LoL: Ezért éri meg valójában smurfölni

LoL: Ezért éri meg valójában smurfölni

A League of Legends egyik megkerülhetetlen szegmenséről van most szó.

A multiplayer videójátékokban smurfölésnek hívják azt, ha egy tapasztalt gamer úgy dönt, teljesen új fiókot indít. Ebben az esetben az új felhasználó hiába számít újnak, a már meglévő tudás birtokában egyáltalán nem sorolható a kezdők közé. Sokan úgy vélik, hogy a League of Legendsben törpéző idézők igenis károsak az ökoszisztéma szempontjából, azonban érdemes megvizsgálni, hogy mégis miért teszik le a voksukat amellett, hogy erre az ösvényre lépnek. Az alábbiakban elolvashatjátok a smurfölés pozitív hatásait, avagy igenis meg lehet védeni a törpéket!

Ezeket olvastad már?

1. Sikerélmények hajszolása

Előbb-utóbb mindenki eléri a plafont, ahonnan már nem tud tovább mászni a rangsorolt létrán. A stuckolás miatt könnyedén el mehet a kedve attól, hogy újra elindítsa a játékot, de itt jön képbe a második, harmadik, sokadik fiók. A smurf accokon egy darabig könnyedén lehet menetelni a győzelmek irányába, ez egy újabb mentális boostot jelenthet, ami után akár még az is előfordulhat, hogy a játékos ismét visszatalál a "fő" fiókjához.

2. Szórakoztatás

Főleg a streaming közösségben terjedt el az, hogy állandóan a kihívásokat hajszolják az élő videósok. A smurfök pontosan arra jók, hogy az X+1. unranked to Challenger kihívással lehet szórakoztatni a nézőket, akik közül többen boldogan figyelik azt, hogy a kedvencük 70-80%-os győzelmi aránnyal halad a legmagasabb szintek felé.

3. Több role begyakorlása

Sokan abban a rendszerben gondolkodnak, hogy egy fiókon csak egy role-t kell erőltetni ahhoz, hogy a lehető legtöbb skillt összegyűjtsék. Jó példa erre a jelenségre MagiFelix és Tyler1, akik mind az öt szerepkörben elérték a Challengert.

4. Régiók közötti ugrálás

Rengetegen vannak olyanok, akik egyszerűen nem akarnak kifejezetten nagy összegeket költeni arra, hogy két vagy több szerver között ugrálnak. Ebben az esetben egyszerűen érdemes minden régióban (EUNE, EUW, NA stb.) indítani egy smurföt, így nem kell a mozgatásra figyelni. Természetesen az újabb és újabb szerverek meglátogatása során a tudás nem vész el, vagyis a törpézés megvalósul, ha mégis gyengébb a teljesítmény, az meg lehet fogni a változó pingre.

5. A kíváncsi szemek előli rejtőzés

Főleg a profi közegben lehet megfigyelni azt, hogy valaki a gaming ház kényelmes szobájában éjt nappallá téve gyakorol, azonban ennek nincsen az interneten lekövethető nyoma. Ebben az esetben feltételezni lehet azt, hogy egy álnéven indított smurf fiókon játszik az esportoló, amin a lehető legmeglepőbb hősválasztásokat próbálgatja éles környezetben.

6. Mert megtehetik!

A Riot Games próbálja szűrni a smurföket, de nem tiltja a létezésüket. Bizonyára találni olyan summonereket, akik egy adott pillanatban eldöntötték, hogy smurfölnek egyet, mert miért ne? Kész az új fiók, lejátszottak X mérkőzést, de lehet nem is foglalkoztak tovább ezzel a "másik" accal. Kipróbálták, terrorizáltak néhány kezdőt, majd elengedték az egészet. Néhány órára biztos szórakoztató volt, hogy elmondhatták magukról, hogy ők is törpéznek, de a lelkesedés egy idő után kifulladt.

A legnagyobb tryharder és indokolatlanul trollkodó smurfökkel igenis baj van a mostani rendszerben, erre kell megoldást találnia a Riotnak. Ha sikerül jól felépített algoritmusokkal szűrni az alt/smurf/törpés fiókokat, akkor a LoL összességében nem károsodik. És még a smurfök is elfogadják azt, hogy egy olyan játék végsősoron mindenkinek a célja, ami szórakoztat és kikapcsol.

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések