyagot válasszunk.
Teljesen felesleges a szükségesnél vastagabb padló hőszigetelést kialakítani, ugyanis ezzel csak a költségeinket növeljük. A nagyobb vastagsággal ugyanis nem egyenesen arányosan nő a szigetelés hatékonysága.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!