A manikűrolló használata mindennapos, az igényes külsőhöz ugyanis hozzátartozik az ápolt kéz.
A manikűr célja a kezed egészséges állapotának megtartása, szükség szerinti javítása, a károsodások megelőzése, és esztétikai állapotának fokozása.
Egy jó minőségű manikűrolló aranyat ér
Napjainkban az Extrametál.hu manikűrollóinak használata nélkülözhetetlen. Az ollók között több típussal és többféle kialakítással találkozhatsz, különféle árkategóriákban. A webáruházak kínálatában széles a paletta, az, hogy számodra melyik a legmegfelelőbb, az igényeid döntik majd el.
A döntésben több tényező is szerepet játszhat. Ilyenek a gyártó ismertsége, a használt anyagok, az olló kialakítása, és persze a megfelelő ár. Ha te is szeretnéd megtalálni a legmegfelelőbb "társat" a mindennapokra, akkor érdemes alaposan megismerkedni vele!
A főbb típusok
A legfőbb típusok azok alapján, hogy mire is használod őket:
- Körömvágó ollók - ezeket a szabad szélek lerövidítésére, valamint a körömsarok kiigazítására, kivágására használhatod sikerrel. Ennek az az oka, hogy a hegyük nem túl keskeny, egy pontban rés nélkül illeszkedek.
- Bőrvágó olló - a körmök közvetlen környezetében található hámlások és bőrfoszlányok eltávolítására használhatod. Olyan a kialakítása, hogy a hegye a körömvágóénál vékonyabb, a méretét tekintve pedig egy kicsit kisebb is.
- Kombinált olló - ahogy a nevében is benne van, alkalmas mind a körmök, mind a bőr vágására.
A manikűrollók karbantartása
Annak érdekében, hogy a manikűrolló hosszú élettartammal rendelkezzen, neked is tenned kell valamit! Fontos a megfelelő tárolás, a szakszerű tisztítás és fertőtlenítés, amit az ajánlásoknak megfelelő szerrel és ideig kell elvégezni.
A manikűrözés szabályai
1. Első lépés: a köröm megtisztítása - fontos, hogy mielőtt bármihez is hozzákezdenél, fogj egy tálat, és langyos vízben öt-tíz percig áztasd a kezeidet! Ez az idő elég ahhoz, hogy fellazítsa a bőr felső rétegeit, feloldja a szennyeződéseket, amelyeket ezután könnyebben tudsz majd eltávolítani.
2. Ne bántsd a manikűrollóval a felhámot! A felhám ugyanis fontos célt szolgál, hiszen óvja a körömágyat a fertőzések ellen. Ha mégis kényszert érzel arra, hogy megszabadulj tőle, akkor áztasd langyos vízbe a kezedet, majd minimális mértékben, nagyon óvatos mozdulatokkal alakítsd íveltebbé a kutikulát!
3. Kizárólag „kívülről befelé” reszeld a körmeidet! Azaz ne reszelgess össze-vissza, alkalmazz megfelelő technikát! Az a legjobb módszer, ha a reszelést a köröm élének külső részénél kezded meg, és onnan haladsz a köröm élének felső, középső része felé.
4. Polírozd a körmeid! Ezzel sikeresen eltüntetheted a körmeid felületi sérüléseit, az egyenetlenségeket, és fényessé, ragyogóvá teheted őket.
5. 10 naponta tarts rituálét, ezzel egészségesen tarthatod a körmeidet!
6. A manikűrözéshez használt eszközeid mindig legyenek tiszták, mert ha nem azok, akkor sérüléskor könnyebben fertőződhet a körömágy!
Vásárolj te is minőségi manikűrollót, és tartsd rendben a körmeidet!
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!