Az egyetemisták két nagy táborra oszthatók: egy, aki szinte folyamatosan dolgozik az egyetemi tanulmányai ideje alatt, a másik pedig az, aki kivárja a munkába állással a diploma kézhezvételét.
Természetesen mindkét döntés érthető, ugyanakkor ha kacérkodsz a gondolattal, hogy te magad munkába állj, akkor megnyugtatunk, nem lehetetlen, amire vállalkozni szeretnél. Cikkünkben összeszedtük a fontos tudnivalókat és persze a buktatókat is!
Fontos a jó választás!
Az első és legfontosabb, hogy jól válassz munkát. Felejtsd el a standard 9-5-ig tartó állásokat, és keresgélj a Zyntern.com frissdiplomás és gyakornoki álláslehetőségei között! Ezeknél az állásoknál ugyanis a munkáltató tudatában van diák mivoltodnak, ebből kifolyólag tekintettel is lesz rá.
Ez persze nem jelenti azt, hogy nem kell szigorúan és pontosan tervezned, hiszen az iskolai elfoglaltságaid mellett azt is jelezned kell, hogy mikor és hány órát fogsz tudni vállalni a munkahelyeden. Számtalan applikáció létezik erre, még olyan is, amelyet össze tudsz kapcsolni a “hőn szeretett” Neptunnal.
Ha előre megtervezed a napjaidat, akkor nem érhet túl nagy meglepetés, és amellett, hogy szépen haladsz a tanulmányaiddal, már munkatapasztalatot és nem utolsósorban kapcsolatokat is szerzel.
Mivel azonban kezdő munkavállaló vagy, könnyen lehet, hogy elnézed a kapacitásodat, és túlterheled saját magadat. Ilyen esetben feltétlenül jelezz a felettesed felé, hiszen nem az a cél, hogy idő előtt kiégj, hanem hogy amikor diplomásként a pályára lépsz, legyen már szakirányú tapasztalatod.
Azért ne menjen a tanulás rovására!
Ha már megvan a rugalmasan, akár home office formájában végezhető állásod, ha a telefonod naptárja tökéletesen szinkronizálva és updatelve van, akkor nem marad más hátra, mint megtervezni az iskolai felkészülésedet is.
Ha ugyanis munkát vállalsz, nem lesz időd arra, hogy a szorgalmi időszak utolsó két hetét a szobádban gubbsztva töltsd a beadandók felett, hiszen a munkahelyeden is várnak rád.
Ezért aztán, hogy elkerüld a kapkodást, kétféle módon tudsz gondoskodni a megfelelő intenzitású tanulásról. Egyrészt apránként tanulj, de folyamatosan, így nem a vizsgaidőszakban kell a hatalmas anyagmennyiségeket bebiflázni, másrészt osszátok fel a tananyagot egymás között a csoporttársaiddal, és ha mindenki csak egy részt is kidolgoz belőle, máris megoszlottak terhek, és több időd marad dolgozni.
A pihenésről se feledkezz meg!
Tudatosan építeni a karriered klassz dolog, mindezt pihenés nélkül megtenni viszont botorság. Így aztán a gondos tervezés során ne feledkezz meg arról sem, hogy minden héten jusson időd kedvenc hobbidra, barátaidra, csoporttársaidra és kollégáidra.
Az első fizetés után meglátod, mennyire örömteli lesz, hogy kezdesz a saját magad ura lenni úgy, hogy közben még tapasztalatokat is gyűjtesz, sőt még a kapcsolati hálódat is szépen bővíted.
Ha tehát eddig ódzkodtál az iskola melletti munkától, most láthatod, érdemes adni neki egy esélyt!
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!