Lesújtott a cenzúra.
League of Legendsben nagyon kevés olyan versenyt rendeznek, ahol válogatottak mérik össze erejüket. A nyugati régiókban erre egyáltalán nincs példa, keletebbre azonban vannak olyan események, ahol nemzeti lobogó alatt vonulhatnak be a világ legjobb LoL-osai. A legrangosabb torna minden kétséget kizáróan az Asian Games, amelynek idei kiírásában (ami egyébként a 2022-es, csak elhalasztották tavaly) összecsap Kína Dél-Koreával. A világ két legerősebb ötösét kiállítani képes nemzet mérkőzéseit természetesen élőben lehet majd követni, azonban ez nem biztos, hogy akkora élmény lesz. Az egyik kommentátor megosztotta, hogy a szervezők milyen szabályokat találtak ki, amelyek első ránézésre teljesen érthetetlennek tűnnek.
Ezeket olvastad már?
Cenzúra
Képzeljétek el úgy a magyar LoL-adásokat, hogy a casterek nem mondhatják ki azt a szót, hogy "vér". Ebben az esetben bele sem szabad abba gondolni, hogy milyen anomália uralkodna el a mikrofonok mögött, ha valamelyik csapat kiválasztani Vladimirt. Az Asian Gamesre készülő kommentátoroknak az alábbi módosításokat kell most begyakorolniuk, hogy élő adásban tökéletesen megfeleljenek az előírásoknak:
- Semmilyen formában nem lehet említeni a "vért"
- A hősök nevére nem lehet beceneveket kitalálni (Tryndamere az Tryndamere, nem Trynda, Alistar az Alistar és nem a Bika)
- A játékosokat a rendes nevükön kell hívni (ha Fakerről van szó, akkor nem lehet azt mondani, hogy a GOAT/Kecske ezt és ezt csinálta)
- "Killek/gyilkosságok" helyett "pontok" vannak (pentapont, első pont...)
Aki hibázik, azt behívják egy elbeszélgetésre. Hogy utána mi lesz a sorsa a casternek? Az egyelőre még nem tisztázott. Az Asian Games 2023 LoL döntőjét szeptember 29-én magyar idő szerint 13:00-tól rendezik meg. Bár 24 csapat harcol a bajnoki címért, óriási meglepetés lenne, ha nem a korábbi két finalista, azaz Kína és Dél-Korea csapna össze az utolsó napon.