Vallatni lehetne velük: mutatjuk minden idők legrosszabb karácsonyi filmjeit

Vallatni lehetne velük: mutatjuk minden idők legrosszabb karácsonyi filmjeit

Kizárólag katasztrófaturistáknak ajánljuk a lenti filmek megtekintését. 

A karácsony a szeretet ünnepe, az alábbi filmekben azonban semmi szeretnivaló nincs - és ezt nem csak mi mondjuk, hanem úgy általában mindenki. Jelen cikkünk témáját ugyanis a karácsonyi filmek trash gyöngyszemei szolgáltatják, amelyek olyan szintre emelik a bénázást, hogy már csak ebből kifolyólag is megérdemlik a figyelmet. 

Santa and the Ice Cream Bunny

Szerencsére a magyar mozikba nem jutott el Steve Cuiffo 1972-es zenés fantasy-ja, amelynek már a címe (A Télapó és a Jégkrém Nyuszi) is azt sugallja, hogy itt csakis valami ZS-kategóriás borzalomról lehet szó. A történet szerint karácsony előtt nem sokkal a Mikulás szánja bemondja az unalmast Florida homokbuckáin, mire a vörös ruhás fazon bealszik(?), és telepatikus módon(??) magához hív egy rakat helyi gyerekeket, hogy segítsenek neki kihúzni a szánt a homokból. És hogy hogyan kerül a képbe a Jégkrém Nyuszi? A fura szerzet egy tűzoltóautón jelenik meg, miután a gyerekek kutyája szólt neki (???), hogy segítsen. Mi nagyon bízunk benne, hogy Cuiffo csupán poénnak szánta a dolgot, mert ha nem, az komoly aggodalomra adhat okot a rendező elmeállapotát illetően. 

Látástól Mikulásig 

Igazából sem a szülők, sem a gyerekek számára nem nyújt szórakozást Arlene Sanford 1998-as rendezése, amiért a Disney tehető felelőssé. Pedig a Mickey egeres cég mindent megtett annak érdekében, hogy a Télapu után egy újabb karácsonyi produkciót vigyen sikerre, a főszerepet ugyanis egy éppen aktuális tinibálvány, Jonathan Taylor Thomas kapta meg, de Jessica Biel is feltűnik a filmben, akit akkoriban a Hetedik mennyországból ismerhetett a nagyközönség. A gond ezzel csupán az, hogy még a két főszereplő sem tudta ellensúlyozni azt a borzalmas katyvaszt, aminek a megtekintését tulajdonképpen senkinek sem ajánljuk. 

Reszkessetek, betörők! 3. 

A Reszkessetek, betörők! első és második része elképesztően nagy siker volt, és mint ismert, ez a siker a főszereplő kissrácot alakító Macaulay Culkin életét majdnem teljesen tönkre is tette. A Reszkessetek, betörők! harmadik felvonásában a gyerekszínész már nem tért vissza, helyette Alex D. Linzt láthatjuk a főszerepben. Bár a John Hughes rendezte karácsonyi film nem a nézhetetlen kategória, nem igazán értjük, mégis miért érezte szükségét a 20th Century Fox, hogy filmvászonra vigye ezt a történetet. 

Santa Claus Conquers the Martians

A fentebb említett Santa and the Ice Cream Bunnyhoz hasonlóan szintén egy ízig-vérig ZS-kategóriás karácsonyi gyöngyszemet köszönthetünk az 1964-ben bemutatott „alkotásban", ami még az IMDb száz legrosszabb filmjeinek listájára is felkerült. A mindössze 200 ezer dollárból készült film arról szól, hogy a marslakók (zöld garbóba öltözött lények fémhulladékkal a fejükön) megirigylik az emberek ajándékosztóját, a Mikulást, ezért úgy döntenek, hogy elrabolják, hogy náluk teljesítsen szolgálatot. Csakhogy a Földön épp karácsony van, így lépten nyomon Mikulás-jelmezbe bújt alakokba botlanak a földönkívüliek, akiknek persze gőzük sincs arról, hogy ki lehet az igazi Mikulás. 

Santa Claus 

René Cardona mexikói rendező mára kultikusnak számító, 1959-es karácsonyi filmjében az űrben élő(!) Mikulásnak egy Pitch nevű démonnal kell felvennie a harcot, akit az Ördög azzal a szándékkal küldött a Földre, hogy tönkretegye a karácsonyt. Ehhez szerintünk nincs mit hozzáfűzni. 

Muszklimikulás 

A '96-ban bemutatott karácsonyi akcióvígjátékban az ex-pankrátor Hulk Hogan egy nem túl szimpatikus multimilliomost alakít, aki rendszerint megkeseríti beosztottjai életét, mígnem egy nap egy baleset következtében amnéziás nem lesz, felébredve pedig azt képzeli magáról, hogy ő a Mikulás - izmos kiadásban. A John Murlowski rendezte filmről tulajdonképpen semmi jót nem tudunk mondani, az egyetlen érdekesség vele kapcsolatban, hogy a producerek között a híres tőzsdeügynököt, Jordan Belfortot is ott találjuk, akiről Scorsese A Wall Street farkasa című filmjét is forgatta. 

Borítókép forrása: Embassy Pictures 

Kövess Minket!



Gamer szótár