A LinkedIn nem álláskereső portál és nem is közösségi média felület, közben meg mégis mindkettő egyszerre. Egy olyan platform, ahol szakmai kapcsolatok születhetnek, lehetőségeket találhatsz, és megmutathatod szakmai egyediségedet.
Egy jól megtervezett profil komoly előnyt jelenthet a karriered építésében, hiszen a HR szakemberek és a toborzók gyakran a LinkedInen keresztül kutatnak potenciális jelölteket.
A Bluebird az IT fejvadász cég pl. gyakran alkalmazza a LinkedIn felületét, hogy adatbázisát gyarapítsa. Miért ne hanálnád ki te is ezt a lehetőséget? Hiszen néhány óra ráfordítással kialakíthatsz egy olyan felületet, ami a szakmaiságodat 100%-ban tükrözi. Íme néhány ötlet, hogy kivitelezhető ez a folyamat.
Professzionális képek és figyelemfelkeltő headline
Egy jó profilkép és borítókép megadása kötelező elem. A profilfotó legyen jól látható és valós. A borítókép pedig tükrözze a szakterületedet, lehetőleg olyan elemeket tartalmazzon, amelyek azonnal közvetítik szakmai identitásodat.
A fejlécnek egyedinek és figyelemfelkeltőnek kell lennie. Több típusa lehet, kulcsszó, ami illeszkedik a szakterületedhez, vagy, hogy milyen értéket tudsz adni és végül a személyes brand. Például, ha sportmarketinggel foglalkozol, kulcsszó lehet a marketing, sport, sports photographer/creative content creator.
Az „About” rész kitöltése és a tapasztalatok bemutatása
Az összefoglalóban gyors képet kell adnod a szakmai hátteredről, és arról, hogy miben vagy a legjobb. Fogalmazd meg röviden és tömören a karriered főbb állomásait, a célokat, amiket el szeretnél érni. Ne feledd, a kulcsszavak használata itt is fontos, hiszen ezek segítik a profilod megtalálását. Részletezd a korábbi munkahelyeken szerzett tapasztalataidat, mutasd be a projekteket, amelyekben részt vettél, és említs meg minden releváns publikációt.
Személyre szabott LinkedIn URL címeddel professzionálisabb benyomást kelthetsz, beleteheted önéletrazodba és névjegykártyádba.
Ajánlások kérése
Kérj ajánlásokat korábbi munkatársaktól, főnököktől, ügyfelektől. A skillek meghatározása során válaszd ki azokat a készségeket, amelyek a leginkább jellemzőek rád, és amiket kollégáid is megerősíthetnek.
Aktív közösségi élet
Írj szakmai cikkeket, légy aktív különböző csoportokban, reagálj a posztokra. Ezzel nemcsak a láthatóságod nő, henem szakmai hitelességed is erősödik. Videók, prezentációk és infografikák megosztásával még inkább kifejezheted szakmai tudásod.
Gondolj csak bele, ahogy egy maratoni futó felkészül a versenyre: minden egyes edzés, táplálkozás, pihenés hozzájárul a cél eléréséhez. Ugyanígy, minden egyes részlet a LinkedIn profilodon is számít, ha a karriered "versenyében" a legjobb helyezést szeretnéd elérni.
Egy jól megtervezett LinkedIn profil tehát megkönnyítheti a karrierépítést, emellett jelentős előnnyel vehetsz részt a munkaerőpiaci versenyben. Legyél aktív, tükrözd szakmai tudásod és használd ki a platform adta lehetőségeket!