Nem nehéz kitalálni, miért tiltották be a Micimackó-horrort Kínában

Nem nehéz kitalálni, miért tiltották be a Micimackó-horrort Kínában

A pocakos sárga mackó és Kína viszonya már egy ideje nem túl rózsás. 

A. A. Milne 1926-os meseregénye, a Micimackó 2022 januárjában vált közkinccsé, és nem is kellett sokat várni arra, hogy a Százholdas pagony lakói egy formabontó adaptációban térjenek vissza. 2023 januárjában befutott ugyanis a mozikba a Micimackó: Vér és méz című slasher-horror, ami bár hihetetlenül gagyira sikeredett, pénzügyileg annál nagyobb siker lett: a 100 ezer dollárból készült alkotásnak 7 milliót sikerült hoznia a konyhára. Mindezt ráadásul úgy sikerült összehoznia, hogy a hongkongi mozik épphogy műsorukra tűzték Rhys Frake-Waterfield agymenését, már le is kellett állítaniuk a vetítést, és nem azért, mert olyan szönyű és fájdalmas lett, amivel kínozni lehetne. A valódi ok az, hogy Kína nem igazán tűri meg az esetlen medvét az országban, mégpedig azért nem, mert Micimackó és Hszi Csin-ping állítólag hasonlítanak egymásra. 

A Micimackó és a kínai elnök közötti párhuzam egészen 2013-ig nyúlik vissza, amikor Hszi találkozott Barack Obamával, és készült róluk egy fotó, amelyen az internet népe szerint a két államférfi úgy néz ki, mintha Micimackó és Tigris sétálna egymás mellett. 2017-ben pedig egy, a japán elnökkel készült közös kép öntött olajat a tűzre, amelyen Micimackóhoz és Szamárhoz hasonlították Hszi-t és Abe Sinzót - a szóban forgó fotók IDE kattintva tekinthetők meg. Ezt követően egy elég komoly keresztényüldözés vette kezdetét Kínában szegény Micimackó ellen, amely máig is tart: a Barátom, Róbert Gida című, 2018-as filmet például be se mutathatták az ázsiai országban, a South Park egyik évadát pedig egy az egyben betiltották 2019-ben, miután az egyik epizódban Trey Parker és Matt Stone a kínai cenzúrát parodizálta ki, és e kapcsán feltűnt benne természetesen Micimackó is. 

A fentiek tudatában nem meglepő, hogy hasonló sorsra jutott a Micimackó: Vér és méz is, amelynek állítólag két nap után állították le a vetítését Hongkongban. Bár a cenzúra nem szép dolog, az igazsághoz hozzátartozik, hogy a kínai nézők nem sokat vesztettek Frake-Waterfield Micimackó-slasherjével. 

Borítókép forrása: Altitude Film Distribution

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések