A Google exigazgatója aggódik, hogy egyre több tini fiú szeret bele a virtuális barátnőjébe

A Google exigazgatója aggódik, hogy egyre több tini fiú szeret bele a virtuális barátnőjébe

A fiatal férfiak különösen fogékonyak lehetnek az AI-kapcsolatokra. 

Az elmúlt években jöttek divatba a szociális kapcsolatokat kínáló csevegőprogramok, amelyek szinte egy az egyben képesek imitálni az emberi beszélgetést. Ezeket a chatbotokat gyakran a beszédes, virtuális barátnők néven emlegetik, ami nem véletlen, a felhasználók ugyanis bizonyos appok segítségével saját, mesterséges intelligenciával felokosított beszélgetőpartnert is kreálhatnak a maguk számára, akikkel ha úgy kívánják még romantikus vagy épp szexuális módon is társaloghatnak. 

A barátnő-élményt kínáló programokkal kapcsolatban azonban megoszlanak a vélemények, több szempontból is problémás lehet a használatuk. Egy családon belüli erőszak ellen küzdő szervezet például úgy véli, hogy ezek az appok lehetőséget teremtenek a férfiak számára arra, hogy következmények nélkül úgy bánjanak virtuális barátnőikkel, ahogy akarnak, ezzel pedig az igazi nők is veszélybe kerülhetnek. A chatbotok ugyanakkor nem csak a hús-vér nőkre, de a férfiakra is rossz hatással lehetnek. 

A Google volt vezérigazgatója, Eric Schmidt nemrégiben aggodalmát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy egyre több tinédzser fiú, illetve fiatal férfi válik az AI barátnők megszállottjává - számolt be FuturismSchmidt egy podcastben beszélt arról, hogy sem a szülők, sem a gyerekek nincsenek felkészülve egy ilyen technológiára, és ez a jövőben még nagyon sok problémát szülhet. A tehcég egykori fejese szerint a gondot az okozza, hogy ezek a virtuális barátnők olyan elbűvölőek" tudnak lenni, hogy gyakorlatilag teljesen magukba bolondíthatják a fiatal férfiakat, akik ennek hatására könnyen elszakadhatnak a valóságtól. 

„Ez a fajta megszállottság nagyon is lehetséges, különösen az olyan személyek esetében, akik még inkább befolyásolhatók" - mondta Scott Galloway, a NYU Stern professzora a téma kapcsán. 

Bár a nőknél is előfordul, hogy az emberi kapcsolatok helyett inkább chatbotokhoz fordulnak, a Google egykori vezetője szerint a fiatal férfiak különösen fogékonyak ezekre a beszéletésekre, és gyakran olyan programokhoz fordulnak, amelyek használata különösen veszélyes lehet. Mi is beszámoltunk róla, itt az Esport1-en, hogy Floridában egy 14 éves fiú önkezűleg vetett véget az életének, miután hónapokon keresztül a Character.AI nevű oldalt használta, amely lehetőséget teremt arra, hogy a felhasználók különféle karakterekkel, figurákkal beszélgessenek. Úgy tudni, hogy a fiú sokat csetelt a Trónok harcából ismert Daeneryst imitáló chatbottal, és még pár perccel a halála előtt is a Google által is finanszírozott oldalon kommunikált. 

Ha Önnek is segítségre van szüksége, hívja a nap 24 órájában, ingyenesen hívható 116-123-as lelki elsősegély telefonszámot! Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe

Kövess Minket!


#ai

Gamer szótár