Neil Gaiman szerint önző volt, de semmi olyat nem tett, amibe a nők ne egyeztek volna bele

Neil Gaiman szerint önző volt, de semmi olyat nem tett, amibe a nők ne egyeztek volna bele

A fantasy író a blogján reagált az őt ért vádakra. 

Neil Gaiman, a Sandman-képregények, a Csillagpor és az Amerikai istenek írója ellen még tavaly merültek fel azok a súlyos vádak, miszerint több nőt is szexuálisan bántalmazott, az állítólagos áldozatok száma pedig mostanra nyolcra nőtt, mint az kiderült a New York Magazine nemrégiben megjelent cikkéből, amelyben több nő is megrázó részletességgel vallott arról, hogy mit tett velük az angol szerző. Gaiman eddig érdemben nem igazán reagált az őt ért vádakra, egészen mostanáig, amikor is Megtörni a csendet című blogposztjában viszonylag részletesen is kitért az ügyre

A tegnapi nap folyamán közzétett írásában a szerző sajnálatát fejezte ki azzal kapcsolatban, ahogyan a személyes kapcsolatait kezelte, többek közt azért, hogy bár szexuálisan elérhető volt, érzelmileg nem, és a viszonyaiban elsősorban magára összpontosított. Kiemelte ugyanakkor, hogy semmilyen körülmények között nem hajlandó elfogadni az ellene felhozott vádakat. 

Ahogy végigolvasom ezt a legújabb beszámológyűjteményt, vannak pillanatok, amelyeket félig felismerek, és vannak pillanatok, amelyeket nem. Olyan dolgok leírásai ezek, amelyek megtörténtek, miközben ott vannak azok a dolgok, amelyek határozottan nem történtek meg. Messze vagyok a tökéletes embertől, de még soha senkivel nem folytattam beleegyezés nélküli szexuális kapcsolatot. Soha" - fogalmazott az író. 

A Tortoise Media nevű oldal még tavaly júliusban közölt egy anyagot, amely arról számolt be, hogy Gaiman szexuálisan zaklathatott két nőt, majd egy hatrészes podcast-sorozatot is kiadtak, amely már öt, egymást nem ismerő nő állításaival foglalkozott - a New York magazinban There Is No Safe Word címmel nemrégiben megjelent cikk viszont ennél is több, nyolc áldozatról ír. Utóbbi cikkben négy nő szólalt meg: Gaiman feleségével, Amanda Palmerrel közös gyermekének bébiszittere, az író Woodstock állambeli ingatlanának házvezetőnője, egy rajongó, aki 18 éves korában találkozott először a szerzővel, valamint egy nő, aki azt állította, hogy az író szexuálisan zaklatta őt a turnébuszában. A Gaimant gyanúsító nők szerint az író erőszakosan bánt velük, és előnyben részesítette a BDSM-szexet, amire ők előzetesen nem adtak neki engedélyt. Az író szerint ugyanakkor minden kapcsolata, még ha nem is volt helyes, mert nem foglalkozott eléggé mások érzéseivel, konszenzuson alapult. 

„Nem vagyok hajlandó hátat fordítani az igazságnak, és nem tudom elfogadni, hogy olyasvalakinek írnak le, aki nem vagyok, és nem tudok és nem is fogok beismerni olyat, amit nem követtem el." 

Az ügy kirobbanása óta Gaiman több folyamatban lévő munkáját is leállították, a Prime Video pedig jobbnak látta, ha rövidre fogja a Terry Pratchettel közösen írt Elveszett próféciák adaptációjának harmadik évadát, és mindössze egy kilencvenperces záróepizóddal tudja le a dolgot. 

Megértem, hogy nem mindenki fog hinni nekem, és nem is érdekli, hogy mit mondok, én mindenesetre dolgozni fogok magamon a családomért és azokért, akiket szeretek. Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy kiérdemeljem a szeretteiem és olvasóim bizalmát. Ugyanakkor, miközben elmélkedem a múltamról – és újra áttekintem mindazt, ami valójában történt, szemben azzal, amit állítanak –, nem fogadom el, hogy visszaélés történt volna. Ismétlem, soha senkivel nem folytattam beleegyezés nélküli szexuális kapcsolatot" - zárta mondandóját a szerző. 

Borítókép forrása: Andy Kropa/Invision/Associated Press

Kövess Minket!



Gamer szótár