3+1 gyakori kérdés, ami cégalapítás során felmerülhet

3+1 gyakori kérdés, ami cégalapítás során felmerülhet

Egy vállalkozás beindítása olyan feladat, amely előtt sok szempontot figyelembe kell vennünk. Ha azonban még sosem csináltunk ilyet, könnyen elveszhetünk a folyamat útvesztőiben.

Ebben a cikkben megmutatjuk a leggyakrabban felmerülő kérdéseket, melyeken cégalapítás előtt érdemes átrágni magunkat. És elmondjuk azt is, hogy hova érdemes fordulni, ha segítségre van szükségünk.

Hogyan zajlik a cégalapítás?

A gyors és hatékony cégalapítás érdekében először is el kell döntenünk, hogy melyik vállalkozási forma a legalkalmasabb számunkra. Gazdasági társaságként több lehetséges forma közül választhatunk. A cégalapítás első lépése azonban minden esetben az alapító okirat vagy a társasági szerződés megírása.

Ez a dokumentum tartalmazza a cég által végezni kívánt főtevékenységet. Megírásához ügyvédi segítségre van szükség, mely után az irat 30 napon belül benyújtható a cégbírósághoz. Ezután rövid időn belül megérkezik a cégbejegyző végzés.

A következő lépés a vállalkozói bankszámla nyitása. Ezt a bejegyzést követő 8 napon belül kell elvégeznünk. Fontos tudni, hogy céges számlát csak a cég képviselője indíthat személyesen. Ehhez az alapító okiratra vagy társasági szerződésre, aláírási címpéldányra és a cégbejegyzést tartalmazó e-aktára lesz szükség.

Mennyi ideig tart a bejegyzés?

A cégalapítással kapcsolatos ügyintézés alapvetően nem tart tovább 1-1,5 óránál. Abban az esetben persze, ha minden szükséges irattal rendelkezünk. Maga a bejegyzés akár 3 napon belül is megtörténhet.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 1 munkanap alatt kiállítja a cég adószámát, a cégbíróság pedig szintén 1 munkanap alatt bejegyzi a társaságot. Abban az esetben, ha egy szükséges dokumentum csatolásáról megfeledkeztünk, a hiánypótlásra 8 nap áll rendelkezésre.

Hol kell feltüntetni a tevékenységi köreinket?

Ahogy azt már említettük, a végezni kívánt főtevékenységet a társasági szerződésben vagy alapító okiratban kell feltüntetni. Ezt olyan módon kell tennünk, ahogy az adott tevékenység a TEÁOR nyilvántartásban is megtalálható.

Érdemes tudni, hogy akadnak olyan tevékenységek is, amelyek végzése engedélyhez kötött. A cég bejegyzésére az engedély megszerzése előtt is van lehetőség, azonban az adott tevékenységet csak a papír birtokában kezdhetjük meg.

Mi lehet az új cég székhelye?

Legyen szó egyéni vállalkozásról vagy gazdasági társaságról, a székhely kötelező feltétele a legális tevékenység megkezdésének. A székhely lehet saját tulajdonú ingatlan és bérelt ingatlan is. Utóbbi csak abban az esetben, ha rendelkezünk a tulajdonostól származó hozzájáruló nyilatkozattal.

Ha azonban nincs üzleti célokra felhasználható ingatlanunk, és ebből a célból irodát sem szeretnénk bérelni, jó megoldás a székhelyszolgáltatás. A Logosz Cégcsoport az ország több településén, köztük a fővárosban is biztosítja a vállalkozók számára a megbízható székhelyszolgáltatást, amely rengeteg szempontból egyszerűbbé teheti a cégvezetéssel és ügyintézéssel járó mindennapokat.

Kövess Minket!



Gamer szótár


Üzlet - Babakocsi kisokos: útitárs a mindennapokra

A kisgyermekes mindennapokban a babakocsi egy közlekedési eszköz – egyben a baba első járműve, a szülők segítő keze. Éppen ezért nem mindegy, milyen típus mellett döntünk, hiszen minden élethelyzethez és családi igényhez más-más megoldás illik. Nézzük, milyen szempontok szerint érdemes választani, ha örömünket szeretnénk lelni a használatban.

Közvetítések