Miért fehéredik ki a műszempilla-ragasztó?

Miért fehéredik ki a műszempilla-ragasztó?

A műszempilla építésekor előfordulhat, hogy a ragasztó fehéres réteget képez a rögzítési pontokon. Ezt a jelenséget "kivirágzásnak" nevezik, ami nem túl szép látvány. A szakemberek és vendégek fejében is megfordul a gondolat, hogy vajon mitől alakul ki ez a jelenség.

Bár a Lashes by Love műszempilla-ragasztók jó minőségűek, nem megfelelő használat esetén velük is megtörténhet, hogy felbukkan ez a kellemetlen jelenség. Mi okozza ezt a reakciót, és hogyan lehet megelőzni? 

A kivirágzás háttere

A legtöbb műszempilla-ragasztó alapja a cianoakrilát, amely nedvesség hatására köt meg. Ez azt jelenti, hogy a szer nem egyszerűen kiszárad, hanem kémiai folyamat során keményedik meg. Ha túl sok nedvességgel találkozik, a kötés felgyorsul, és a felületen fehéres réteg jelenhet meg. Így a végeredmény sem lesz túl esztétikus, és a tartósság is hagy kivetnivalót maga után.

Milyen tényezők vezetnek a fehéredéshez?

Ha a levegőben túl sok a nedvesség, az anyag a vártnál gyorsabban keményedik meg. Ez a gyors reakció fehéres bevonat kialakulását eredményezi, és gyengítheti a kötés erősségét. Továbbá a túlzott mennyiségben felvitt anyag lassabban köt meg, így nagyobb eséllyel reagál a levegő nedvességtartalmával, ami szintén előhozhatja ezt a problémát.

Vagy ha a természetes pillák olajosak, porosak maradnak, a frissen felvitt ragasztó nem tapad jól, lassabban köt, így máris esélyes a nedvességre való reakció.

Ha a korábban felhelyezett pillák leszedésekor a maradványok nem oldódnak le teljesen, az ottmaradt anyag is kifehéredhet. De a helytelen tárolásból is fakadhat a probléma, a lényeg, hogy adjuk meg a stabil hőmérsékletet és ideális páratartalmat!

Végül, de nem utolsó sorban, egy nehezen elkerülhető probléma is okozhatja a jelenséget: amikor a vendég szeme könnyezik. Ha az eljárás alatt könnycseppekkel érintkezik a friss ragasztó, akkor szintén felgyorsul a kötési folyamat. 

Hogyan előzhető meg a kivirágzás?

A páratartalom és hőmérséklet szabályozása az egyik legsarkalatosabb pont. A műszempilla építéséhez ideális páratartalom 45-60% közötti, a hőmérséklet pedig 20-24°C között optimális. Ezért érdemes páramérőt és hőmérőt használni a munkaterületen.

Alapos előkészítés és megfelelő mennyiségű ragasztó használata

A természetes szempillákat mindig meg kell tisztítani az olajtól és a portól. Ehhez speciális tisztítófolyadékok és primer termékek használata ajánlott. Arra figyelni kell, hogy csak annyi anyagot szabad felvinni, amennyi a biztos rögzítéshez szükséges. 

Olyan ragasztót érdemes használni, amely megfelel az adott páratartalomnak és hőmérsékletnek. Ha a levegő szárazabb, lassabban kötő típust érdemes választani, míg ha magasabb a páratartalom, a gyorsabban száradó verzió lesz az ideális

Mint látható, a műszempilla-ragasztás olyan precizitást és környezeti kontrollt igényel, mint ha egy tornászt látnánk gyakorlat közben: ha az egyensúly nem tökéletes, a végeredmény sérülékeny lesz.

Kövess Minket!



Gamer szótár


Üzlet - Fehérje, füst és fitnesz: házi kötözött sonka sportolóknak

A sportos élet nem csak a súlyemelésről vagy futásról szól. Legalább annyira a konyhában kezdődik. A megfelelő táplálkozás ugyanolyan fontos, mint az edzésterv, ha komolyan vesszük a teljesítményünket. De miért ne lehetne az egészséges étkezés élmény is? A házi kötözött sonka készítése egyszerre kreatív, ízletes és tápláló megoldás.

Üzlet - Mennyire ismered a párodat?

Gondolkodtál már azon, hogy mennyire ismersz valakit, aki mellett nap mint nap felébredsz, és akivel megosztod az életed örömeit és nehézségeit? És vajon ő is ugyanúgy ismer téged?

Közvetítések