Ezekre a Prime Video-s sorozatokra érdemes rákattannod

Ezekre a Prime Video-s sorozatokra érdemes rákattannod

Ha van Prime Video előfizetésed, ezeknek a sorozatoknak érdemes adnod egy esélyt. 

Fallout 

Idén áprilisban rajtolt el a posztapokaliptikus, videójáték alapján készült sorozat, a Fallout, amit nem csak a laikusok fogadtak jól, de nagy általánosságban elmondható, hogy még a Bethesda-játék legelvetemültebb rajongói is. A történet egy alternatív valóságban játszódik, miután az általunk ismert történelem az 1950-es években egészen más irányt vett, ennek hozományaként pedig az emberek egy része föld alatti bunkerekbe kényszerült. Itt él főszereplőnk is, egy Sophie (Ella Purnell) nevű fiatal nő, aki kénytelen elhagyni a menedéket, miután az apját a fosztogatók elrabolják, majd miután a nyomába szegődik, útjaik keresztezik egymást egy ghoul fejvadásszal (Walton Goggins), valamint az Acél Testvériség egyik tagjával, Maximussal (Aaron Moten), akivel idővel szövetséget kötnek. 

The Boys 

A szuperhősökkel már egy ideje tele a padlás, Eric Kripke bevállalós sorozatának azonban kétségkívül új színt sikerült vinnie az unalomba fulladt képregényes világba, aminek végül akkora siker lett a vége, hogy jelenleg már az ötödik évad készül - igaz, a 2026-ban érkező, soron következő etap már a záró évad is lesz egyben. A 2019-ben indult sorozat nem csak azért ütött nagyot, mert görbe tükröt mutatott a fősodorbeli képregényadaptációknak, de azért is, mert meglehetősen stílusosan tette mindezt: a The Boys egy szókimondó és nyers alkotás lett, ami a polkorrektséget hírből sem ismeri, de az abszurd humorért és egy kis brutalitásért sem kell a szomszédba mennie. Az Amazon tévés zászlóhajójában léteznek szuperhősök, csak épp intézményesült formában, egy hatalmas nagyvállalat irányítja őket. Szuperhősnek lenni tehát hatalmas business (a sikersorozat egyébként kőkemény aktuálpolitikai témákkal is operál), a látszat azonban nem mindenkit képes becsapni: főhősünk, egy volt CIA-ügynök, Butch (Karl Urban) pontosan tudja, mi rejlik az álruhát viselő igazságosztók széles mosolya mögött. 

Mr. és Mrs. Smith 

Bár a remake-ek ritkán sikerülnek igazán jól, az Amazon-féle Mr. és Mrs. Smith egy meglepően szórakoztató feldolgozás lett, bár való igaz, hogy nem sok köze van az eredetihez. Az Angelina Jolie és Brad Pitt főszereplésével készült filmváltozat igen komolytalan bemutatása volt annak, milyen lehet az élete egy titkosügynök házaspárnak, az viszont tagadhatatlan, hogy Doug Liman rendezése jól esett a szemnek, hiszen mégis csak a korszak legszexibb színészén és színésznőjén legeltethettük a szemünket (szegény Jennifer Aninston, de ez már egy másik történet). A sorozatváltozat hasonló felállással operál, vagyis adott egy kihűlő félben lévő házasság, amelyben mindkét fél titkosügynök, a hangulat és a kivitelezés azonban sokkal ridegebb és komolyabb lett, mint a filmváltozatban. Bár ez már valamelyest akkor sejthető volt, amikor kiderült, hogy a szériát az Atlanta sorozat fő alkotói jegyzik. 

Voltvalaki Hotel 

A pokol lényei fakadnak dalra Vivienne Medrano (Helluva Boss) animációs sorozatában, amelyben - musicalről lévén szó - a zene is fontos szerepet kap. A vérrel és szexuális utalásokkal teletűzdelt széria alapfelállása szerint a Menny angyalai időről időre végeznek egy kis tisztogatást az Alvilágban, megakadályozva ezzel a démonok túlszaporodását, főhősünk, Lucifer lánya, Charlie Morningstar azonban nagyon szeretné, hogy végre minden jóra forduljon, és elkerüljék a pusztulást, ezért eltalálja, hogy elkárhozottaknak jóvá kell válniuk, hogy bebocsátást kapjanak a Mennybe. A pokol hebrencs hercegnőjének tervében azonban jóformán senki sem hisz, maguk a démonok sem. 

A Gyűrűk Ura: A Hatalom Gyűrűi 

Bár A Hatalom Gyűrűi erősen megosztotta Tolkien fantasy eposzának rajongóit, már csak kíváncsiságból is érdemes lehet egy esélyt adni A Gyűrűk Ura-sorozatnak, ugyanis a hírek szerint minden idők legdrágább tévésorozatáról van szó. Úgy tudni, hogy az Amazon csak az első évadra 465 millió dollárt tapsolt el, és még hol a vége, a tervek szerint ugyanis öt évaddal számol a stúdió. A sorozat egyébként több ezer évvel A hobbit és A Gyűrűk Ura történései előtt játszódik, a második évad pedig idén nyáron futott be a streamingoldal kínálatába - a harmadik évadot viszont még mindig nem rendelték be hivatalosan. 

Fleabag

Ha csíped a fekete humorral operáló sorozatokat, akkor a Phoebe Waller-Bridge főszereplésével készült a Fleabagnél (magyarul Bolhafészek, de ezt inkább hagyjuk is) keresve sem találhatsz jobb sorozatot a Prime Video kínálatában. A két évados széria a létező összes szakmai elismerést besöpörte, nem érdemtelenül. Főszereplőnk egy harmincas évei elején járó, londoni, szingli nő, akinek nincs neve, a történetet azonban az ő vicces, cinikus, zavart és sokszor kelekótya narrálásában követhetjük végig. A Waller-Bridge író/alkotó/főszereplő által megformált karakter meglehetősen nyíltan beszél a szexről, és az egyéjszakás kalandokat sem veti meg, egészen addig a pontig, ameddig a szerelem az ő ajtaján is bekopog egy nap. A probléma ezzel csak az, hogy szabadszellemű főhősnőnk egy katolikus papba zúg bele. 

Invincible 

Az Amazonnál értenek az animációs műfajhoz, a Voltvalaki Hotel mellett az Invincible (magyarul Legyőzhetetlen) is jó példa erre. A 2021 márciusában elstartolt sorozat zajos sikert aratott, a The Boyshoz tudnánk hasonítani abból a szempontból, hogy egy meglehetősen kíméletlen alkotásról van szó, amelynek sikerült kitűnnie a szuperhősdömpingből. Az animációs széria a The Walking Dead képregényeket is jegyző Robert Kirkman művének adaptációja, amelyben egy Mark Grayson nevű figura kapja a főszerepet, akinek szó szerint a vérében a szupererő, apai ágon ugyanis egy rendkívül erős, földönkívüli faj leszármazottja. Egy erősen 18 plusszos sorozatról van szó, amely bővelkedik vérben és erőszakban, miközben valódi téteket, érzelmeket és drámákat is kapunk.  

Borítókép forrása: Prime Video 

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések