Az RFID eszközkövetés alkalmazása bármely vállalkozás esetén javítani tudja a hatékonyságot. Időt és pénzt lehet megspórolni a használatával. A segítségével hatékony eszköz lesz a kezünkben az ellopások mérsékléséhez, a biztonság növeléséhez, és még az elveszett tárgyak számát is tudjuk így csökkenteni. Emellett központosítani tudjuk a különböző tárgyak helyének és felhasználásának történetét.
Az RFID eszközkövetés jelene és jövője
A fent említett előnyök hatalmasak egy cég számára. Épp ezért már napjainkban is igen elterjedt az eszközkövetési megoldások alkalmazása, mely az elmúlt 20 évben került igazán célkeresztbe a vállalatoknál.
Jelenleg is alkalmazzák termelési, egészségügyi, kiskereskedelmi és a logisztikai szektorban egyaránt. Ha az Ön cége számára is fontosak a fenti előnyök, akkor érdemes megnézni az ITGStore RFID kártyáit és olvasóit, melyeket Önök is alkalmazhatnak vállalatuknál.
Ha lehet hinni a becsléseknek, akkor 2025-re 36,3 milliárd dollárra nő az eszközkövető rendszerek globális piaci részesedése.
Hogyan működik az RFID eszközkövetés?
Azon cégek számára lesz előnyös ez a rendszer, akiknél fontos az eszközkövetés és a hatékony készletkezelés. Raktár, felszerelés, informatikai berendezés és járművek esetén is kiváló megoldás.
Az RFID rádiófrekvenciás azonosítást jelent. Maga a követés RFID-címkékből és elektromágneses olvasókból (antennából) áll. Ezt a rendszert használjuk a fix vagy mobil eszközökről történő adatgyűjtésre.
Minden cikkhez rögzítésre kerül egy címke, az áruk helyére pedig antennák kerülnek felszerelésre. Ha az olvasó elég közel van a címkéhez, annak adatai továbbításra kerülnek, rögzítésre kerülnek a rendszerben.
Az antennák egyszerre több RFID-címkét is tudnak rögzíteni, így másodpercek alatt ellenőrizhető a teljes eszközszoba.
Milyen előnyei vannak az RFID nyomkövető eszközöknek?
Számos előnye van ezeknek az eszközöknek, a legfontosabban az alábbiakban olvashatóak:
- Nincs hibázási lehetőség, mint egy papíralapú vagy exceles rögzítés esetén.
- Csökkennek a költségek és a munkaidő is az automatizálásnak köszönhetően.
- Kevesebb lesz az eszközlopás és -elvesztés a valós idejű helymeghatározónak (RTLS) hála.
- Kiváló a befektetési megtérülés (ROI).
- Valós idejű az adatgyűjtés, méghozzá egyszerre több eszköznél is.
Jobb az RFID eszközkövetés, mint a vonalkód?
Mindkettő lehetőséget nyújt az adatgyűjtés automatizálására. Mindkét technológiának megvan a maga helye, vannak előnyeik és hátrányaik is.
Például a fenti előnyöket a vonalkódok esetén nem kapjuk meg. Viszont a kisebb és olcsóbb árucikkek esetén, melyek helye gyakran változik, jobb megoldást jelentenek. Ezért elterjedt ez a rendszer például a gyógyszertárakban vagy az élelmiszerboltokban.
Ezzel szemben az RFID-címkéket főleg a vállalati tulajdonú áruk esetén alkalmazzák. A beolvasási sebességük húszszor gyorsabb, mert több kártyát tudunk velük egyidejűleg beolvasni, akár 30 méterről.
Hogy melyiket válasszuk, azt a nyomon követendő eszközök típusa határozza meg.