A Ben-Hurt és a Szárnyas fejvadászt is megelőzte.
Valószínűleg kevés olyan ember van, aki nem futott bele legalább egy Harry Potter-filmbe az élete folyamán, tekintve, hogy nyolc is van belőlük. Először Chris Colombus kapta meg a lehetőséget, hogy Hollywood legnagyobb szabású fantasy felnövéstörténetét útnak indítsa, és ez annyira jól sikerült, hogy egy második filmre is esélyt kapott a Reszkessetek, betörők! direktora. A Titkok kamrája után azonban érezhetően más irányt vett a filmsorozat a rosszban sántikáló mexikói rendező, Alfonsó Cuarón jóvoltából, aki egy jóval érettebb, komorabb hangvételű történetet álmodott mozgóképre. A harmadik Potter-film rendezőjétől Mike Newell vette át a stafétabotot, aki derekasan kidolgozott látványvilágával újfent meggyőzte a rajongókat arról, hogy a Harry Potter mozgóképen is nagyon jól működik. Végül David Yates következett a sorban, aki viszonylag zöldfülű volt még, amikor a Főnix rendje rendezésével megbízták, ám mint kiderült, jobb helyre nem is kerülhetett volna a projekt, így végül Yates lett az, aki mozgóképen egészen a végéig egyengethette Harry, Ron és Hermone útját.
Bár a J. K. Rowling varázslóeposzából készült adaptációk kifejezetten jól sikerültek (ezért is annyira veszélyes vállalás az HBO készülő sorozata), komolyabb filmes elismerést egyik filmnek sem sikerült besöpörnie, pedig a nyolc művet összesen 12 alkalommal jelölték Oscar-díjra. Ellenben az IMDb rangos filmes listájára az egyik filmnek sikerült felkerülnie.
Az IMDb 250 legjobb filmjét rangsoroló lajstromról van szó, amelybe a filmsorozat nyolcadik felvonását, a Harry Potter és a Halál ereklyéi II. részt is beválogatták, amely a hetedik könyv második felét adaptálta mozgóképre. Ebben a részben került sor a végső összecsapásra, és ebben a részben győzte le Harry, Ron és Hermione a gonosz varázslót, Voldemortot és hűséges csatlósait, a halálfalókat, újra békét hozva ezzel a varázslótársadalomba.
A Halál ereklyéi II. rész egészen pontosan a 177. helyen áll az IMDb említett listáján, olyan filmeket előzve meg ezzel, mint a Ben-Hur, a Szárnyas fejvadász vagy épp a Fűrész. Hogy őszinte legyek, személy szerint én nem ezt a részt tettem volna meg a legjobbnak, hanem a negyediket, a Tűz serlegét, esetleg a Félvér herceget, azaz a hatodik részt. A nyolcadik filmnek mindenesetre valóban magasan van az ázsiója, a Rotten Tomatoes-on is sikerült kivívnia a győzelmet, 96 százalékot zsebelve be a kritikusok véleményei alapján, ezzel pedig a legjobbra értékelt Potter-mozi lett (beleértve a Legendás állatok franchise-t is) a filmes kritikákat összegyűjtő és összegző oldalon.
Borítókép forrása: Warner Bros.