A rendezőnő tudta, hogy a filmje megosztja majd a közönséget, de erre még ő sem számított.
Amy Adams következő filmje egy fekete humorral átitatott könyvadaptáció lesz, ami a tengerentúli mozikba az év végén fut majd be, de talán, ha szerencsénk lesz, a hazai mozikat sem kerüli el. Az abszurd történetet bemutató horror-vígjáték mögött az a Marielle Heller áll, aki A tinilány naplója és a Megbocsátasz valaha? című filmeket is rendezte, a film alapjául pedig Rachel Yoder 2021-ben megjelent, azonos című regénye szolgált.
A Nightbitch című alkotásban Amy Adams egy kisgyerekkel otthon maradt művészt alakít, akinek az életében gyökeres változást hoz a gyereknevelés, mind testi, mind lelki téren. Az Adams által megformált karakter nem kifejezetten az az ősanya típus, az otthonmaradással is sokat küszködik, míg egy napon különös tünetek ütik fel a fejét: az anyukán olyan jelek mutatkoznak, amelyek arra utalnak, hogy kutyává fog változni.
Az anyaság témáját abszurd módon körüljáró alkotást decemberben mutatják be az USA-ban, nemrégiben pedig a tesztvetítésre is sor került. Marielle Heller elmondása szerint tudta, hogy a filmje megosztó lesz, de azt nem gondolta, hogy ennyire.
„Olyan érzés volt, mintha hideg vizet öntöttek volna a nyakunkba. Mintha ott lett volna körülöttünk valami átható, nőgyűlölő, férfi... Az emberek talán tényleg utálják ezt a filmet, olyan okok miatt, amelyektől fáj a szívem” - nyilatkozta a rendező, Marielle Heller testvére, Nate arra reagálva, hogyan érezte magát ő és Marielle a tesztvetítés után.
A The New Yorkernek adott közelmúltbeli interjúban Heller egy korábbi bejegyzésre is kitért, amelyben arról írt valaki, hogy mégis miért akarná egy férfi megnézni ezt a filmet, amikor nincs is benne férfi, az az egy pedig teljesen súlytalan karakter.
„Azt hiszem, az egész életemet férfi karakterekkel töltöttem, és nem értem, hogy a női karakterekkel miért ne tudnánk nemtől függetlenül azonosulni" - mondta Marielle. „Úgy vélem, vannak olyan részeim, amelyek eredendően férfiasak és vannak amelyek nagyon nőiek, de a férfiakat is szeretem. Szeretem az embereket. Férjhez mentem egy férfihoz, és van egy csodálatos apám, aki most is itt van velem. Szültem egy kisembert. Fontosabb számomra, hogy a nemek megértsék egymást, mintsem hogy szétszakítsanak minket.”
A rendezőnő elmondta, hogy a Nightbitch célja nem az, hogy az anyaságot valami szörnyű dolognak ábrázolja, viszont fontosnak tartja, hogy árnyalja a témát. Elmondása szerint számára épp gyermeke születése volt az, ami igazán megadta a löketet ahhoz, hogy művészetben találja meg önmagát.
Borítókép forrása: Searchlight