Egy otthonban előforduló vízvezeték-javítást vagy -felújítást igénylő munkálatok első blikkre könnyűnek tűnhetnek.
Gyakori azonban, hogy a lelkes, ám kevésbé tapasztalt szerelők különböző hibákat ejtenek. Lássuk, melyek ezek, és hogyan kerüljük el őket!
Túl feszes húzás
Ha túl feszesre húzzuk a vízvezetékeket, szerelvényeket, csöveket vagy a toalett bilincseket, bizony fájhat a fejünk. Ez a művelet ugyanis az illeszték megrepedésével járhat, amely azonnal, de akár hetekkel később is bekövetkezhet. Kéz a kézben jár a szaniterek műanyag illesztései esetében történő túlfeszítés is. Fontos, hogy ezek rögzítése nem igényel hatalmas erőt, ám annál nagyobb kárt okozhatunk, mely akár a WC-csésze porcelán részének repedéséhez is vezethet.
Gyakori probléma az is, hogy nem megfelelő vízszerelési eszközökkel látnak neki a munkálatoknak a szerelők. Ennek elkerülése végett érdemes jó minőségű, professzionális vízszerelő szerszámokat beszerezni a JOSZERSZAM.com kínálatából!
A víz elzárásának hiánya
Igen sokszor fordul elő az a probléma, hogy a vízszerelés során nem zárják el a vizet a szerelők egy szelep kicserélése során. Ez azonban igen káros szokás, mely azt is eredményezheti, hogy otthonunkat teljes nyomású vízzuhatag árasztja el, milliós károkat okozva.
Nagyon fontos, hogy ne hagyjuk ki ezt a lépést, és bármilyen vízszerelési munkálatot végzünk, amely indokolttá teheti a víz elzárását, gondoskodjunk róla. A víz gyorsan folyik, ezért pillanatok alatt képes elárasztani az egész lakást, mely elhárítása is komoly fejtörést okozhat, nem is beszélve a hatalmas költségekről.
Elhasználódott eszközök cseréjének kihagyása
Bár minden javítási munkálatok során törekszünk a költségek csökkentésére, bizonyos esetekben az nem éri meg, hiszen nagyobb bajt okozhat a nem megfelelő alkatrész. A csaptelep javítása során előfordulhat, hogy csupán a tömítőgyűrű, valamint a betétszelep kerül kicserélésre. Azonban ezen eszközök elhasználódása jelentheti a többi eszköz rossz állapotát is. A csaptelep ebben az esetben ugyanúgy szivároghat, mint a javítás előtt, ezért a feladatot kezdhetjük elölről, immár a tömítés, zárószelep vagy az O-gyűrű cseréjével együtt.
Hasonló cipőben járhatunk, ha a lefolyóvezetékeket szereljük. Amikor már eljutottunk arra a pontra, hogy szétszedjük a csatornacsövet és a szifont, érdemes megbizonyosodni néhány fontos egyéb tényezőről is. Érdemes alaposan megnézni, hogy a kompressziós gumitömítés elég-e arra, hogy minden csatlakozásnál cserélhessük. Bár újra használhatjuk a könyökcsöveket, jó, ha rendelkezünk néhány extra elemmel, ha repedést tapasztalnánk valamelyiken.
Böngészd végig a JOSZERSZAM.com honlapján elérhető víz- és csőszerelési szerszámokat és anyagokat munkálataidhoz!
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!