Az idei év legnagyobb esporteseménye rengeteg izgalmas pillanatot tartogat számodra.
Néhány hét múlva végre elstartol a 2023-as Worlds, a League of Legends-világbajnokság. A világ legerősebb együttesei már alig várják, hogy összecsapjanak Szöulban, a profi videójátékozás egyik fellegvárában. Ameddig a játékosok készülnek életük lehet legfontosabb tornájára, addig tekints vissza azokra a vb-pillanatokra, amik az egész LoL-os közösséget meglepték.
DRX győzelme 2022-ben
A mai napig nehéz elhinni, hogy az LCK-ből csak a 4. helyezéssel kijutó csapat végigverte az év legrangosabb eseményén a teljes mezőnyt. A Kingen, Pyosik, Juhan, Zeka, Deft, BeryL ötöst senki és semmi nem tudta megállítani, ezért nem ünnepelhetett sem a T1, sem Faker 4. világbajnoki győzelmet. A DRX-nek természetesen kijár a vállveregetés, őket nem igazán érdekelte, hogy a rájátszásban sem a GEN, sem a T1 ellen nem sok esélyt adtak nekik a szakértők és a rajongók.
2019-ben már mindenki elhitte, hogy újra egy LEC-együttes emelheti magasba a trófeát
S1 óta egyetlen alkalommal sem nyert nem ázsiai csapat LoL-vb-t, ami mindenképpen árulkodik arról, hogy mennyire domináns főleg Dél-Korea és Kína. 2018-ban a Fnatic már megmutatta, hogy az ekkor még európai (most már EMEA) régiót komolyan kell venni, azonban az Invictus Gaming brutális dominanciája a fináléban gyorsan elnémította a narancssárgák rajongótáborát. 2019-ben a G2 Esports először fennállása óta elhozta az MSI bajnoki címét, majd a Worldsön legyűrte a DWG, majd az SKT ötösét, így abszolút esélyesként várta az FPX elleni nagydöntőt. Hiába azonban a remek menetelés, a döntőben teljesen összeestek Capsék, így back-to-back veszített világbajnoki finálét a dán legenda és az LEC.
2017-ben az egész világot sokkolta néhány igencsak lelkes Nyúl
Ugyan ebben az évben nem Fakerék számítottak az LCK legnagyobb reménységének, ennek ellenére szinte mindenki elkönyvelte, hogy nem okozhat nekik legyűrni a Misfits Gaminget. Ennek ellenére három mérkőzés után Hans Samáék 2-1-re vezettek a negyeddöntőben, ami egyáltalán nem szerepelt a forgatókönyvben. Hiába álldogált az európai ezüstérmes a győzelem kapujában, a valaha volt legjobb mides vezetésével kiegyenlítette a szériát a címvédő, majd egy őrült taktikai csatában behúzta az 5. meccset is.
2016-ban a semmiből jutott el a negyeddöntőig egy CIS-csapat
A Worldsön szereplő "underdogok" közül kiemelkedik az Albus Nox Luna szervezete, amelyik mindössze fél évig létezett ezen a néven. Az LCL-ben nem igazán volt ellenfelük Likkritéknek, így magabiztosan várhatták az International Wildcard Qualifierst. Az utolsó két Worlds-spotért zajló tornán elképesztően nagyot kellett harcolnia az orosz-ukrán ötösnek, végül sikerült 3-2-re legyőzniük a Lyon Gaminget, így kijutottak a vb-re. A világbajnokságon egy brutálisan erős csoportba sorsolták őket, ahol a ROX Tigers mellett helyet kapott a CLG és a G2 is. Hiába a kemény ellenfelek, az ANX játékosaiban égett a tűz, ami egészen a negyeddöntőig repítette őket. Ott a Jankos, FORG1VEN és Odoamne vezette H2k-Gaming túl nagy falatnak bizonyult már számukra, de így is beírták magukat a történelemkönyvekbe.
2012-ben megszületett az első és eddig utolsó nem major régiós vb-cím
Nehéz helyzetben volt a (h)őskorszakban a Riot Games, ugyanis a legelső Worldsön csak EU és NA képviseltette magát. Nemzetközi tornák híján egyszerűen nem lehetett belőni azt, hogy mire lehet számítani az egyes régióktól, ha egymásnak eresztik őket. A második szezonban végül úgy döntöttek a szervezők, hogy megnyitják a kapukat a világ többi része számára is, így alakulhatott ki a 2. Worlds 12-es mezőnye, ahol már szerephez jutottak a koreaiak, a kínaiak, a vietnámiak és a tajvaniak. Végül pont a Taipei Assassins volt az, amelyik tükörsimán, szinte hiba nélkül hozta le az egész versenyt. Az "Orgyilkosok" formabontó újításai alapjaiban írták felül az addigi ismereteket a kompetitív metával kapcsolatban, amely változtatásokra nem volt képes reagálni egyetlen ellenfelük sem.
Te mire számítasz az idei évtől? Vajon nyerhet nem koreai vagy kínai csapat világbajnioki címet?